Swedish Orienteering Federation

Official results for Ungdomsserien #1, krets norr 1

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Ungdomsserien #1, krets norr 1
Organiser: Sundbybergs IK
Date: Thursday 3 May 2018

D16

4 890 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sigrid CarlssonSundbybergs IK35:017:09
2Matilda LindhSundbybergs IK37:02+2:017:34
2Kajsa BogrenSundbybergs IK37:02+2:017:34
4Amelie RajanIFK Lidingö SOK39:31+4:308:04
5Ronja StåhlSundbybergs IK41:32+6:318:29
6Lisa ThunellIFK Lidingö SOK44:45+9:449:09
7Agnes DambergIFK Lidingö SOK46:46+11:459:33
8Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK50:44+15:4310:22
9Lisa WadenbrantSundbybergs IK58:01+23:0011:51
10Clea WallnäsSundbybergs IK1:00:17+25:1612:19
Ella BroquistIFK Lidingö SOKdid not start
Liv AlmrothSundbybergs IKdid not start
Tuva FalkSundbybergs IKdid not start

H16

5 530 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lukas WernerIFK Lidingö SOK37:256:45
2Eskil WidehagSundbybergs IK40:26+3:017:18
3Olof MelchersonIFK Lidingö SOK53:46+16:219:43
4Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK1:01:08+23:4311:03
5Simon LiljaIFK Lidingö SOK1:04:36+27:1111:40
6Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK1:05:59+28:3411:55
Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOKdid not start

H16 Kort

3 420 m, 0 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Emil KarlssonVäsby OKdid not start

D14

3 410 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sandra ValjusIFK Lidingö SOK38:4011:20
2Moa FröstadiusSundbybergs IK38:57+0:1711:25
3Ebba HörlingSundbybergs IK41:59+3:1912:18
4Emma HöökIFK Lidingö SOK42:16+3:3612:23
5Wilma JosefssonVäsby OK1:04:38+25:5818:57
Tilde BredermanVäsby OKdid not start
Maja LiljaIFK Lidingö SOKdid not start

H14

4 160 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Emil FranzénSundbybergs IK40:599:51
2Noah SantaliusVäsby OK52:16+11:1712:33
3Emil AnterudVäsby OK52:35+11:3612:38
4Adrian KronhefferSolna OK52:42+11:4312:40
5Erik FranklingIFK Lidingö SOK59:04+18:0514:11
6Stig GrönbergIFK Lidingö SOK1:05:08+24:0915:39
7Mikael KökeritzSundbybergs IK1:13:31+32:3217:40
8Ludvig BjörkstedtIFK Lidingö SOK1:17:29+36:3018:37
Karl GrönbergIFK Lidingö SOKmispunched
Birger NormanSundbybergs IKdid not start
Martin ErikssonVäsby OKdid not start

D14 Kort

2 790 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Madeleine GranathVäsby OK36:1612:59
2Emelie LindbomSundbybergs IK45:00+8:4416:07

H14 Kort

2 790 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Wilhelm GrönquistSundbybergs IK27:249:49
2Ludvig BykvistSundbybergs IK27:25+0:019:49
3Oliver RosanderVäsby OK29:19+1:5510:30
4Melvin EkbergSundbybergs IK45:53+18:2916:26
5Melvin EkSundbybergs IK57:00+29:3620:25
Simon RatzIFK Lidingö SOKdid not start
Leo TidénIFK Lidingö SOKdid not start
Alexander DybergIFK Lidingö SOKdid not start
Henrik SchöönIFK Lidingö SOKdid not start
Viktor SandqvistVäsby OKdid not start

D12

2 780 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Maja FalkSundbybergs IK24:588:58
2Alice HedinIFK Lidingö SOK27:41+2:439:57
3Anna FranklingIFK Lidingö SOK32:13+7:1511:35
4Vera SkantzeIFK Lidingö SOK34:15+9:1712:19
5Maja RundlöfVäsby OK35:56+10:5812:55
6Ingrid TillegårdSundbybergs IK38:05+13:0713:41
7Ingrid JohanssonSundbybergs IK43:32+18:3415:39

H12

2 860 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Oliver LiwångIFK Lidingö SOK21:507:38
2Edvin JohanssonVäsby OK24:24+2:348:31
3Noel HellbergSundbybergs IK24:40+2:508:37
4Nils SamrudIFK Lidingö SOK25:57+4:079:04
5Adrian WernerIFK Lidingö SOK26:25+4:359:14
6Simon LindströmSundbybergs IK27:39+5:499:40
7Botvid SimonssonSundbybergs IK31:52+10:0211:08
8Åke EngmanIFK Lidingö SOK32:44+10:5411:26
9Egon WistedtSundbybergs IK35:40+13:5012:28
10Theodor NorrbyIFK Lidingö SOK45:03+23:1315:45
11Casper BroquistIFK Lidingö SOK48:41+26:5117:01
12Manfred LevinSundbybergs IK1:01:01+39:1121:20
Erik WallnäsSundbybergs IKmispunched
Carl NormanSundbybergs IKdid not start
Ludvig SundströmSundbybergs IKdid not start
August KeyIFK Lidingö SOKdid not start

D12 Kort

2 380 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Wilhelmina WretlingIFK Lidingö SOK21:078:52
2Alice ErikssonVäsby OK42:24+21:1717:48
Ingrid UgglaIFK Lidingö SOKdid not start
Ellen EriksonIFK Lidingö SOKdid not start
Sara LaséenIFK Lidingö SOKdid not start

H12 Kort

2 380 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Love DanielssonSolna OK24:0610:07
2Viggo PlassIFK Lidingö SOK41:08+17:0217:16
3Vilgot SöderströmSundbybergs IK43:45+19:3918:22
Teodor Lyden LundinSundbybergs IKdid not start
Axel NymanIFK Lidingö SOKdid not start

D10

2 400 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alice HellbergSundbybergs IK15:586:39
2Sara LiwångIFK Lidingö SOK21:39+5:419:01
3Selma SundbergSundbybergs IK24:49+8:5110:20
4Astrid SkantzeIFK Lidingö SOK25:03+9:0510:26
5Alva GawellIFK Lidingö SOK28:21+12:2311:48
6Irma JarlemarkIFK Lidingö SOK32:00+16:0213:20
7Bodil JohanssonSundbybergs IK32:47+16:4913:39
8Irma WidehagSundbybergs IK33:39+17:4114:01
9Stella Näsman LandhSundbybergs IK35:44+19:4614:53
Ebba FrendeliusIFK Lidingö SOKmispunched
Isabel CarlssonIFK Lidingö SOKdid not start

H10

2 290 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Linus DanielssonSolna OK16:567:23
2Folke JohanssonSundbybergs IK21:34+4:389:25
3Arvid HellbergSundbybergs IK22:21+5:259:45
4Victor GranathVäsby OK23:31+6:3510:16
5Alve WistedtSundbybergs IK25:06+8:1010:57
6David EideforsSundbybergs IK50:45+33:4922:09
Tom RubenIFK Lidingö SOKdid not start

Inskolning

1 890 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Otto FrendeliusIFK Lidingö SOKcompleted
Leah FuruheimIFK Lidingö SOKcompleted
Freja HäggSolna OKcompleted
Ebba SkantzeIFK Lidingö SOKcompleted
Edvin SvedbrantSolna OKcompleted
Simon Amblie TarandiIFK Lidingö SOKdid not start
Evelina GripIFK Lidingö SOKdid not start
Emma RubenIFK Lidingö SOKdid not start

U1

2 020 m, 23 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK14:247:07
2Jacob OscarsonSundbybergs IK18:53+4:299:20
3Viktor HellbergSundbybergs IK18:56+4:329:22
4Anton WarneIFK Lidingö SOK20:34+6:1010:10
5Lukas TarandiIFK Lidingö SOK22:58+8:3411:22
6Amanda JutebrinkSundbybergs IK23:05+8:4111:25
7Leo JährendeSundbybergs IK25:47+11:2312:45
8Nils PalmIFK Lidingö SOK26:23+11:5913:03
9Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK26:34+12:1013:09
10Cornelia Näsman LandhSundbybergs IK27:11+12:4713:27
11Simon Sundström WentzelSundbybergs IK27:20+12:5613:31
12Nova FalkSundbybergs IK29:06+14:4214:24
13Ida HellbergSundbybergs IK30:13+15:4914:57
13Saga HellbergSundbybergs IK30:13+15:4914:57
15Vera SundbergSundbybergs IK30:57+16:3315:19
16Erik TillegårdSundbybergs IK32:39+18:1516:09
17Isabelle DahlerusIFK Lidingö SOK33:47+19:2316:43
18Lava FischerIFK Lidingö SOK33:55+19:3116:47
19Arvid VallinSundbybergs IK34:58+20:3417:18
20Elin SmedsVäsby OK37:28+23:0418:32
21Tuva Hagen HanssonSundbybergs IK39:42+25:1819:39
22Roseanna EdvardssonSundbybergs IK1:12:06+57:4235:41
David SvahnSundbybergs IKmispunched
Albin Andersson MencinIFK Lidingö SOKdid not start
Axel Backman RydbergSundbybergs IKdid not start
Emma Backman RydbergSundbybergs IKdid not start
Winston FeehallySundbybergs IKdid not start
Carolinne GripIFK Lidingö SOKdid not start
Linnea LöthmarkIFK Lidingö SOKdid not start
Majken MelchersonIFK Lidingö SOKdid not start
Marcus MoströmIFK Lidingö SOKdid not start
Mirjam NötebergSundbybergs IKdid not start
Elias WahlqvistSundbybergs IKdid not start
Milo Yli-TorviSundbybergs IKdid not start

U2

2 400 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Greta GrauersSolna OK24:2910:12
2Oktavia Storaa LindegrenSolna OK24:38+0:0910:15
3Felix ÖhmanVäsby OK24:47+0:1810:19
4Kobbe FischerIFK Lidingö SOK26:00+1:3110:50
5Jasmin Yassin YahyaSolna OK28:23+3:5411:49
6Alma SvahnSundbybergs IK29:25+4:5612:15
7Julia HåkanssonIFK Lidingö SOK30:21+5:5212:38
8Emilia DahlqvistIFK Lidingö SOK30:23+5:5412:39
9Ellen WestmanSundbybergs IK31:57+7:2813:18
9Lilly Slars PaulssonSundbybergs IK31:57+7:2813:18
11Alice Slars PaulssonSundbybergs IK32:27+7:5813:31
12Iben StattinVäsby OK33:58+9:2914:09
13Enni HedbergSolna OK36:27+11:5815:11
14Ingrid EngmanIFK Lidingö SOK40:03+15:3416:41
15Emil KrigsmanSundbybergs IK42:29+18:0017:42
16Alva PlassIFK Lidingö SOK43:51+19:2218:16
17Helena EideforsSundbybergs IK47:33+23:0419:48
Elian HedbergSolna OKdid not start
David JonssonSolna OKdid not start
Oskar LindbomSundbybergs IKdid not start
Tilda MoodyssonSolna OKdid not start
Hanna SundströmSundbybergs IKdid not start
Alexander WallinSolna OKdid not start

U3

2 790 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alva SmedsVäsby OK38:3913:51
2Olivia HedinIFK Lidingö SOK43:49+5:1015:42
3Alfred HäggSolna OK46:47+8:0816:46
4Evelina EdvardssonSundbybergs IK1:11:47+33:0825:43
Fred ErikssonSolna OKdid not start
Erik WestmanSundbybergs IKdid not start

U4

3 420 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Moa JohanssonVäsby OK44:5113:06

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements