Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien #1, krets söder 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien #1, krets söder 2
Arrangörsorganisation: Gustavsbergs OK
Datum: torsdag 3 maj 2018

D16

4 850 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda GranqvistOK Ravinen41:238:31
2Tilda MårtenssonOK Ravinen47:50+6:279:51
3Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL54:36+13:1311:15
4Emilia NilssonGustavsbergs OK1:02:57+21:3412:58
5Johanna PetterssonGustavsbergs OK1:08:33+27:1014:08
6Tove SvedellSkarpnäcks OL1:25:18+43:5517:35
7Agnes EdgrenSkarpnäcks OL1:28:13+46:5018:11
Embla KamsvågGustavsbergs OKej start
Emma BellanderGustavsbergs OKej start

H16

4 850 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin RinnbäckOK Ravinen42:248:44
2Albin LindskogOK Ravinen45:42+3:189:25
3Olle KallurOK Ravinen48:35+6:1110:01
4Uno BjörklundOK Ravinen57:55+15:3111:56
5Tiger LandénGustavsbergs OK58:44+16:2012:06
6Linus HalvorsenSkarpnäcks OL59:08+16:4412:11
7William MöllerSkarpnäcks OL1:14:11+31:4715:17
8Lukas ÖstmanSkarpnäcks OL1:17:13+34:4915:55
Terje StormoGustavsbergs OKej godkänd
Isak JohanssonOK Ravinenutgått

D16 Kort

3 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Louise LindellGustavsbergs OK1:34:1024:46

H16 Kort

3 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan NorrmanOK Ravinen50:5013:22
2Tim RobertsHellas Orientering1:05:45+14:5517:18

D14

3 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tindra JonssonSkarpnäcks OL46:1312:09
2Sanna RinnbäckOK Ravinen57:47+11:3415:12
3Vendela RundströmOK Ravinen1:00:40+14:2715:57
4Tilde MansénSkarpnäcks OL1:05:53+19:4017:20
5Måra StegardSkarpnäcks OL1:17:29+31:1620:23
Ida ÖsterbergGustavsbergs OKej godkänd
Turid WärngårdSkarpnäcks OLej godkänd
Olivia EngelOK Ravinenej start

H14

3 800 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik SvenssonOK Ravinen28:047:23
2Hugo LindskogOK Ravinen30:52+2:488:07
3Hannes MogensenOK Ravinen33:20+5:168:46
4Olle SandströmOK Ravinen36:57+8:539:43
5Edvin ForsbergOK Ravinen37:27+9:239:51
6Max ÖsterbergGustavsbergs OK38:21+10:1710:05
7Justus ArenanderSkarpnäcks OL38:56+10:5210:14
8Erik LundquistOK Ravinen39:05+11:0110:17
9Teo StruckOK Ravinen39:58+11:5410:31
10Edvin WollbrandOK Ravinen47:54+19:5012:36
11Leo LjungbergSkarpnäcks OL55:24+27:2014:34
12Rasmus LindblomGustavsbergs OK55:39+27:3514:38
13Mathias DryseliusSkarpnäcks OL57:23+29:1915:06
14Olle BrohagenOK Ravinen1:00:17+32:1315:51
15Filip DryseliusSkarpnäcks OL1:09:15+41:1118:13
16Calle JohanssonOK Ravinen1:10:09+42:0518:27
Teo BeinhoffGustavsbergs OKutgått
Lucas AlzénGustavsbergs OKej start
Tore AhlinHellas Orienteringej start
Arvid WestmanGustavsbergs OKej start

D14 Kort

2 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellinor EkOK Ravinen54:0921:14
2Filippa NyströmOK Ravinen1:08:13+14:0426:45
Mirja NordinSkarpnäcks OLej start

H14 Kort

2 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Folke KåbergOK Ravinen48:3019:01
2Karl KvarnforsSkarpnäcks OL1:09:30+21:0027:15
Theodor LanneröGustavsbergs OKej start
Arvid KristofferssonSkarpnäcks OLej start
Linus ForsbergOK Ravinenej start

D12

2 550 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma MårtenssonOK Ravinen29:5711:44
2Tuva HolmströmOK Ravinen31:04+1:0712:10
3Sofie LindellGustavsbergs OK33:01+3:0412:56
4Saga BeinhoffGustavsbergs OK33:35+3:3813:10
5Majken JanssonSkarpnäcks OL49:07+19:1019:15
6Mette HuitfeldtSkarpnäcks OL51:29+21:3220:11
7Frida EkbladOK Ravinen1:13:25+43:2828:47
8Milla KlassonOK Ravinen1:15:27+45:3029:35
9Ebba HartzellOK Ravinen1:15:56+45:5929:46
Hilda BohmanHellas Orienteringej start
Johanna ArvidssonGustavsbergs OKej start
Alice EdvallSkarpnäcks OLej start
Paulina AlzénGustavsbergs OKej start

H12

2 550 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar LundquistOK Ravinen28:2811:09
2Jonathan NilssonGustavsbergs OK29:18+0:5011:29
3Vidar PihloOK Ravinen31:08+2:4012:12
4Malte BellanderGustavsbergs OK31:35+3:0712:23
5Gustav LübckeOK Ravinen37:00+8:3214:30
6Teodor JonssonSkarpnäcks OL42:48+14:2016:47
7Morris BjörklundOK Ravinen50:23+21:5519:45
8Sebastian LindblomGustavsbergs OK56:42+28:1422:14
9Gustav NyströmOK Ravinen1:04:23+35:5525:14
Ruben ArenanderSkarpnäcks OLej godkänd
Tore WestmanGustavsbergs OKej start
Hampus HolmbergSkarpnäcks OLej start
Edwin HedlundOK Ravinenej start

D12 Kort

1 930 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Paula StruckOK Ravinen35:2818:22

H12 Kort

1 930 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob EngdahlOK Ravinen28:5414:58
2Arvid AhlstrandOK Ravinen36:06+7:1218:42
3Leo SvenreHellas Orientering41:00+12:0621:14
Edvin IhreGustavsbergs OKej start

D10

1 930 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Viola HolmströmOK Ravinenej start

H10

1 930 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes PihloOK Ravinen27:4114:20
2Arvid RundströmOK Ravinen28:40+0:5914:51
Hugo NyströmOK Ravinenej godkänd
Ture LindskogOK Ravinenej start

Inskolning

1 400 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Olle AlteborgOK Ravinenfullföljt
Klara BergkvistSkarpnäcks OLfullföljt
Henry DecknerSkarpnäcks OLfullföljt
Nora DecknerSkarpnäcks OLfullföljt
Erik EkbladOK Ravinenfullföljt
Nora EnlundSkarpnäcks OLfullföljt
Ingrid Beata HellnerOK Ravinenfullföljt
Adrian HolmgrenSkarpnäcks OLfullföljt
Ella IrweOK Ravinenfullföljt
Rikard JohanssonOK Ravinenfullföljt
Ludvig LindbergGustavsbergs OKfullföljt
Hedda MogensenOK Ravinenfullföljt
Ida Maria Paulina NybergHellas Orienteringfullföljt
Liam RosénOK Ravinenfullföljt
Filippa SigstedtOK Ravinenfullföljt
Tyra StrandbergGustavsbergs OKfullföljt
David ÖhmanOK Ravinenfullföljt
Jonathan NilssonHellas Orienteringej start
Agnes SzurgotOK Ravinenej start

U1

1 920 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malte JennerGustavsbergs OK25:5813:31
2Elsie HammarGustavsbergs OK29:03+3:0515:07
3Camilo AhrénHellas Orientering29:30+3:3215:21
4Wilma LarssonOK Ravinen31:32+5:3416:25
5Alice LarssonOK Ravinen31:33+5:3516:25
6Ellen StadigOK Ravinen34:12+8:1417:48
7Mathilda ArvenäsGustavsbergs OK35:14+9:1618:21
8Agnes LübckeOK Ravinen37:03+11:0519:17
9Norma JanssonSkarpnäcks OL38:13+12:1519:54
10Isabella SjögrenOK Ravinen39:09+13:1120:23
11Luma HäggGustavsbergs OK41:26+15:2821:34
12Alissa Dahlälv WestlakeOK Ravinen42:15+16:1722:00
13Nova NordlöfOK Ravinen42:16+16:1822:00
14Max JunlénOK Ravinen42:55+16:5722:21
15Amelie DryseliusSkarpnäcks OL45:47+19:4923:50
16Leo HesselrothGustavsbergs OK48:41+22:4325:21
Karl ArvidssonGustavsbergs OKej start
Sara BergOK Ravinenej start
Majken HammarGustavsbergs OKej start
Anton IhreGustavsbergs OKej start
Nea Rautiainen ÅbergGustavsbergs OKej start
Teo RutissonGustavsbergs OKej start
Max WarstrandGustavsbergs OKej start
Vera WesterlundOK Ravinenej start

U2

1 930 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle JonasSkarpnäcks OL24:1712:34
2Emma BergOK Ravinen25:52+1:3513:24
3Sarah OhayonSkarpnäcks OL26:43+2:2613:50
4Sixten BohmanHellas Orientering29:22+5:0515:12
5Tore WenellOK Ravinen32:15+7:5816:42
6Wera BjörklundOK Ravinen33:08+8:5117:10
7Tora BjörklundOK Ravinen33:40+9:2317:26
8Truls MansénSkarpnäcks OL34:11+9:5417:42
9Frida EkOK Ravinen36:23+12:0618:51
10Lukas Ferner ThurénSkarpnäcks OL38:57+14:4020:10
11Ella SigstedtOK Ravinen41:45+17:2821:37
12Emelie SundbyOK Ravinen41:46+17:2921:38
13Hilda HågstrandOK Ravinen42:24+18:0721:58
14Elias OhayonSkarpnäcks OL44:43+20:2623:10
15Meja Fagerqvist AnéOK Ravinen46:55+22:3824:18
16Leo JunlénOK Ravinen48:48+24:3125:17
17Alva BjurströmOK Ravinen1:04:50+40:3333:35
18Elsa FernemanOK Ravinen1:21:53+57:3642:25
19Kajsa EdgrenSkarpnäcks OL1:29:27+1:05:1046:20
20Samuel JonasSkarpnäcks OL1:38:50+1:14:3351:12
Kevin KarlssonSkarpnäcks OLej godkänd
Vera AggeforsGustavsbergs OKej start
Hedvig AnderssonSkarpnäcks OLej start
Leo HerrströmOK Ravinenej start
Max HerrströmOK Ravinenej start
Elias JunesjöSkarpnäcks OLej start
Oskar MagnellSkarpnäcks OLej start
Castor MelinOK Ravinenej start
Vera RevenySkarpnäcks OLej start
Hilma SelanderSkarpnäcks OLej start
Esther-Lou Titelman UngeSkarpnäcks OLej start

U3

2 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jacob HäggströmSkarpnäcks OL1:00:4023:47
2Svante BrohagenOK Ravinen1:03:12+2:3224:47
3Axel GranlundOK Ravinen1:06:10+5:3025:56
Ida-Lina SegermanSkarpnäcks OLutgått
Hugo AggeforsGustavsbergs OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser