*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 1
Arrangörsorganisation: Falkenbergs OK
Datum: söndag 22 april 2018

D16

4 030 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma WillborgFalkenbergs OK43:0410:41
2Emmy WallinFalkenbergs OK46:42+3:3811:35

D14

3 450 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fanny HanssonFalkenbergs OK33:269:41
2Elsa RaneboFalkenbergs OK1:15:16+41:5021:48
3Elin BengtssonFalkenbergs OK1:25:36+52:1024:48

H14

3 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak BengtssonOK Lindéna27:528:04

D14 Kort

2 790 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sophia BengtssonLaholms IF OK32:5711:48
2Eliva PerssonGällstadbygdens SOK51:07+18:1018:19

H14 Kort

2 790 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Christoffer KärrebergFalkenbergs OKej start

D12

2 790 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia LönnHalmstad OK25:399:11
2Mira WallinFalkenbergs OK29:16+3:3710:29
3Jenny SeverinssonHylte OK33:26+7:4711:58
4Selma AbrahamssonHalmstad OK44:42+19:0316:01
5Leah LindqvistFalkenbergs OK49:23+23:4417:42

H12

2 790 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leon RybergFalkenbergs OK28:5110:20
2Gustaf GusedFalkenbergs OK30:15+1:2410:50
3Gabriel EkströmHalmstad OK44:40+15:4916:00

D12 Kort

2 650 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisa SvenssonFalkenbergs OK35:3213:24

H12 Kort

2 650 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker OlaussonFalkenbergs OK22:288:28

D10

2 650 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olivia LindgrenFalkenbergs OK23:318:52
2Sara LönnHalmstad OK24:29+0:589:14
3Karla BengtssonLaholms IF OK28:07+4:3610:36
4Tuva ThuressonFalkenbergs OK28:31+5:0010:45
5Ella Hertz-JensenFalkenbergs OK43:35+20:0416:26
Stina SonestamFalkenbergs OKutgått

H10

2 650 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan GusedFalkenbergs OK23:058:42
2Rasmus GripFalkenbergs OK24:28+1:239:13
3Albin StamfjordFalkenbergs OK24:56+1:519:24
4Isak GustafssonHalmstad OK24:57+1:529:24

Inskolning

2 140 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ellen BengtssonFalkenbergs OKfullföljt
Alicia HernmanFalkenbergs OKfullföljt
Alfred KarlssonFalkenbergs OKfullföljt
Elsa KarlssonFalkenbergs OKfullföljt
Harry KnopfHalmstad OKfullföljt
Robin LönnHalmstad OKfullföljt
Lucas MagnussonFalkenbergs OKfullföljt
Linus NordlundFalkenbergs OKfullföljt
Anna RanmarOK Lindénafullföljt
Emil RanmarOK Lindénafullföljt
Love RanmarOK Lindénafullföljt
Lowe ThuressonHalmstad Garnisons IFfullföljt
Alve WeberOK Lindénafullföljt
Annie WeberOK Lindénafullföljt
Vide WeberOK Lindénafullföljt

U1

2 140 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle BengtssonHalmstad OK19:118:57
2Alicia LindgrenFalkenbergs OK21:30+2:1910:02
3Benias PerssonGällstadbygdens SOK22:51+3:4010:40
4Loke JagetegFalkenbergs OK23:21+4:1010:54
5Nemi HarderFalkenbergs OK24:19+5:0811:21
6Stina GustafssonHalmstad OK25:26+6:1511:53
7Oscar GripFalkenbergs OK26:21+7:1012:18
8Oscar RöllikeOK Lindéna28:53+9:4213:29
9Kasper KarlssonOskarströms OK32:04+12:5314:59
10Hilma KnopfHalmstad OK32:21+13:1015:07
11Axel StamfjordFalkenbergs OK33:11+14:0015:30
Emil RöllikeOK Lindénaej godkänd
Elin BöregårdOK Gläntan Vessigebroej start
Signe FagerströmHalmstad OKej start

U2

2 580 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1August MagnussonLaholms IF OK26:0210:05
2Felix MagnussonFalkenbergs OK26:44+0:4210:21
3Agnes BöregårdOK Gläntan Vessigebro27:27+1:2510:38
4Filip ErikssonOskarströms OK27:39+1:3710:43
5Edvin NilssonOskarströms OK27:46+1:4410:45
6Theo Asplund ÖnneboLaholms IF OK30:42+4:4011:53
7Samuel BernhardtFalkenbergs OK31:05+5:0312:02
8Louise AsplundLaholms IF OK31:17+5:1512:07
9Milton RybergFalkenbergs OK31:22+5:2012:09
10Hanna AsplundLaholms IF OK31:54+5:5212:21
11Elsa ÖstmanFalkenbergs OK32:58+6:5612:46
12Tilde Hertz-JensenFalkenbergs OK38:55+12:5315:05
Amanda WereenFalkenbergs OKej godkänd

Öppen motion 2

2 790 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Camilla ThuressonHalmstad Garnisons IF30:2310:53

Öppen motion 4

3 450 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders ReimertzGällstadbygdens SOK28:038:07
2Stig NilssonOskarströms OK34:26+6:239:58
3Ingela NelsénFalkenbergs OK35:58+7:5510:25
4Sandra WallinFalkenbergs OK40:02+11:5911:36
5Katarina RingHalmstad OK41:12+13:0911:56
6Martin ErikssonOskarströms OK44:24+16:2112:52
7Gunilla Wallin BengtssonFalkenbergs OK58:09+30:0616:51
8Jan-Eric PerssonOK Löftan59:42+31:3917:18
9Moa BengtssonFalkenbergs OK59:53+31:5017:21
Stig GustafssonHalmstad OKej godkänd

Öppen motion 6

4 710 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim GustafssonHalmstad OK28:186:00
2Fredrik MagnussonLaholms IF OK37:51+9:338:02
3Per SundqvistOK Tranan40:07+11:498:31
4Johan AsplundLaholms IF OK43:56+15:389:19
5Fredrik EkströmHalmstad OK48:57+20:3910:23
6Therese EkströmHalmstad OK1:03:10+34:5213:24

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser