Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Smådal

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Smådal
Arrangörsorganisation: OK Mangen
Datum: tisdag 14 augusti 2018

IFK Göteborg Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Fredrik NobornLånga banan (8)39:047:48

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Jan StrömMellan banan (20)1:23:43+41:4222:01

OK Fryksdalen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Johnny AnderssonLånga banan (8)1:14:38+35:3414:55
12Leif SkogsbergMellan banan (20)1:04:24+22:2316:56

OK Hierne

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kristian VårliMellan banan (20)42:0111:03
2Mathias Axelsson LöfvenholmMellan banan (20)44:33+2:3211:43
3Christer HoltKorta banan (9)45:13+10:3516:44
7Lars MellkvistMellan banan (20)55:10+13:0914:31
8Jörgen KarlssonLånga banan (8)1:23:56+44:5216:47
8Stefan VårliMellan banan (20)55:21+13:2014:33

OK Jösse

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Thomas ÖstlundKorta banan (9)34:3812:49
2Anders JohanssonLånga banan (8)53:47+14:4310:45
3Tor Axelsson LöfvenholmLätta banan (3)38:57+12:1121:38
4Jonas BacklundLånga banan (8)1:02:36+23:3212:31
5Alfred RehnLånga banan (8)1:06:27+27:2313:17
5Lars SillfeldtMellan banan (20)50:54+8:5313:23
5Håkan EricsonKorta banan (9)49:10+14:3218:12
6Fredrik KarlssonLånga banan (8)1:07:51+28:4713:34
7Kristina SilfältKorta banan (9)1:02:11+27:3323:01
8Margareta ZetterqvistKorta banan (9)1:11:11+36:3326:21
9Emil JohanssonKorta banan (9)1:14:19+39:4127:31
10Petter LykkenMellan banan (20)57:30+15:2915:07
13Christian OhlssonMellan banan (20)1:05:05+23:0417:07
15Kristin JanssonMellan banan (20)1:05:11+23:1017:09
19Christopher JakobssonMellan banan (20)5:24:46+4:42:451:25:27
Gunilla PetersonMellan banan (20)ej godkänd
Sven-Arne NilssonKorta banan (9)utgått
Lennart JohanssonKorta banan (9)utgått

OK Mangen

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Alice PhilipssonLätta banan (3)26:4614:52
3Bengt NilssonMellan banan (20)47:14+5:1312:25
3Jan FogelbergLånga banan (8)59:59+20:5511:59
4Bengt MagnussonKorta banan (9)47:59+13:2117:46
6Christina GabrielssonMellan banan (20)54:50+12:4914:25
9Örjan EkenbäckMellan banan (20)57:27+15:2615:07
14Martin NorlanderMellan banan (20)1:05:06+23:0517:07
16Ulla-Britt ErikssonMellan banan (20)1:08:00+25:5917:53
18Per-Anders GävertMellan banan (20)1:25:52+43:5122:35
Lina EkenbäckKorta banan (9)utgått
Magnus JonssonLånga banan (8)utgått

OK Älgen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Åke GustavssonMellan banan (20)48:09+6:0812:40
11Hans PerssonMellan banan (20)59:52+17:5115:45

Åmotfors OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Rune OlssonLätta banan (3)29:22+2:3616:18
2Tony GullqvistKorta banan (9)43:14+8:3616:00
6Elias JosefssonKorta banan (9)55:58+21:2020:43
Laila OlssonKorta banan (9)utgått

Årjängs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
John LarssonKorta banan (9)utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser