Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för U-ringen 2018 Etapp 1: IF Thor

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: U-ringen 2018 Etapp 1: IF Thor
Arrangörsorganisationer: IF Thor / Långhundra IF / OK Linné
Datum: tisdag 15 maj 2018

D17-20

3 690 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hedvig SundstedtRasbo IK1:08:2218:31

D16

3 690 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba LindellIF Thor31:098:26
2Agnes WeissLånghundra IF34:34+3:259:22
3Fanny CedstedtLånghundra IF37:58+6:4910:17
4Joni Müller af UhrOK Linné42:09+11:0011:25
5Ellen HannrupIF Thor44:37+13:2812:05
6Klara StrandOK Linné44:49+13:4012:08
7Alva NyströmIF Thor47:20+16:1112:49
8Felicia SvenssonRasbo IK54:10+23:0114:40
9Linn RistoOK Linné55:34+24:2515:03
Lovisa HambäckLånghundra IFej godkänd
Hanna JonsellIF Thorej start

H16

4 350 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aron HellgrenIF Thor30:266:59
2Emil BoströmOK Linné30:55+0:297:06
3Pelle NilssonOK Linné32:30+2:047:28
4Elliot AngelsiööOK Linné33:58+3:327:48
5Lukas AarnioOK Linné35:17+4:518:06
6Arvid BylundIF Thor37:39+7:138:39
7Sven NyströmOK Linné37:45+7:198:40
8Albin WarvelinLånghundra IF39:14+8:489:01
9Simon WahlnäsOK Linné41:55+11:299:38
10Emil WeiseliusOK Linné44:17+13:5110:10
11Alex ÖstermanRasbo IK51:42+21:1611:53
12Albin ErikssonIF Thor53:27+23:0112:17

D14

3 050 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa HedinOK Linné26:538:48
2Johanna RoosOK Linné28:04+1:119:12
3Emelie SvärdIF Thor30:12+3:199:54
4Lisa NilssonOK Linné31:24+4:3110:17
5Moa LundinOK Linné32:31+5:3810:39
6Klara HartOK Linné35:21+8:2811:35
7Sara SundqvistLånghundra IF35:27+8:3411:37
8Ines AarnioOK Linné35:32+8:3911:39
9Junia WinningeLånghundra IF40:18+13:2513:12
10Frida WestfeldtIF Thor42:14+15:2113:50
11Isabel UnnerudLånghundra IF42:35+15:4213:57
12Ella ServinLånghundra IF42:56+16:0314:04
13Isabelle StåhlbrandtRasbo IK46:53+20:0015:22
14Ella MörlinRasbo IK54:30+27:3717:52
15Vega SundstedtRasbo IK55:18+28:2518:07
Stina JarhedeOK Linnéej godkänd
Alma SöderquistOK Linnéej godkänd
Malin NilssonOK Linnéej godkänd
Sara EkströmOK Linnéej godkänd

H14

3 680 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin NilssonLånghundra IF22:546:13
2Love BylundIF Thor30:09+7:158:11
3Valle LarssonIF Thor30:11+7:178:12
4Love UmegårdLånghundra IF35:38+12:449:40
5Tomas FrömanOK Linné36:46+13:529:59
6Axel AnderssonIF Thor39:34+16:4010:45
7Elis HanssonIF Thor40:57+18:0311:07
8Fredrik EdsjöIF Thor42:20+19:2611:30
9Albin ÅslundOK Linné43:33+20:3911:50
10Nils FrömanOK Linné48:03+25:0913:03
11Adam SparrmanOK Linné50:42+27:4813:46
12Erik GuggiIF Thor55:26+32:3215:03
13Arvid HallgrenLånghundra IF1:10:54+48:0019:15
Axel ThornbergOK Linnéej godkänd
Axel GidlundOK Linnéej godkänd
Elias WesterberghRasbo IKej godkänd
Viktor JemthIF Thorej godkänd
Mathias NordlinderOK Linnéej start

D12

2 340 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara RoosOK Linné19:228:16
2Ida PalmOK Linné20:38+1:168:49
3Tora JonsellIF Thor21:25+2:039:09
4Olivia UnnerudLånghundra IF21:27+2:059:10
5Emily KruysIF Thor24:54+5:3210:38
6Emmy RoosIF Thor25:08+5:4610:44
7Signe PalmOK Linné25:10+5:4810:45
8Emma LundbergOK Linné29:20+9:5812:32
9Hanna OlmIF Thor32:51+13:2914:02
10Märta SäfstenOK Linné33:30+14:0814:18
11Ellen AarnioOK Linné34:09+14:4714:35
12Hanna FriskOK Linné36:35+17:1315:38
13Nora Svedin JakobssonLånghundra IF36:58+17:3615:47
14Alva LarssonOK Linné37:01+17:3915:49
15Isabelle AndreiOK Linné41:02+21:4017:32
16Ida WarvelinLånghundra IF42:26+23:0418:08
Ingrid Suarez LarssonOK Linnéej godkänd

H12

2 260 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil ÅbergOK Linné15:296:51
2Edvin TögenmarkOK Linné16:39+1:107:22
3Viktor FischerOK Linné17:48+2:197:52
4Oscar ÅslundOK Linné22:33+7:049:58
5Tor NylundOK Linné23:29+8:0010:23
6Edvin HägerströmOK Linné24:17+8:4810:44
7Axel SparrmanOK Linné24:29+9:0010:50
8Martin DicksvedIF Thor24:40+9:1110:54
9Lukas LindIF Thor24:57+9:2811:02
10Henning ArlingerOK Linné28:12+12:4312:28
11Simon SegermanIF Thor29:05+13:3612:52
12Karl WeimarckIF Thor29:18+13:4912:57
13Ivar SundbergOK Linné31:07+15:3813:46
14Albin JemthIF Thor32:33+17:0414:24
15Olle PalmOK Linné36:29+21:0016:08
16Joel AhlbergOK Linné37:40+22:1116:40
17Elis QuistbergIF Thor39:36+24:0717:31
18Vilmer DernrothOK Linné45:45+30:1620:14
19Theo RistoOK Linné48:31+33:0221:28
20Harald OlssonOK Linné1:08:34+53:0530:20
Bertil BaumgartenIF Thorej godkänd
Felix JohnssonOK Linnéej godkänd
Viktor NilssonOK Linnéej start
Theodor Von SethIF Thorej start

D10

1 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen HedinOK Linné16:149:01
2Ida JarhedeOK Linné24:57+8:4313:51
3Sigrid Gillman WikstrandOK Linné25:06+8:5213:56
4Anita Müller ErikssonOK Linné25:42+9:2814:16
5Märta BaumgartenIF Thor27:01+10:4715:00
6Ellinor Von SethIF Thor32:04+15:5017:48
7Jessica SvärdIF Thor32:50+16:3618:14
8Ellinor KruysIF Thor45:30+29:1625:16
9Moa DicksvedIF Thor49:25+33:1127:27

H10

1 800 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid TögenmarkOK Linné12:567:11
2Alfons WesterberghRasbo IK15:00+2:048:20
3Adrian RönnbackOK Linné15:59+3:038:52
4Waldemar AxelssonOK Linné16:20+3:249:04
5Cedric WangheimOK Linné17:02+4:069:27
6Vilhelm EkesternOK Linné17:30+4:349:43
7Anton ÅbergOK Linné17:32+4:369:44
8Melker ThorséliusOK Linné24:39+11:4313:41
9Gustav KaronenIF Thor24:54+11:5813:50
10Axel VikmanOK Linné25:04+12:0813:55
11Vincent EkesternOK Linné26:17+13:2114:36
12Johan NordénLånghundra IF26:22+13:2614:38
13Hugo TärnlundOK Linné26:42+13:4614:50
14Jonas PalmOK Linné30:03+17:0716:41
15Ingemar WestfeldtIF Thor31:56+19:0017:44
16Axel WetterqvistOK Linné32:26+19:3018:01
17Elliot Abrahamsson CarnrotOK Linné32:48+19:5218:13
18John Lembke von SchéeleOK Linné34:19+21:2319:03
19Oskar LindIF Thor49:52+36:5627:42
20Axel BorellOK Linné51:14+38:1828:27
Oliver IngvastLånghundra IFej godkänd
Rickard JemthIF Thorej start
Algot HellgrenIF Thorej start

Inskolning

1 400 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elis LarsboOK Linné19:28+1:0513:54
Melker KollbergOK Linné23:22+4:5916:41
Maja PalmOK Linné42:29+24:0630:20
Maximilian SvedbergKlubblös42:30+24:0730:21
Selma ForslundOK Linné24:58+6:3517:50
Molly BjörnssonOK Linné18:2313:07
Tova OlssonIF Thor36:49+18:2626:17
Ida OlssonIF Thor36:23+18:0025:59
Alvin Ljungqvist LagerwallOK Linné27:18+8:5519:30
Ilse BertilsköldOK Linné29:02+10:3920:44
Saga HegeriusOK Linné29:02+10:3920:44
Edith BertilsköldOK Linné28:58+10:3520:41
Alva JaneråsOK Linné29:28+11:0521:02
Siri SöderströmOK Linné29:28+11:0521:02
Edvin BjörklundIF Thor33:30+15:0723:55
Emil RoosOK Linné22:20+3:5715:57
Joel WesterberghRasbo IK24:31+6:0817:30
Alfred NoackOK Linné23:02+4:3916:27
Max NoackOK Linné20:38+2:1514:44

U1

1 660 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin SandbergIF Thor17:3410:34
2Johan SöderblomOK Linné19:25+1:5111:41
2Kerstin RoosIF Thor19:25+1:5111:41
4Igor FallOK Linné19:32+1:5811:46
5Alva RehnholmOK Linné19:34+2:0011:47
6Vide RehnholmOK Linné19:37+2:0311:49
7Tuva LarssonOK Linné19:52+2:1811:58
8Axel GuggiIF Thor20:17+2:4312:13
9Selmer EdmarkOK Linné21:10+3:3612:45
10Moa NorlénOK Linné21:45+4:1113:06
11Elisabeth TheorellOK Linné21:50+4:1613:09
12Alfred KollbergOK Linné22:46+5:1213:42
13Astrid SillénOK Linné22:53+5:1913:47
14Emil BjörlingsonOK Linné22:54+5:2013:47
15Henry BjörnssonOK Linné23:20+5:4614:03
16Elias VikmanOK Linné23:28+5:5414:08
17Agnes AnderssonOK Linné23:41+6:0714:16
18Walter VikmanOK Linné24:04+6:3014:29
19Henry NilssonLånghundra IF24:09+6:3514:32
20Elsa JohansenIF Thor24:21+6:4714:40
21Teodor ForsbergOK Linné24:24+6:5014:41
22Lukas ForsbergOK Linné24:29+6:5514:44
23Axel WernerOK Linné24:33+6:5914:47
24Ebba JaneråsOK Linné24:36+7:0214:49
25Nova SöderströmOK Linné24:38+7:0414:50
26Folke SelstamIF Thor24:49+7:1514:56
27Ruben SöderbergIF Thor24:57+7:2315:01
28Eric SöderquistOK Linné25:15+7:4115:12
29Vidar LarssonIF Thor25:22+7:4815:16
30Moa PetterssonOK Linné25:29+7:5515:21
31Alvar LjunghallOK Linné25:32+7:5815:22
32Hedvig AnderssonOK Linné25:38+8:0415:26
32Valdemar EkblomOK Linné25:38+8:0415:26
34Ida NilssonOK Linné26:01+8:2715:40
35Jakob WåhlströmIF Thor26:03+8:2915:41
36Harry PetterssonOK Linné26:24+8:5015:54
37Flora PetterssonOK Linné26:28+8:5415:56
38Noah SamuelssonOK Linné26:29+8:5515:57
39Hanna WåhlströmIF Thor26:36+9:0216:01
40Tage LindhagenOK Linné26:38+9:0416:02
41Saga ÖjelundLånghundra IF26:57+9:2316:14
42Elvin ThorséliusOK Linné27:25+9:5116:30
43Elin PåveIF Thor27:35+10:0116:36
44Christina NordénLånghundra IF27:39+10:0516:39
45Pontus Van GemstIF Thor28:00+10:2616:52
46Ellen ÅkerblomOK Linné29:01+11:2717:28
47Siri LindIF Thor29:15+11:4117:37
48Freja EnglundOK Linné29:29+11:5517:45
49Axel Lembke von SchéeleOK Linné29:33+11:5917:48
50Ture BaumgartenIF Thor29:36+12:0217:49
51Rebecka RönnbackOK Linné29:51+12:1717:58
52Kai UnnerudLånghundra IF29:52+12:1817:59
53Emilia BaggeOK Linné30:04+12:3018:06
54Karin BjörlingsonOK Linné30:11+12:3718:10
55Harald EklöfOK Linné30:51+13:1718:35
56Vanna BylundIF Thor32:28+14:5419:33
57Emrik AnderssonOK Linné34:20+16:4620:40
58Stella ForslundOK Linné38:25+20:5123:08
59August ElwingerIF Thor38:45+21:1123:20
60Signe ÅbergIF Thor39:03+21:2923:31
61Joel DicksvedIF Thor41:10+23:3624:47
61Sven DicksvedIF Thor41:10+23:3624:47
63Amanda BaggeOK Linné44:03+26:2926:32
64Ellen PantherOK Linné48:39+31:0529:18
65Klara MalinovschiOK Linné48:42+31:0829:20
Edward NordénOK Linnéej godkänd
Matilda RagnarssonOK Linnéej godkänd
Daniel De La Torre VikmanOK Linnéej godkänd
Elvin Ludvig EinarssonIF Thorej start
Arvid JohansenIF Thorej start
Alve LokebornOK Linnéej start
Noah SamuelssonOK Linnéej start
Leo YilmazOK Linnéej start

U2

1 730 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melvin SjöbergIF Thor15:409:03
2Oscar VikmanOK Linné16:11+0:319:21
3Sigge AnderssonOK Linné18:30+2:5010:41
4Hedda KjellbergIF Thor21:07+5:2712:12
5Jakob ArlingerOK Linné21:19+5:3912:19
6Adrian HägglundOK Linné21:39+5:5912:30
7Alice HellmanOK Linné21:50+6:1012:37
8David LindblomIF Thor21:59+6:1912:42
9Lovisa FischerOK Linné22:17+6:3712:52
10Märta ÖrtqvistOK Linné22:18+6:3812:53
11Ellen SandbergIF Thor22:21+6:4112:55
12Albin EekIF Thor22:54+7:1413:14
13Sigge JanssonOK Linné22:56+7:1613:15
14Lyra AnérIF Thor24:04+8:2413:54
15Anna PåveIF Thor24:09+8:2913:57
16Liv HägerströmOK Linné25:30+9:5014:44
17Alvin TyrlandOK Linné26:07+10:2715:05
18Moa WestergrenOK Linné26:11+10:3115:08
19Edith LindhagenOK Linné26:46+11:0615:28
20Lowe SandlerRasbo IK28:10+12:3016:16
21Gunnar BertilsköldOK Linné28:17+12:3716:20
22Emil JacobssonOK Linné28:24+12:4416:24
23Lovisa NällOK Linné28:50+13:1016:40
24Sixten SundbergOK Linné29:13+13:3316:53
25Märta AgiusOK Linné30:38+14:5817:42
26Märta Gillman WikstrandOK Linné32:25+16:4518:44
27Noah MeyersonOK Linné32:31+16:5118:47
28Hilda ÖjelundLånghundra IF33:13+17:3319:12
29Melker HolmOK Linné36:46+21:0621:15
30Jonas LundmarkOK Linné37:27+21:4721:38
31Konrad AxelssonOK Linné37:44+22:0421:48
32Holger SäfstenOK Linné37:51+22:1121:52
33Svante HägerkvistOK Linné38:21+22:4122:10
34Olga Bertilsson SkogOK Linné43:10+27:3024:57
35Elin SjöstedtLånghundra IF44:44+29:0425:51
36Ylva SjöstedtLånghundra IF44:52+29:1225:56
37Joar EklundIF Thor46:33+30:5326:54
38Robin Van der LindenOK Linné53:39+37:5931:00
39Ebba LindIF Thor55:10+39:3031:53
40Ebba HolmOK Linné57:46+42:0633:23
Clara AnderssonOK Linnéej start
Björn BlomströmIF Thorej start
Robin LarssonOK Linnéej start
Alma LiljeholmOK Linnéej start
Nils LiljeholmOK Linnéej start

U3

2 340 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa LönnqvistOK Linné23:5310:12
2Cecilia TernhagOK Linné24:20+0:2710:23
3Signe ÖrtqvistOK Linné25:11+1:1810:45
4Agnes WählbyOK Linné25:14+1:2110:47
5Simon SpetsLånghundra IF26:14+2:2111:12
6Alicia SöderströmOK Linné27:38+3:4511:48
7Maximus RörickOK Linné29:18+5:2512:31
8Hampus RörickOK Linné29:20+5:2712:32
9Clara SpetsLånghundra IF31:22+7:2913:24
10Theo SjöbergIF Thor34:28+10:3514:43
11Vilgot JönssonOK Linné36:58+13:0515:47
12Ronja Morén FreemanOK Linné37:46+13:5316:08
12Iris DahlbergOK Linné37:46+13:5316:08
14Marike StäglichOK Linné43:37+19:4418:38
15Anton GörgårdLånghundra IF45:11+21:1819:18
16Isak StåhlbrandtRasbo IK51:53+28:0022:10
Valdemar LagerwallOK Linnéutgått

U4

3 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svante NelanderOK Linné52:1517:07
2Ellen SundquistOK Linné54:20+2:0517:48
Malte HellgrenIF Thorej start

Vuxna nybörjare

2 260 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per WikOK Linné17:327:45
2Lars LindhagenOK Linné19:27+1:558:36
3Oliver DegerstedtOK Linné27:05+9:3311:59 Ladda ner rutt i gpx-format
4Ellinor WikOK Linné32:59+15:2714:35
5Mari KadiOK Linné36:30+18:5816:09
6Kim RockOK Linné37:29+19:5716:35
7Nora ÅhlanderOK Linné38:41+21:0917:06
8Elin LindhagenOK Linné40:34+23:0217:56
9Helena PetterssonOK Linné46:21+28:4920:30
Åza MårtenssonIF Thorej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser