Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SMOL-kaveln 2018

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: SMOL-kaveln 2018
Arrangörsorganisation: Strängnäs-Malmby OL
Datum: tisdag 29 maj 2018

130

9 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Arboga OK / Fellingsbro GOIF 21:14:46
1. Sven-Olov Wiklund34:343+0:0834:343+0:08
2. Mats Hastad (Fellingsbro GOIF)40:122+2:191:14:461-2-0:08
2OK Klemmingen 11:15:10+0:24
1. Mats Gärling34:302+0:0434:302+0:04
2. Knut-Åke Hallebro40:403+2:471:15:1020+0:24+0:20
3Gustavsberg 11:17:20+2:34
1. Matz Larsson34:26134:261
2. Magnus Haraldsson42:544+5:011:17:203+2+2:34+2:34
4OK Södertörn 31:22:42+7:56
1. Lars-Gunnar Larsson34:464+0:2034:464+0:20
2. Paul Norén47:565+10:031:22:4240+7:56+7:36
5OK Södertörn / Fredrikshofs IF Skid & OK 21:25:10+10:24
1. Bengt Öqvist (Fredrikshofs IF Skid & OK)47:177+12:5147:177+12:51
2. Karl-Erik Johansson37:5311:25:105-2+10:24-2:27
6OK Södertörn 11:33:21+18:35
1. Kjell Holmberg44:406+10:1444:406+10:14
2. Anders Sohlberg48:416+10:481:33:2160+18:35+8:21
7Arboga OK 11:43:03+28:17
1. Peder Wickström47:259+12:5947:259+12:59
2. Håkan Söderqvist55:387+17:451:43:037-2+28:17+15:18
8Nyköpings OK 11:52:28+37:42
1. Olle Arman47:4710+13:2147:4710+13:21
2. Hans Gustavsson1:04:418+26:481:52:288-2+37:42+24:21
Gustavsberg 2utgått
1. Anne Marie Holmström47:208+12:5447:208+12:54
2. Margareta Haraldssonutgåttutgått
SNO 1ej start
1. Jan Brolund43:055+8:3943:055+8:39
2. Vakant ej startej start

140

12 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Västerås SOK 21:08:42
1. Torsten Lund34:502+7:2634:502+7:26
2. Hans Greijer33:522+0:291:08:421-1-7:26
2OK Tjärnen / Katrineholms OK 11:14:01+5:19
1. Erik Rundström39:587+12:3439:587+12:34
2. Per-Erik Carlenius (Katrineholms OK)34:033+0:401:14:012-5+5:19-7:15
3OK Måsen 11:15:13+6:31
1. Anders Hasselbo36:446+9:2036:446+9:20
2. Hans Holgersson38:294+5:061:15:133-3+6:31-2:49
4OK Tor 11:15:43+7:01
1. Stig Landstorp36:375+9:1336:375+9:13
2. Rolf Mathisen39:065+5:431:15:434-1+7:01-2:12
5IK Standard 11:19:23+10:41
1. Krister Karlsson34:513+7:2734:513+7:27
2. Kjell Blomberg44:327+11:091:19:235+2+10:41+3:14
6Ärla IF 11:21:09+12:27
1. Esko Raita47:4610+20:2247:4610+20:22
2. Stig Arne Borg33:2311:21:096-4+12:27-7:55
7Eskilstuna OL / Södertälje-Nykvarn OF 11:24:43+16:01
1. Bo Seger42:318+15:0742:318+15:07
2. Tomas Norlén (Södertälje-Nykvarn OF)42:126+8:491:24:437-1+16:01+0:54
8Nyköpings OK 11:43:44+35:02
1. Hans-Ove Eriksson27:24127:241
2. Bo Carlsson1:16:209+42:571:43:448+7+35:02+35:02
9OK 65 / OK Nalle2:10:36+1:01:54
1. Jan Flodin1:01:0411+33:401:01:0411+33:40
2. Göran Lagerstedt1:09:328+36:092:10:369-2+1:01:54+28:14
10Västerås SOK 12:26:36+1:17:54
1. Hans Malmkvist44:259+17:0144:259+17:01
2. Nils Hellberg1:42:1110+1:08:482:26:3610+1+1:17:54+1:00:53
Södertälje-Nykvarn OF 2ej godkänd
1. Christer Andén35:244+8:0035:244+8:00
2. Björn Sveréusej godkändej godkänd
Köping-Kolsva OK 1utgått
1. Alf Lindbergutgåttutgått
2. Stig Törnkvist5:06:3811+4:33:15utgått

150

20 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Västerås SOK 147:00
1. Lars-Erik Rask26:033+1:2626:033+1:26
2. Kuno Österlund20:57147:001-2-1:26
2Arboga OK 148:08+1:08
1. Per-Arne Ekbom24:37124:371
2. Per-Ivar Möllberg23:312+2:3448:082+1+1:08+1:08
3OK Tor 358:15+11:15
1. Anita Johansson29:005+4:2329:005+4:23
2. Lars Johansson29:153+8:1858:153-2+11:15+6:52
4Södertälje-Nykvarn OF 11:03:09+16:09
1. Göran Larsson1:03:0919+38:321:03:0919+38:32
2. Stig Thorsson-33:351:03:09+16:09
5OK Grip 11:03:48+16:48
1. Lennart Karlsson29:2510+4:4829:2510+4:48
2. Åke Eriksson34:234+13:261:03:485-5+16:48+12:00
6Hallstahammars OK 11:05:29+18:29
1. Kjell Mjöberg27:584+3:2127:584+3:21
2. Lars Söderlund37:315+16:341:05:296+2+18:29+15:08
7OK Tor 41:08:54+21:54
1. Rolf Johansson29:5611+5:1929:5611+5:19
2. Rolf Tärnfjord38:586+18:011:08:547-4+21:54+16:35
8Köping-Kolsva OK 11:26:45+39:45
1. Björn Belfrage43:3813+19:0143:3813+19:01
2. Sune Ahlin43:077+22:101:26:458-5+39:45+20:44
9Västerås SOK 41:29:54+42:54
1. Lennart Karlén33:5412+9:1733:5412+9:17
2. Jouko Taskinen56:0010+35:031:29:549-3+42:54+33:37
10Västerås SOK 21:30:25+43:25
1. Kurt Zander44:0214+19:2544:0214+19:25
2. Bo Löwegren46:238+25:261:30:2510-4+43:25+24:00
11Västerås SOK 31:47:46+1:00:46
1. Lennart Öberg48:5517+24:1848:5517+24:18
2. Liz Porteous58:5111+37:541:47:4611-6+1:00:46+36:28
12IK Standard 11:58:32+1:11:32
1. Lennart Olsson24:492+0:1224:492+0:12
2. Inga-Britt Malm1:33:4315+1:12:461:58:3212+10+1:11:32+1:11:20
13Eskilstuna OL 21:58:55+1:11:55
1. Stig Lundin44:5416+20:1744:5416+20:17
2. Ingrid Lundin1:14:0112+53:041:58:5513-3+1:11:55+51:38
14Södertälje IF 12:10:06+1:23:06
1. Berit Gustavsson44:3515+19:5844:3515+19:58
2. Stig Gustavsson1:25:3113+1:04:342:10:0614-1+1:23:06+1:03:08
15OK Tjärnen / OK Nalle 12:29:56+1:42:56
1. Dagny Andersson59:1818+34:4159:1818+34:41
2. Els-Marie Lundquist (OK Nalle)1:30:3814+1:09:412:29:5615-3+1:42:56+1:08:15
Eskilstuna OL 1ej godkänd
1. Ulf Svedestamej godkändej godkänd
2. Jerry Holm47:179+26:20ej godkänd
OK Tjärnen 2ej godkänd
1. Nils Johansson29:239+4:4629:239+4:46
2. Ingemar Gustafssonej godkändej godkänd
OK Tor 1ej godkänd
1. Åke Granstam29:218+4:4429:218+4:44
2. Alf Kårefältej godkändej godkänd
OK Tor 2ej godkänd
1. Karl-Robert Moqvist29:177+4:4029:177+4:40
2. Thorolf Olssonej godkändej godkänd
Vandrarringen 1utgått
1. Lars Kjellman29:086+4:3129:086+4:31
2. Bo Ortmanutgåttutgått
Ärla IF 1ej start
1. Henry Karlssonej startej start
2. Christer Liwellej startej start
Nyköpings OK 1ej start
1. Curt Karlssonej startej start
2. Curt Thorénej startej start

Mix

16 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Åkers IF 21:00:30
1. Sonja Jedar29:009+3:1329:009+3:13
2. Weine Wolter31:3011:00:301-8-3:13
2Köping-Kolsva OK 11:08:10+7:40
1. Karl-Gustav Klemets29:1810+3:3129:1810+3:31
2. Pernilla Klemets38:522+7:221:08:102-8+7:40+4:09
3Sala OK 31:08:25+7:55
1. Gun Jansson25:572+0:1025:572+0:10
2. Kenneth Jansson42:284+10:581:08:253+1+7:55+7:45
4Sala OK 21:09:14+8:44
1. Britt Linnéa Eriksson25:47125:471
2. Göran Larsson43:277+11:571:09:144+3+8:44+8:44
5Nyköpings OK 21:09:15+8:45
1. Inga Johansson26:063+0:1926:063+0:19
2. Håkan Alderud43:096+11:391:09:155+2+8:45+8:26
6OK Klemmingen 11:10:15+9:45
1. Monica Svärd26:185+0:3126:185+0:31
2. Göran Svärd43:578+12:271:10:156+1+9:45+9:14
7Vandrarringen 11:14:10+13:40
1. Eva Kjellman34:2315+8:3634:2315+8:36
2. Leo Johansson39:473+8:171:14:107-8+13:40+5:04
8Tullinge SK / Södertälje-Nykvarn OF 11:14:32+14:02
1. Anna Blomgren26:286+0:4126:286+0:41
2. Greger Wedin (Södertälje-Nykvarn OF)48:0411+16:341:14:328+2+14:02+13:21
9Sala OK 11:14:47+14:17
1. Inger Lund28:588+3:1128:588+3:11
2. Mats Eriksson45:4910+14:191:14:479+1+14:17+11:06
10Åkers IF 11:14:50+14:20
1. Margareta Jönsson32:1414+6:2732:1414+6:27
2. Bengt Jönsson42:365+11:061:14:5010-4+14:20+7:53
11Ärla IF 11:16:16+15:46
1. Stina Gunnarsson31:5813+6:1131:5813+6:11
2. Tommy Ljungkvist44:189+12:481:16:1611-2+15:46+9:35
12Köping-Kolsva OK 21:16:42+16:12
1. Kerstin Vidner - Eriksson27:137+1:2627:137+1:26
2. Bo Eriksson49:2912+17:591:16:4212+5+16:12+14:46
13Eskilstuna OL 11:26:09+25:39
1. Nils-Erik Gustafsson29:2912+3:4229:2912+3:42
2. Kerstin Liss56:4013+25:101:26:0913+1+25:39+21:57
14Västerås SOK 11:47:59+47:29
1. Margareta Löfqvist29:2611+3:3929:2611+3:39
2. Kennet Löfqvist1:18:3314+47:031:47:5914+3+47:29+43:50
Nyköpings OK 1ej godkänd
1. Mona Forsberg26:164+0:2926:164+0:29
2. Göran Forsbergej godkändej godkänd
OK Tor 1ej godkänd
1. Eva Hogréusej godkändej godkänd
2. Mikael Hogréusej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser