Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien #1, krets norr 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien #1, krets norr 1
Arrangörsorganisation: Sundbybergs IK
Datum: torsdag 3 maj 2018

IFK Lidingö SOK

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lukas WernerH1637:256:45
1Sandra ValjusD14 38:4011:20
1Edvin CarlsteinU114:247:07
1Oliver LiwångH1221:507:38
1Wilhelmina WretlingD12 Kort 21:078:52
2Sara LiwångD1021:39+5:419:01
2Olivia HedinU343:49+5:1015:42
2Alice HedinD12 27:41+2:439:57
2Viggo PlassH12 Kort 41:08+17:0217:16
3Olof MelchersonH1653:46+16:219:43
3Anna FranklingD12 32:13+7:1511:35
4Jonathan BlomlöfH161:01:08+23:4311:03
4Emma HöökD14 42:16+3:3612:23
4Anton WarneU120:34+6:1010:10
4Kobbe FischerU226:00+1:3110:50
4Amelie RajanD1639:31+4:308:04
4Astrid SkantzeD1025:03+9:0510:26
4Nils SamrudH1225:57+4:079:04
4Vera SkantzeD12 34:15+9:1712:19
5Lukas TarandiU122:58+8:3411:22
5Alva GawellD1028:21+12:2311:48
5Adrian WernerH1226:25+4:359:14
5Simon LiljaH161:04:36+27:1111:40
5Erik FranklingH1459:04+18:0514:11
6Robert Olsson KihlborgH161:05:59+28:3411:55
6Stig GrönbergH141:05:08+24:0915:39
6Irma JarlemarkD1032:00+16:0213:20
6Lisa ThunellD1644:45+9:449:09
7Julia HåkanssonU230:21+5:5212:38
7Agnes DambergD1646:46+11:459:33
8Nils PalmU126:23+11:5913:03
8Ludvig BjörkstedtH141:17:29+36:3018:37
8Emilia DahlqvistU230:23+5:5412:39
8Åke EngmanH1232:44+10:5411:26
9Wilmer CarlsteinU126:34+12:1013:09
10Theodor NorrbyH1245:03+23:1315:45
11Casper BroquistH1248:41+26:5117:01
14Ingrid EngmanU240:03+15:3416:41
16Alva PlassU243:51+19:2218:16
17Isabelle DahlerusU133:47+19:2316:43
18Lava FischerU133:55+19:3116:47
Otto FrendeliusInskolning fullföljt
Leah FuruheimInskolning fullföljt
Ebba SkantzeInskolning fullföljt
Karl GrönbergH14ej godkänd
Ebba FrendeliusD10ej godkänd
Albin Andersson MencinU1ej start
Carolinne GripU1ej start
Linnea LöthmarkU1ej start
Majken MelchersonU1ej start
Marcus MoströmU1ej start
Isabel CarlssonD10ej start
Tom RubenH10ej start
Maja LiljaD14 ej start
Ludvig JarlemarkH16ej start
Simon RatzH14 Kort ej start
August KeyH12ej start
Leo TidénH14 Kort ej start
Ingrid UgglaD12 Kort ej start
Ella BroquistD16ej start
Ellen EriksonD12 Kort ej start
Alexander DybergH14 Kort ej start
Henrik SchöönH14 Kort ej start
Sara LaséenD12 Kort ej start
Axel NymanH12 Kort ej start
Simon Amblie TarandiInskolning ej start
Evelina GripInskolning ej start
Emma RubenInskolning ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser