Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien #2, krets norr 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien #2, krets norr 3
Arrangörsorganisation: Waxholms OK
Datum: tisdag 15 maj 2018

Hjälp oss att göra våra arrangemang bättre genom att fylla i deltagarenkäten senast om 4 dagar! (var först att svara)

D16

4 560 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia IversAttunda OK39:428:42
2Ida HänströmTäby OK49:59+10:1710:57
3Alma HellströmAttunda OK54:51+15:0912:01
4Maja SandvikAttunda OK1:08:18+28:3614:58
5Saga JonssonWaxholms OK1:14:23+34:4116:18
6Sofia SundinWaxholms OK1:23:28+43:4618:18
7Rut Johnsson ThomeliusWaxholms OK1:31:26+51:4420:03
Maja HoppeWaxholms OKej start

H16

5 390 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Otto BalckTäby OK41:267:41
2Olle Pettersson GradinAttunda OK51:43+10:179:35
3Wilhelm NordqvistWaxholms OK55:38+14:1210:19
4Fredrik AhlbergTäby OK1:26:37+45:1116:04
Emil SoneAttunda OKej godkänd
Samuel LindénAttunda OKej start
Marcus EkmanTäby OKej start
Axel MålargårdTäby OKej start

D14

3 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida HellströmAttunda OK44:2011:22
2Vilma NilssonAttunda OK44:50+0:3011:29
3Malin StrömqvistAttunda OK45:17+0:5711:36
Fredrika NordquistTäby OKej start
Doris IkoTäby OKej start

H14

3 900 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan FochsenWaxholms OK32:088:14
2David RyderåsWaxholms OK34:36+2:288:52
3Viktor SoneAttunda OK36:36+4:289:23
4Joel WallnerAttunda OK36:38+4:309:23
5Hugo SjölanderTäby OK36:47+4:399:25
6Elis IversAttunda OK37:02+4:549:29
7Noa BerglundTäby OK38:07+5:599:46
8Simon LundellOK Österåker39:08+7:0010:02
9Marcus BarbozaAttunda OK42:43+10:3510:57
10Linus NilssonOK Österåker45:33+13:2511:40
11Axel BalckTäby OK45:43+13:3511:43
12Malte AlbinssonOK Österåker53:22+21:1413:41
13Elias LjungdellTäby OK54:19+22:1113:55
14Axel WiknerOK Österåker1:01:52+29:4415:51
August OldingTäby OKej godkänd
Axel SchölinTäby OKutgått
Filip LindqvistTäby OKej start
Erik NederheimTäby OKej start

D14 Kort

2 830 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen JonssonWaxholms OK32:0711:20
2Hailey BuhreAttunda OK1:19:29+47:2228:05

D12

2 860 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa NordquistTäby OK26:259:14
2Ella LindqvistTäby OK31:22+4:5710:58
3Alma HallstenTäby OK33:55+7:3011:51
4Alma BarkstedtTäby OK37:53+11:2813:14
5Linda StrömqvistAttunda OK40:39+14:1414:12
6Linnéa SandströmAttunda OK44:41+18:1615:37
7Olivia AllertTäby OK46:56+20:3116:24
8Emelie HolmströmTäby OK48:14+21:4916:51
9Sofia QuasWaxholms OK58:18+31:5320:23
10Sara StrömqvistAttunda OK1:06:38+40:1323:17

H12

2 830 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jens FochsenWaxholms OK21:527:43
2Svante SandvikAttunda OK23:08+1:168:10
3Ted LagerströmAttunda OK25:06+3:148:52
4Elliot JonssonAttunda OK33:52+12:0011:58
5Petter FochsenWaxholms OK33:57+12:0511:59
6Axel NordqvistWaxholms OK34:34+12:4212:12
7Fabian TörnqvistAttunda OK35:28+13:3612:31
8Villehart FrölidTäby OK39:35+17:4313:59
9Simon TrossingTäby OK43:21+21:2915:19
10Joel BjörklundAttunda OK49:17+27:2517:24
11Elliot LjungdellTäby OK51:07+29:1518:03
12Albin PerssonTäby OK55:19+33:2719:32
13Leo LindkvistTäby OK1:05:26+43:3423:07
14Edvin WallnerAttunda OK1:19:38+57:4628:08
Mose GrafströmAttunda OKej godkänd
Melker JohanssonAttunda OKej start
Ilya KuchinskyTäby OKej start

D12 Kort

2 570 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellinor BartelsAttunda OK39:5215:30
2Signe FredingTäby OK55:24+15:3221:33

H12 Kort

2 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilmer HagrotTäby OK24:449:37

D10

2 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Greta SandvikAttunda OK29:2511:18
2Ella LjungdellTäby OK43:03+13:3816:33
3Julia HolmströmTäby OK49:02+19:3718:51
Signe AlbinssonOK Österåkerej start

H10

2 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias TrossingTäby OK23:249:00
2Filip SjölanderTäby OK27:29+4:0510:34
3Petter LjungquistTäby OK31:24+8:0012:04
4Erik BalckTäby OK32:17+8:5312:25
5Oliver JonssonAttunda OK41:32+18:0815:58
Max LindqvistTäby OKej godkänd

Inskolning

1 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Elias SandebergWaxholms OKfullföljt
Esther Berneklint RhedinWaxholms OKej start

U1

2 100 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliver JerveliusWaxholms OK16:538:02
2Erik LjungquistTäby OK17:34+0:418:21
3Maximilian MazyaAttunda OK19:03+2:109:04
4Gustav DarginTäby OK19:07+2:149:06
5Sigge LindellTäby OK21:37+4:4410:17
6Sigrid MellbergWaxholms OK21:50+4:5710:23
7Mia LagerströmAttunda OK22:01+5:0810:29
8Vilhelm AskehedTäby OK24:35+7:4211:42
9Albin DikvallWaxholms OK25:15+8:2212:01
10Alice IvarssonWaxholms OK25:19+8:2612:03
11Wilmer BurvallAttunda OK25:43+8:5012:14
12Theodor FajersonAttunda OK27:09+10:1612:55
13Gustav SvenskAttunda OK27:28+10:3513:04
14Vilgot KemkesWaxholms OK27:33+10:4013:07
15Hugo PleinerTäby OK28:08+11:1513:23
16Ella HallstenTäby OK28:11+11:1813:25
17Jonatan BuhreAttunda OK28:22+11:2913:30
18Maja OldingTäby OK28:29+11:3613:33
19Elliot RoslundWaxholms OK29:10+12:1713:53
20Loe HebbeWaxholms OK29:13+12:2013:54
21Lova RoslundWaxholms OK31:33+14:4015:01
22Vilmer EdenfeldtAttunda OK32:25+15:3215:26
23Erik LundAttunda OK32:37+15:4415:31
24Ellie BjörklundAttunda OK34:09+17:1616:15
25Agnes ForslingTäby OK34:35+17:4216:28
26Alice TamreusWaxholms OK34:55+18:0216:37
27Emilia TamreusWaxholms OK35:10+18:1716:44
28Axel SjulanderWaxholms OK37:31+20:3817:51
29Oscar FlygareWaxholms OK37:33+20:4017:52
30Emilia DarginTäby OK38:53+22:0018:30
31Emil SöderströmTäby OK39:52+22:5918:59
32Malcolm TörnqvistAttunda OK40:25+23:3219:14
33Wilmer LindqvistTäby OK40:26+23:3319:15
34Vilmer LjungqvistWaxholms OK41:11+24:1819:36
35Oscar NilssonWaxholms OK41:18+24:2519:40
Vilgot WestlundWaxholms OKej godkänd
Svea AndréWaxholms OKej start
Adrian AntonssonAttunda OKej start
Tilda JohanssonAttunda OKej start
Noel KempeWaxholms OKej start

U2

2 570 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malte HallmanAttunda OK25:249:52
2Albin SandebergWaxholms OK32:13+6:4912:32
3Wilmer JonassonAttunda OK33:31+8:0713:02
4Gustav PsilanderTäby OK33:51+8:2713:10
5Saga LindellTäby OK34:26+9:0213:23
6Nora ElkertAttunda OK34:32+9:0813:26
7Erik SjölanderTäby OK36:56+11:3214:22
8Theodor BjörknäsAttunda OK38:42+13:1815:03
9Jonathan ChristianssonTäby OK39:22+13:5815:19
10Lukas HenrikssonAttunda OK39:54+14:3015:31
11Daniel SvennebringAttunda OK40:01+14:3715:34
12Viktor TederTäby OK40:23+14:5915:42
13Torun Berneklint RhedinWaxholms OK42:24+17:0016:29
14Lovisa NederheimTäby OK42:33+17:0916:33
15Moa PerssonTäby OK42:58+17:3416:43
16Gabriel NalatAttunda OK46:13+20:4917:58
17Märta NilssonWaxholms OK50:40+25:1619:42
18Uno LindkvistTäby OK54:40+29:1621:16
19Leonard Ydremark ParkinsonWaxholms OK1:01:22+35:5823:52
20Astrid NilssonWaxholms OK1:08:38+43:1426:42
21Livia SandströmAttunda OK1:11:06+45:4227:39
22Livia QuasWaxholms OK1:12:42+47:1828:17
Vilma AllertTäby OKej start
Sonny AnderdahlAttunda OKej start
Sara HellströmAttunda OKej start
Axel HögbergTäby OKej start
Elin JavehedTäby OKej start
Ida LjungqvistWaxholms OKej start
Wilhelm PeterssonWaxholms OKej start
Elin StenkvistWaxholms OKej start

U3

2 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felicia KyhlbergTäby OK45:4115:58

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser