Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Fjällfemman 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Fjällfemman 2
Arrangörsorganisation: Åre OK
Datum: onsdag 30 maj 2018

Lätta

2 170 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cisela GrothKlubblös18:378:34
2Erik RaskKlubblös18:39+0:028:35
3Sofie BjörklundTrillevallens SK21:11+2:349:45
4Svea ThorÅre OK24:12+5:3511:09
5Dag SvenssonIKJ Haninge30:14+11:3713:55
6Ackie KempffEdsåsdalens SK31:25+12:4814:28
7Anton RockUndersåkers IF34:01+15:2415:40
8Svea KlintefeldtUndersåkers IF45:23+26:4620:54
9Joanna RockUndersåkers IF45:27+26:5020:56
10Klara RockUndersåkers IF45:30+26:5320:58
11Lovis WilliamssonKlubblös48:19+29:4222:15
12Linn LenellÅre OK48:20+29:4322:16
13Ninja EnqvistÅre OK51:45+33:0823:50
14Frida EnqvistÅre OK51:47+33:1023:51
Nora LenellÅre OKej godkänd
Siri WilliamssonKlubblösej godkänd
Harry LindblomKlubblösej godkänd
Alfons BergqvistÅre OKej godkänd

Mellan

3 120 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav FritzonUndersåkers IF27:068:41
2Ida WasellJärpens SK34:58+7:5211:12
2Lennart WasellJärpens SK34:58+7:5211:12
4Ove HemmingssonBrunflo IF36:18+9:1211:38
5Dan FritzonUndersåkers IF37:22+10:1611:58
6Dag LindmarkUndersåkers IF38:58+11:5212:29
7Anne AnderssonDuveds IF40:30+13:2412:58
8Joar BäckmanFrösö IF41:16+14:1013:13
9Torulf BäckmanFrösö IF41:19+14:1313:14
10Björn ÖstlundJärpens SK43:33+16:2713:57
11Axel LindmarkUndersåkers IF48:30+21:2415:32
12Mikaela SundbaumKlubblös53:10+26:0417:02
13Erika  HarlinKlubblös53:11+26:0517:02
14Agneta AlbertssonÅre OK1:00:11+33:0519:17
15Vidar BäckmanFrösö IF1:00:24+33:1819:21
16Charlotta NilssonFrösö IF1:00:25+33:1919:21
17Hugo BergqvistÅre OK1:04:20+37:1420:37
18Emma LundinÅre OK1:06:31+39:2521:19
19Frida SvenssonKlubblös1:06:32+39:2621:19
20Ingrid WalbergDuveds IF1:17:53+50:4724:57
21Emil WalbergDuveds IF1:17:55+50:4924:58
22Helen WalbergDuveds IF1:17:57+50:5124:59
23Linnéa SkogSkogsluffarnas OK1:18:02+50:5625:00
24Mats JonssonDuveds IF1:18:39+51:3325:12
25Ayelen SkottKlubblös1:28:32+1:01:2628:22
26Emil SkottKlubblös1:29:45+1:02:3928:45
27Helen MårtenssonKlubblös1:32:22+1:05:1629:36
27Helena BergeKlubblös1:32:22+1:05:1629:36
29Birgitta BergeKlubblös1:36:30+1:09:2430:55
Kurt HalvarssonÖstersunds OKej godkänd
Bertil NordströmÖstersunds OKej godkänd
Lars StrinnholmÖstersunds OKej godkänd
Ulf WölkerUndersåkers IFej godkänd
Anders ForsstedtSöders-Tyresöej godkänd

Svåra

5 040 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper JohnssonÅre OK44:248:48
2Per-Olof HalvarssonÅre OK48:07+3:439:32
3Klara AlmKlubblös55:23+10:5910:59
4Lars Bergstedt RockTrillevallens SK1:02:16+17:5212:21
5Richard RichardssonKlubblös1:05:06+20:4212:55
6Sofia GrahnHestra IF1:13:34+29:1014:35
7Harald LeideKlubblös1:16:55+32:3115:15
8Verner ErikssonÅre OK1:17:12+32:4815:19
9Camilla GillströmÖstersunds OK1:30:46+46:2218:00
10Johan ÖstlundKlubblös1:43:25+59:0120:31
11Agnes SörensenKlubblös1:43:27+59:0320:31
12Martin MothanderBuppa SK1:45:28+1:01:0420:55
13Jill StormBuppa SK1:45:31+1:01:0720:56
Philip HarlautÅre OKej godkänd
Victor SturkKlubblösej godkänd

Långa

7 060 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel JonssonDuveds IF1:13:1610:22
2Markus TollstenKlubblös1:28:29+15:1312:31
3Olle JonssonDuveds IF1:30:44+17:2812:51
Ola BergqvistÅre OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser