Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Fjällfemman 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Fjällfemman 1
Arrangörsorganisation: Åre OK
Datum: onsdag 23 maj 2018

Lätta

2 130 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Milton EliassonMörsils IF16:537:55
2Cornelia UtterströmKlubblös21:40+4:4710:10
3Vilhelm LindÅre OK26:16+9:2312:19
4Uddo SonnefeltÅre OK26:21+9:2812:22
5Sofia LindÅre OK28:44+11:5113:29
6Anton RockUndersåkers IF32:46+15:5315:23
7Monika LenellÅre OK35:19+18:2616:34
8Nora LenellÅre OK35:23+18:3016:36
9Klara RockUndersåkers IF37:24+20:3117:33
10Joanna RockUndersåkers IF37:25+20:3217:33
11Havanna LjungbladUndersåkers IF37:49+20:5617:45
12Hillevi LjungbladUndersåkers IF37:55+21:0217:48
13Rigmor BreidemalmTrosabygdens OK42:02+25:0919:44
Hanna JohanssonÅre OKej godkänd
Henrik LjungbladUndersåkers IFej godkänd

Mellan

3 410 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Dan FritzonUndersåkers IF25:417:31
2Hanna LindqvistÖstersunds OK30:13+4:328:51
3Sofia LindÅre OK33:23+7:429:47
4Seth PerssonFältjägarnas IF35:08+9:2710:18
5Björn ÖstlundJärpens SK36:44+11:0310:46
6Sofia PedersenJärpens SK39:53+14:1211:41
7Ayelen SkottKlubblös41:03+15:2212:02
8Anne AnderssonDuveds IF42:07+16:2612:21
9Claes HedlundTrosabygdens OK43:47+18:0612:50
10Ulla ViklundÅre OK44:48+19:0713:08
11Emma LundinÅre OK46:13+20:3213:33
12Sara PetterssonÅre OK46:14+20:3313:33
13Elsa LindbergKlubblös46:47+21:0613:43
14Ann HedbegKlubblös46:49+21:0813:43
15Agneta SamuelssonFältjägarnas IF46:57+21:1613:46
16Pelle BobergÅre OK49:28+23:4714:30
17Maja BobergÅre OK49:31+23:5014:31
18Vilma HalvarssonÅre OK49:48+24:0714:36
19Pernilla LindbergÅre SLK51:39+25:5815:08
20Laila BrakkeRödöns Sportklubb51:40+25:5915:09
21Emil SkottKlubblös58:00+32:1917:00
22Viggo RaitilaKlubblös59:05+33:2417:19
23Jill StormKlubblös1:00:16+34:3517:40
24Jan JakobssonFältjägarnas IF1:02:36+36:5518:21
25Birgitta BergeKlubblös1:13:39+47:5821:35
26Fredrik LenellÅre OK1:29:25+1:03:4426:13
27Linn LenellÅre OK1:29:28+1:03:4726:14
Sandra CarlanderKlubblösej godkänd
Vilhelm LindÅre OKej godkänd
Uddo SonnefeltÅre OKej godkänd
Sten PedersenJärpens SKej godkänd

Svåra

5 140 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf LindqvistÖstersunds OK35:356:55
2Jesper JohnssonÅre OK37:34+1:597:18
3Roger EkÖstersunds OK41:18+5:438:02
4Daniel AnderssonOK Storsjön44:53+9:188:43
5Per-Olof HalvarssonÅre OK46:39+11:049:04
6Adrian JonesÖstersunds OK48:50+13:159:30
7Richard RichardssonUndersåkers IF50:44+15:099:52
8Klara AlmKlubblös52:55+17:2010:17
9Lars BergstedtTrillevallens SK55:42+20:0710:50
10Josefin MikaelssonOK Nolaskogsarna56:23+20:4810:58
11Håkan ThorÅre OK1:01:04+25:2911:52
12Kristina HammarfalkÖstersunds OK1:01:30+25:5511:57
13Lisa LindblomSTF1:04:41+29:0612:35
14Anette AnderssonSTF1:04:42+29:0712:35
15Markus GöranssonÅre OK1:28:21+52:4617:11
16Lizzie SonnefeltÅre OK1:28:24+52:4917:11
Philip HarlautÅre OKej godkänd
Linnéa SkogSkogsluffarnas OKej godkänd

Långa

6 840 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael AnderssonÅre OK49:057:10
2Gustav FritzonUndersåkers IF1:02:48+13:439:10
3Lennart WasellJärpens SK1:03:07+14:029:13
4Andreas LövdalKlubblös1:10:02+20:5710:14
Ida VasellJärpens SKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser