Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Fjällfemman 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Fjällfemman 3
Arrangörsorganisation: Åre OK
Datum: onsdag 6 juni 2018

Lätta

2 280 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton RockUNdersåkers IF39:3917:23
2Pelle ToutinUNdersåkers IF39:45+0:0617:26
3Ackie KempffEdsåsdalens SK40:09+0:3017:36
4Arvid LinderströmTrillevallen SK41:17+1:3818:06
5Marina & Uno NordellKlubblös52:40+13:0123:05
6Klara RockUNdersåkers IF53:03+13:2423:16
7Joanna RockUNdersåkers IF53:13+13:3423:20
8Teo LjusbergKlubblös53:39+14:0023:31
9Olle LinderströmTrillevallens SK55:39+16:0024:24
10Hugo BergqvistÅre OK59:09+19:3025:56
11Jorun OlssonKlubblös1:13:56+34:1732:25
12Nanouk BergströmÅre OK1:15:34+35:5533:08
13Ninja EnqvistÅre OK1:23:47+44:0836:44
Bitti JonassonKlubblösej godkänd

Mellan

3 190 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav FritzonUNdersåkers IF28:579:04
2Hans ÅgrenBrunflo IF29:42+0:459:18
3Erik HedbergPatrull Fjärilen30:25+1:289:32
4Hanna LindqvistÖstersunds OK32:38+3:4110:13
5Ylva NowénFrösö IF35:07+6:1011:00
6Kristina HammarfalkÖstersunds OK35:26+6:2911:06
7Anne AnderssonDuveds IF36:40+7:4311:29
8Jan-Gunnar SwärdForsa OK36:54+7:5711:34
9Kristin Hvatz PedersenJärpens SK37:04+8:0711:37
10Maja BjörkhagenVittjärvs IK37:51+8:5411:51
11Siwert JonassonÅre OK38:00+9:0311:54 Ladda ner rutt i gpx-format
12Sofia PedersenJärpens SK38:05+9:0811:56
13Lars StrinnholmÖstersunds OK38:59+10:0212:13
14Tom BrantheimÖstersunds OK39:51+10:5412:29
15Ola BergqvistÅre OK40:06+11:0912:34
16Sten PedersenJärpens SK42:45+13:4813:24
17Frida BerglundFrösö IF43:05+14:0813:30
18Björn ÖstlundJärpens SK43:42+14:4513:41
19Pelle BobergÅre OK43:58+15:0113:46
20Maja BobergÅre OK44:03+15:0613:48
21Agnes SörensenKlubblös44:41+15:4414:00
22Johan ÖstlundKlubblös44:49+15:5214:02
23Miriam ViklundÅre OK45:08+16:1114:08
24Ulla ViklundÅre OK45:26+16:2914:14
25Agneta AlbertssonÅre OK46:40+17:4314:37
26Emma LundinÅre OK46:41+17:4414:38
27Anders ForsstedtSöders-Tyresö46:46+17:4914:39
28Sara PetterssonÅre OK46:48+17:5114:40
29Julia PearssonKlubblös46:49+17:5214:40
30Agneta SamuelssonFältjägarnas IF46:50+17:5314:40
31Klara SätterMATTmars SK47:12+18:1514:47
32Axel LindmarkUNdersåkers IF48:38+19:4115:14
33Maths LarssonÅre OK49:08+20:1115:24
34Ulf WölkerUNdersåkers IF49:10+20:1315:24
35Karin WalltinÖstersunds OK51:58+23:0116:17
36August OlinÅre OK52:35+23:3816:29
37Åse PerklenVallbo SK1:03:34+34:3719:55
38Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF1:06:27+37:3020:49
39Kristina BergstedtTrillevallens SK1:08:36+39:3921:30
40Pär HäggströmVallbo SK1:11:51+42:5422:31
41Fanny NordellVallbo SK1:11:57+43:0022:33
42Sam & Kim SommarinKlubblös1:28:08+59:1127:37
Seth PerssonFältjägarnas IFej godkänd
Erik FursäterJärpens SKej godkänd
Oskar NowénFrösö IFej godkänd

Svåra

5 270 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David LundstenVittjärvs IK36:236:54
2Jesper JohnssonÅre OK36:45+0:226:58
3Ulf LindqvistÖstersunds OK40:04+3:417:36
4Markus HanssonFrösö IF45:08+8:458:33
5Magnus JohanssonÅre OK46:09+9:468:45
6Maria SjölanderOK Rodhen47:03+10:408:55
7Lisa LindblomÅre OK48:17+11:549:09
8Johan NilssonSävedalens AIK49:24+13:019:22
9Lars GrankvistTäby OK50:07+13:449:30
10Lars RockTrillevallens SK50:36+14:139:36
11Verner ErikssonÅre OK51:25+15:029:45
12Sara JohanssonOK Linné53:25+17:0210:08
13Sofia LevinUmeå OK54:18+17:5510:18
14Ola LindgrenÖstersunds OK55:47+19:2410:35
15Mats LarssonJärpens SK1:04:30+28:0712:14
16Johan GrundinJärpens SK1:04:32+28:0912:14
17Stellan FehrnströmEnebybergs IF1:09:33+33:1013:11
18Frida EnqvistÅre OK1:12:24+36:0113:44
19Kristina LarssonÖstersunds OK1:16:50+40:2714:34
Viktor ThorbergKlubblösej godkänd
Philip HarlautÅre OKej godkänd

Långa

5 770 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan AndreassonFrösö IF45:197:51
2Adrian JonesÖstersunds OK48:07+2:488:20
3Markus TollstenKlubblös50:57+5:388:49
4Dag LindmarkUNdersåkers IF53:14+7:559:13
5Axel JonssonDuveds IF1:00:21+15:0210:27
6Emil KristianssonKlubblös1:05:07+19:4811:17
7Camilla GillströmÖstersunds OK1:23:48+38:2914:31
8Sandra NäslundTeam Sweden Skicross1:29:27+44:0815:30
8Alexandra EdeboTeam Sweden Skicross1:29:27+44:0815:30
10Erik LagerbäckKlubblös1:29:37+44:1815:31
11Jesper KramersKlubblös1:29:42+44:2315:32
12Anette AnderssonFjällframfart SK1:30:25+45:0615:40
13Lizzie SonnefeltÅre OK1:55:22+1:10:0319:59
14Marcus GöranssonÅre OK1:55:23+1:10:0419:59
David LundstenVittjärvs IKdiskvalificerad
Barry CarolanKlubblösej godkänd
Maria GyllnerKlubblösej godkänd
Sofia WidmarkKlubblösej godkänd
Victor NorbergKlubblösej godkänd
Andreas NorbergLulekamraternaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser