Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för U-ringen 2018 Etapp 2: Långhundra IF

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: U-ringen 2018 Etapp 2: Långhundra IF
Arrangörsorganisationer: IF Thor / Långhundra IF / OK Linné
Datum: tisdag 22 maj 2018

D16

3 760 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna JonsellIF Thor30:488:11
2Ebba LindellIF Thor31:02+0:148:15
3Lovisa HambäckLånghundra IF31:09+0:218:17
4Fanny CedstedtLånghundra IF42:24+11:3611:16
5Agnes WeissLånghundra IF47:52+17:0412:43
6Joni Müller af UhrOK Linné49:33+18:4513:10
7Felicia SvenssonRasbo IK57:16+26:2815:13
8Klara StrandOK Linné57:45+26:5715:21
9Linn RistoOK Linné1:03:46+32:5816:57
Ellen HannrupIF Thorej godkänd
Alva NyströmIF Thorej start

H16

4 580 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil BoströmOK Linné32:067:00
2Pelle NilssonOK Linné39:28+7:228:37
3Elliot AngelsiööOK Linné41:06+9:008:58
4Albin WarvelinLånghundra IF50:03+17:5710:55
5Sven NyströmOK Linné59:12+27:0612:55
6Albin ErikssonIF Thor1:02:44+30:3813:41
Emil WeiseliusOK Linnéej godkänd
Lukas AarnioOK Linnéej godkänd
Alex ÖstermanRasbo IKej start
Simon WahlnäsOK Linnéej start
Aron HellgrenIF Thorej start

D14

3 320 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa HedinOK Linné29:569:00
2Liisa NilssonOK Linné32:32+2:369:47
3Emelie SvärdIF Thor32:35+2:399:48
4Moa LundinOK Linné32:57+3:019:55
5Sara SundqvistLånghundra IF34:07+4:1110:16
6Klara HartOK Linné35:32+5:3610:42
7Junia WinningeLånghundra IF35:33+5:3710:42
8Ines AarnioOK Linné36:09+6:1310:53
9Ella ServinLånghundra IF36:59+7:0311:08
10Isabel UnnerudLånghundra IF38:28+8:3211:35
11Isabelle StåhlbrandtRasbo IK42:56+13:0012:55
12Stina JarhedeOK Linné43:48+13:5213:11
13Malin NilssonOK Linné47:47+17:5114:23
14Sara EkströmOK Linné51:59+22:0315:39
15Ella MörlinRasbo IK55:29+25:3316:42
16Vega SundstedtRasbo IK1:01:02+31:0618:23
Johanna RoosOK Linnéej start

H14

3 320 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin NilssonLånghundra IF19:135:47
2Viktor JemthIF Thor23:23+4:107:02
3Valle LarssonIF Thor25:40+6:277:43
4Axel GidlundOK Linné25:41+6:287:44
5Axel AnderssonIF Thor27:07+7:548:10
6Elias WesterberghRasbo IK28:49+9:368:40
7Tomas FrömanOK Linné33:29+14:1610:05
8Simon SpetsLånghundra IF36:21+17:0810:56
9Adam SparrmanOK Linné40:40+21:2712:14
10Albin ÅslundOK Linné41:35+22:2212:31
11Erik GuggiIF Thor45:36+26:2313:44
12Nils FrömanOK Linné48:05+28:5214:28
13Arvid HallgrenLånghundra IF58:37+39:2417:39
14Karl WeimarckIF Thor1:06:11+46:5819:56
Love UmegårdLånghundra IFej godkänd
Fredrik EdsjöIF Thorej start
Mathias NordlinderOK Linnéej start

D12

2 400 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara RoosOK Linné23:159:41
2Ida PalmOK Linné27:10+3:5511:19
3Emily KruysIF Thor27:17+4:0211:22
4Emmy RoosIF Thor30:33+7:1812:43
5Signe PalmOK Linné31:40+8:2513:11
6Ida WarvelinLånghundra IF33:20+10:0513:53
7Emma LundbergOK Linné35:29+12:1414:47
8Alva LarssonOK Linné36:24+13:0915:10
9Ellen AarnioOK Linné36:48+13:3315:20
10Hanna FriskOK Linné36:57+13:4215:23
11Nora Svedin JakobssonLånghundra IF38:54+15:3916:12
12Ingrid Suarez LarssonOK Linné40:59+17:4417:04
13Hilda ÖjelundLånghundra IF45:18+22:0318:52
14Isabelle AndreiOK Linné45:23+22:0818:54
15Katrina NieminenLånghundra IF50:58+27:4321:14
Olivia UnnerudLånghundra IFej godkänd
Cornelia GustafssonIF Thorej start
Märta SäfstenOK Linnéej start

H12

2 400 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil ÅbergOK Linné18:307:42
2Felix JohnssonOK Linné18:37+0:077:45
3Viktor FischerOK Linné20:33+2:038:33
4Simon SegermanIF Thor23:23+4:539:44
5Albin JemthIF Thor23:46+5:169:54
6Lukas LindIF Thor25:08+6:3810:28
7Theodor Von SethIF Thor26:50+8:2011:10
8Edvin TögenmarkOK Linné27:34+9:0411:29
9Olle PalmOK Linné30:02+11:3212:30
10Ivar SundbergOK Linné31:00+12:3012:55
11Martin DicksvedIF Thor31:22+12:5213:04
12Maximus RörickOK Linné32:05+13:3513:22
13Tor NylundOK Linné32:20+13:5013:28
14Harald OlssonOK Linné32:57+14:2713:43
15Anton GörgårdLånghundra IF33:28+14:5813:56
16Edvin HägerströmOK Linné33:36+15:0614:00
17Joel AhlbergOK Linné34:00+15:3014:10
18Elis QuistbergIF Thor34:29+15:5914:22
19Svante NelanderOK Linné34:47+16:1714:29
20Filip BorellOK Linné36:14+17:4415:05
21Theo RistoOK Linné39:09+20:3916:18
22Vilmer DernrothOK Linné1:04:09+45:3926:43
Axel SparrmanOK Linnéej godkänd
Bertil BaumgartenIF Thorej godkänd
Viktor NilssonOK Linnéej start

D10

1 820 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sigrid Gillman WikstrandOK Linné23:3412:56
2Ida JarhedeOK Linné27:31+3:5715:07
3Ellinor Von SethIF Thor28:34+5:0015:41
4Ylva SjöstedtLånghundra IF34:09+10:3518:45
5Anita Müller ErikssonOK Linné36:20+12:4619:57
Märta BaumgartenIF Thorej godkänd
Ellinor KruysIF Thorej godkänd
Ellen HedinOK Linnéej godkänd
Tuva LarssonOK Linnéej start

H10

1 820 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cedric WangheimOK Linné14:428:04
2Arvid TögenmarkOK Linné14:50+0:088:09
3Anton ÅbergOK Linné16:03+1:218:49
4Rickard JemthIF Thor16:38+1:569:08
5Waldemar AxelssonOK Linné16:43+2:019:11
6Alfons WesterberghRasbo IK17:26+2:449:34
7Adrian RönnbackOK Linné19:01+4:1910:26
8Vilhelm EkesternOK Linné20:32+5:5011:16
9Hampus RörickOK Linné21:51+7:0912:00
10Axel WetterqvistOK Linné22:25+7:4312:19
11Hugo TärnlundOK Linné23:19+8:3712:48
12Elliot Abrahamsson CarnrotOK Linné26:01+11:1914:17
13John Lembke von SchéeleOK Linné26:16+11:3414:25
14Jonas PalmOK Linné30:15+15:3316:37
15Johan NordénLånghundra IF32:08+17:2617:39
16Gustav KaronenIF Thor33:06+18:2418:11
17Oliver IngvastLånghundra IF38:30+23:4821:09
18Vincent EkesternOK Linné44:18+29:3624:20
Axel BorellOK Linnéej godkänd
Jakob ArlingerOK Linnéej godkänd
Axel VikmanOK Linnéåterbud

Inskolning

1 010 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Agnes AnderssonOK Linnéfullföljt
Selma ForslundOK Linnéfullföljt
Stella ForslundOK Linnéfullföljt
Alva JaneråsOK Linnéfullföljt
Selma KaskOK Linnéfullföljt
Alfred NoackOK Linnéfullföljt
Max NoackOK Linnéfullföljt
Joel NordénOK Linnéfullföljt
Tova OlssonIF Thorfullföljt
Maja PalmOK Linnéfullföljt
Emil RoosOK Linnéfullföljt
Siri SöderströmOK Linnéfullföljt
Loa LalanderLånghundra IFej godkänd
Molly BjörnssonOK Linnéej start
Stella ForslundOK Linnéej start
Melker KollbergOK Linnéej start
Alvin Ljungqvist LagerwallOK Linnéej start

U1

1 220 m, 71 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel GuggiIF Thor12:3210:16
2Edvin SandbergIF Thor13:13+0:4110:50
3Elias VikmanOK Linné13:40+1:0811:12
4Bella ViggesLånghundra IF13:48+1:1611:18
5Nathanael Huss LandströmOK Linné14:16+1:4411:41
6Joel WesterberghRasbo IK14:27+1:5511:50
7Valdemar EkblomOK Linné14:42+2:1012:02
8Hedvig AnderssonOK Linné14:55+2:2312:13
9Nathalie RosqvistLånghundra IF15:14+2:4212:29
10Astrid SillénOK Linné15:58+3:2613:05
11Ruben SöderbergIF Thor16:32+4:0013:33
12Fabian GrybäckIF Thor16:40+4:0813:39
13Karin BjörlingsonOK Linné16:44+4:1213:42
14Alve LokebornOK Linné16:45+4:1313:43
15Henry NilssonLånghundra IF17:11+4:3914:05
16Viktor KristofferssonLånghundra IF17:14+4:4214:07
17Emil BjörlingsonOK Linné17:17+4:4514:10
18Freddie ViggesLånghundra IF17:22+4:5014:14
19Igor FallOK Linné17:23+4:5114:14
20Elis LarsboOK Linné17:24+4:5214:15
21William GörgårdLånghundra IF17:45+5:1314:32
22Alva LjunghallOK Linné17:54+5:2214:40
23Tage LindhagenOK Linné17:57+5:2514:42
23Agust JohanssonIF Thor17:57+5:2514:42
25Walter VikmanOK Linné17:59+5:2714:44
26Edward NordénOK Linné18:08+5:3614:51
27Folke SelstamIF Thor18:26+5:5415:06
28Arvid JohansenIF Thor18:34+6:0215:13
29Christina NordénLånghundra IF18:44+6:1215:21
30Måns TroengOK Linné19:17+6:4515:48
31Saga ÖjelundLånghundra IF19:31+6:5915:59
32Lucas ForsbergOK Linné19:35+7:0316:03
33Teodor ForsbergOK Linné19:36+7:0416:03
34Axel WernerOK Linné19:41+7:0916:08
35Ture BaumgartenIF Thor20:01+7:2916:24
36Eric SöderquistOK Linné20:08+7:3616:30
37Edvin WestholmLånghundra IF20:26+7:5416:44
38Elsa JohansenIF Thor20:32+8:0016:49
39Ebba JaneråsOK Linné20:37+8:0516:53
39Nova SöderströmOK Linné20:37+8:0516:53
41Rebecka RönnbackOK Linné21:15+8:4317:25
42Elisa LååsLånghundra IF21:36+9:0417:42
43Agnes ÅkerblomOK Linné21:56+9:2417:58
44Mary HellerstedtOK Linné22:23+9:5118:20
45Matilda RagnarssonOK Linné22:26+9:5418:23
46Moa NorlénOK Linné22:58+10:2618:49
47Harry EkmyrRasbo IK23:01+10:2918:51
47Klara MalinovschiOK Linné23:01+10:2918:51
49Julia JaxgårdIF Thor23:33+11:0119:18
50Pontus Van GemstIF Thor24:32+12:0020:06
51Daniel De La Torre VikmanOK Linné24:42+12:1020:14
52Ellen PantherOK Linné24:58+12:2620:27
53Elisabeth TheorellOK Linné25:19+12:4720:45
54Axel Lembke von SchéeleOK Linné26:16+13:4421:31
55Harald EklöfOK Linné26:27+13:5521:40
56Joar EnrothIF Thor26:46+14:1421:56
57Joel DicksvedIF Thor27:17+14:4522:21
58Sven DicksvedIF Thor27:20+14:4822:24
59Johan SternerOK Linné27:43+15:1122:43
60Moa PetterssonOK Linné28:28+15:5623:20
61Flora PetterssonOK Linné28:46+16:1423:34
62Noah SamuelssonOK Linné28:52+16:2023:39
63Elvin ThorséliusOK Linné29:05+16:3323:50
64Johan SöderblomOK Linné29:08+16:3623:52
65Kai UnnerudLånghundra IF31:54+19:2226:08
66August ElwingerIF Thor31:58+19:2626:12
67Siri LindIF Thor32:07+19:3526:19
68Nils BjörklundLånghundra IF36:56+24:2430:16
69Amanda BaggeOK Linné38:05+25:3331:12
Harry PetterssonOK Linnéej godkänd
Lukas ForsbergOK Linnéej godkänd
Noah AdlertegLånghundra IFej start
Emrik AnderssonOK Linnéej start
Emilia BaggeOK Linnéej start
Henry BjörnssonOK Linnéej start
Freja EnglundOK Linnéej start
Leo HedmanLånghundra IFej start
Lou HedmanLånghundra IFej start
Noah HedmanLånghundra IFej start
Alfred KollbergOK Linnéej start
Vidar LarssonIF Thorej start
Leo SvanbäckLånghundra IFej start
Leo YilmazOK Linnéej start

U2

1 820 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar LindIF Thor18:079:57
2Tuva EkmyrRasbo IK21:00+2:5311:32
3Melker ThorséliusOK Linné21:18+3:1111:42
4Ellen SandbergIF Thor21:20+3:1311:43
5Clara AnderssonOK Linné22:09+4:0212:10
6Sigge AnderssonOK Linné23:11+5:0412:44
7Robin LarssonOK Linné23:44+5:3713:02
8Melker NymanOK Linné24:02+5:5513:12
9Villiam JaxgårdIF Thor24:45+6:3813:35
10David LindblomIF Thor26:05+7:5814:19
11Nils HåkanssonIF Thor26:07+8:0014:20
12Alva NybergLånghundra IF27:04+8:5714:52
13Elis WilkingLånghundra IF27:24+9:1715:03
14Emilia GrybäckIF Thor28:18+10:1115:32
15Sixten SundbergOK Linné29:47+11:4016:21
16Joar EklundIF Thor29:54+11:4716:25
17Albin EekIF Thor29:55+11:4816:26
18Sigge JanssonOK Linné29:59+11:5216:28
19Lovisa NällOK Linné30:58+12:5117:00
20Moa DicksvedIF Thor31:34+13:2717:20
21Liv HägerströmOK Linné31:56+13:4917:32
22Ludvig HalldénOK Linné33:33+15:2618:26
23Märta AgiusOK Linné34:26+16:1918:55
24Svante HägerkvistOK Linné34:47+16:4019:06
24Lovisa FischerOK Linné34:47+16:4019:06
26Konrad AxelssonOK Linné34:50+16:4319:08
27Robin Van der LindenOK Linné36:02+17:5519:47
27Alma LiljeholmOK Linné36:02+17:5519:47
29Märta ÖrtqvistOK Linné36:06+17:5919:50
30Nils LiljeholmOK Linné36:08+18:0119:51
31Elis LååsLånghundra IF36:13+18:0619:53
32Ellen ÅkerblomOK Linné36:58+18:5120:18
33Elin SjöstedtLånghundra IF37:00+18:5320:19
34Isak WarvelinLånghundra IF37:16+19:0920:28
35Ebba LindIF Thor37:23+19:1620:32
36Adrian HägglundOK Linné37:44+19:3720:43
37Jonas LundmarkOK Linné37:57+19:5020:51
38John BernhoffOK Linné38:46+20:3921:18
39Willam KronaOK Linne39:13+21:0621:32
40Märta Gillman WikstrandOK Linné40:20+22:1322:09
41Ida OlssonIF Thor43:43+25:3624:01
42Emil JakobssonOK Linne49:23+31:1627:08
Mathilda GustafssonIF Thorej start
Ebba HolmOK Linnéej start
Melker HolmOK Linnéej start
Valdemar LagerwallOK Linnéej start
Noah MeyersonOK Linnéej start
Linnea NordströmLånghundra IFej start
Folke RöösLånghundra IFej start
Holger SäfstenOK Linnéej start
Tuva ÅhlénLånghundra IFej start

U3

2 590 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar ÅslundOK Linné30:3711:49
2Oscar VikmanOK Linné34:34+3:5713:20
3Ellen SundquistOK Linné35:13+4:3613:35
4Pontus LindquistLånghundra IF36:08+5:3113:57
5Agnes WählbyOK Linné37:05+6:2814:19
6Signe ÖrtqvistOK Linné37:08+6:3114:20
7Cecilia TernhagOK Linné37:19+6:4214:24
8Elsa LönnqvistOK Linné37:20+6:4314:24
9Clara SpetsLånghundra IF38:47+8:1014:58
10Alicia SöderströmOK Linné41:59+11:2216:12
11Alice HellmanOK Linné44:57+14:2017:21
12Theo SjöbergIF Thor45:51+15:1417:42
13Alma SöderquistOK Linné46:21+15:4417:53
14Iris DahlbergOK Linné49:03+18:2618:56
14Ronja moren frimanOK Linne49:03+18:2618:56
16Edith LindhagenOK Linné51:31+20:5419:53
17Alvin TyrlandOK Linné52:56+22:1920:26
18Gustav AnderssonRasbo IK57:19+26:4222:07
19Marike StäglichOK Linné1:06:58+36:2125:51
20Isak StåhlbrandtRasbo IK1:16:35+45:5829:34
Agnes CedstedtLånghundra IFej godkänd
Lyra AnérIF Thorej start
Edith LindhagenOK Linnéej start

Vuxna nybörjare

2 400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per WikOK Linné20:568:43
2Thomas NybergLånghundra IF21:50+0:549:05
3Marcus SöderquistOK Linné21:56+1:009:08
4Lars LindhagenOK Linné22:28+1:329:21
5Oliver DegerstedtOK Linné26:21+5:2510:58
6MARIA WILKINGLånghundra IF26:51+5:5511:11
7Elin LindhagenOK Linné33:39+12:4314:01
8Kim RockOK Linné46:44+25:4819:28
9Helena PetterssonOK Linné52:19+31:2321:47
Josefin BjörlingsonOK Linnéej godkänd
Tobias IngvastLånghundra IFej start
Mari KadiOK Linnéej start
Åza MårtenssonIF Thorej start
Nora ÅhlanderOK Linnéej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser