Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien #1, krets norr 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien #1, krets norr 1
Arrangörsorganisation: Sundbybergs IK
Datum: torsdag 3 maj 2018

IFK Lidingö SOK

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lukas WernerH1637:256:45
1Sandra ValjusD14 38:4011:20
1Edvin CarlsteinU114:247:07
1Oliver LiwångH1221:507:38
1Wilhelmina WretlingD12 Kort 21:078:52
2Sara LiwångD1021:39+5:419:01
2Olivia HedinU343:49+5:1015:42
2Alice HedinD12 27:41+2:439:57
2Viggo PlassH12 Kort 41:08+17:0217:16
3Olof MelchersonH1653:46+16:219:43
3Anna FranklingD12 32:13+7:1511:35
4Jonathan BlomlöfH161:01:08+23:4311:03
4Emma HöökD14 42:16+3:3612:23
4Anton WarneU120:34+6:1010:10
4Kobbe FischerU226:00+1:3110:50
4Amelie RajanD1639:31+4:308:04
4Astrid SkantzeD1025:03+9:0510:26
4Nils SamrudH1225:57+4:079:04
4Vera SkantzeD12 34:15+9:1712:19
5Lukas TarandiU122:58+8:3411:22
5Alva GawellD1028:21+12:2311:48
5Adrian WernerH1226:25+4:359:14
5Simon LiljaH161:04:36+27:1111:40
5Erik FranklingH1459:04+18:0514:11
6Robert Olsson KihlborgH161:05:59+28:3411:55
6Stig GrönbergH141:05:08+24:0915:39
6Irma JarlemarkD1032:00+16:0213:20
6Lisa ThunellD1644:45+9:449:09
7Julia HåkanssonU230:21+5:5212:38
7Agnes DambergD1646:46+11:459:33
8Nils PalmU126:23+11:5913:03
8Ludvig BjörkstedtH141:17:29+36:3018:37
8Emilia DahlqvistU230:23+5:5412:39
8Åke EngmanH1232:44+10:5411:26
9Wilmer CarlsteinU126:34+12:1013:09
10Theodor NorrbyH1245:03+23:1315:45
11Casper BroquistH1248:41+26:5117:01
14Ingrid EngmanU240:03+15:3416:41
16Alva PlassU243:51+19:2218:16
17Isabelle DahlerusU133:47+19:2316:43
18Lava FischerU133:55+19:3116:47
Otto FrendeliusInskolning fullföljt
Leah FuruheimInskolning fullföljt
Ebba SkantzeInskolning fullföljt
Karl GrönbergH14ej godkänd
Ebba FrendeliusD10ej godkänd
Albin Andersson MencinU1ej start
Carolinne GripU1ej start
Linnea LöthmarkU1ej start
Majken MelchersonU1ej start
Marcus MoströmU1ej start
Isabel CarlssonD10ej start
Tom RubenH10ej start
Maja LiljaD14 ej start
Ludvig JarlemarkH16ej start
Simon RatzH14 Kort ej start
August KeyH12ej start
Leo TidénH14 Kort ej start
Ingrid UgglaD12 Kort ej start
Ella BroquistD16ej start
Ellen EriksonD12 Kort ej start
Alexander DybergH14 Kort ej start
Henrik SchöönH14 Kort ej start
Sara LaséenD12 Kort ej start
Axel NymanH12 Kort ej start
Simon Amblie TarandiInskolning ej start
Evelina GripInskolning ej start
Emma RubenInskolning ej start

Solna OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Linus DanielssonH1016:567:23
1Greta GrauersU224:2910:12
1Love DanielssonH12 Kort 24:0610:07
2Oktavia Storaa LindegrenU224:38+0:0910:15
3Alfred HäggU346:47+8:0816:46
4Adrian KronhefferH1452:42+11:4312:40
5Jasmin Yassin YahyaU228:23+3:5411:49
13Enni HedbergU236:27+11:5815:11
Freja HäggInskolning fullföljt
Edvin SvedbrantInskolning fullföljt
Elian HedbergU2ej start
David JonssonU2ej start
Tilda MoodyssonU2ej start
Alexander WallinU2ej start
Fred ErikssonU3ej start

Sundbybergs IK

58 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emil FranzénH1440:599:51
1Alice HellbergD1015:586:39
1Sigrid CarlssonD1635:017:09
1Wilhelm GrönquistH14 Kort 27:249:49
1Maja FalkD12 24:588:58
2Moa FröstadiusD14 38:57+0:1711:25
2Eskil WidehagH1640:26+3:017:18
2Folke JohanssonH1021:34+4:389:25
2Jacob OscarsonU118:53+4:299:20
2Emelie LindbomD14 Kort 45:00+8:4416:07
2Matilda LindhD1637:02+2:017:34
2Ludvig BykvistH14 Kort 27:25+0:019:49
2Kajsa BogrenD1637:02+2:017:34
3Arvid HellbergH1022:21+5:259:45
3Ebba HörlingD14 41:59+3:1912:18
3Viktor HellbergU118:56+4:329:22
3Selma SundbergD1024:49+8:5110:20
3Noel HellbergH1224:40+2:508:37
3Vilgot SöderströmH12 Kort 43:45+19:3918:22
4Evelina EdvardssonU31:11:47+33:0825:43
4Melvin EkbergH14 Kort 45:53+18:2916:26
5Alve WistedtH1025:06+8:1010:57
5Ronja StåhlD1641:32+6:318:29
5Melvin EkH14 Kort 57:00+29:3620:25
6Simon LindströmH1227:39+5:499:40
6Alma SvahnU229:25+4:5612:15
6Amanda JutebrinkU123:05+8:4111:25
6David EideforsH1050:45+33:4922:09
6Ingrid TillegårdD12 38:05+13:0713:41
7Mikael KökeritzH141:13:31+32:3217:40
7Bodil JohanssonD1032:47+16:4913:39
7Leo JährendeU125:47+11:2312:45
7Botvid SimonssonH1231:52+10:0211:08
7Ingrid JohanssonD12 43:32+18:3415:39
8Irma WidehagD1033:39+17:4114:01
8Vilde Jonsson WoldD1650:44+15:4310:22
9Ellen WestmanU231:57+7:2813:18
9Lilly Slars PaulssonU231:57+7:2813:18
9Lisa WadenbrantD1658:01+23:0011:51
9Stella Näsman LandhD1035:44+19:4614:53
9Egon WistedtH1235:40+13:5012:28
10Cornelia Näsman LandhU127:11+12:4713:27
10Clea WallnäsD161:00:17+25:1612:19
11Simon Sundström WentzelU127:20+12:5613:31
11Alice Slars PaulssonU232:27+7:5813:31
12Manfred LevinH121:01:01+39:1121:20
12Nova FalkU129:06+14:4214:24
13Ida HellbergU130:13+15:4914:57
13Saga HellbergU130:13+15:4914:57
15Vera SundbergU130:57+16:3315:19
15Emil KrigsmanU242:29+18:0017:42
16Erik TillegårdU132:39+18:1516:09
17Helena EideforsU247:33+23:0419:48
19Arvid VallinU134:58+20:3417:18
21Tuva Hagen HanssonU139:42+25:1819:39
22Roseanna EdvardssonU11:12:06+57:4235:41
David SvahnU1ej godkänd
Erik WallnäsH12ej godkänd
Axel Backman RydbergU1ej start
Emma Backman RydbergU1ej start
Winston FeehallyU1ej start
Mirjam NötebergU1ej start
Elias WahlqvistU1ej start
Milo Yli-TorviU1ej start
Oskar LindbomU2ej start
Hanna SundströmU2ej start
Erik WestmanU3ej start
Carl NormanH12ej start
Ludvig SundströmH12ej start
Birger NormanH14ej start
Liv AlmrothD16ej start
Tuva FalkD16ej start
Teodor Lyden LundinH12 Kort ej start

Väsby OK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Madeleine GranathD14 Kort 36:1612:59
1Alva SmedsU338:3913:51
1Moa JohanssonU444:5113:06
2Edvin JohanssonH1224:24+2:348:31
2Noah SantaliusH1452:16+11:1712:33
2Alice ErikssonD12 Kort 42:24+21:1717:48
3Felix ÖhmanU224:47+0:1810:19
3Emil AnterudH1452:35+11:3612:38
3Oliver RosanderH14 Kort 29:19+1:5510:30
4Victor GranathH1023:31+6:3510:16
5Wilma JosefssonD14 1:04:38+25:5818:57
5Maja RundlöfD12 35:56+10:5812:55
12Iben StattinU233:58+9:2914:09
20Elin SmedsU137:28+23:0418:32
Emil KarlssonH16 Kort ej start
Tilde BredermanD14 ej start
Martin ErikssonH14ej start
Viktor SandqvistH14 Kort ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser