Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering i Helsingborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering i Helsingborg
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: lördag 19 maj 2018

Öppen motion 1

1 990 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilgot BeringHelsingborgs SOK40:5520:33
2Algot SkårmanHelsingborgs SOK41:02+0:0720:37
3Igon WennerbergKlubblös41:03+0:0820:37
4Josefin BlomqvistHelsingborg42:02+1:0721:07
5Ebba LohavKlubblös42:11+1:1621:11
6Björn PetterssonKlubblös58:15+17:2029:16
7Eli WennerbergKlubblös58:29+17:3429:23
8Otis WennerbergKlubblös58:36+17:4129:26
9Olle SjöbergHelsingborgs SOK1:04:32+23:3732:25
10Enya RavnKlubblös1:07:20+26:2533:50
Theo LindgrenHelsingborgs SOKutgått

Öppen motion 2

4 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nellie WetterlövIS Skanne1:01:3514:50
2Wilmer BergvallKlubblös1:05:23+3:4815:45
3Noel BlickstedtKlubblös1:05:25+3:5015:45
4Didrik Klubblös1:07:24+5:4916:14
5Henriette JareklewHelsingborgs SOK1:08:20+6:4516:27

Öppen motion 3

2 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa LöfTrollhättans SOK29:0812:08
2Annika WinbergHelsingborgs SOK31:23+2:1513:04
3Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK32:22+3:1413:29
4Veronica DahlbomHelsingborgs SOK35:31+6:2314:47
5Agnes PerssonHelsingborgs SOK36:28+7:2015:11
6Multe FranzonHelsingborgs SOK38:16+9:0815:56
7Conny FranzonHelsingborgs SOK38:17+9:0915:57
8Fia PerssonHelsingborgs SOK39:24+10:1616:25

Öppen motion 4

2 660 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK37:1313:59
2Kati NémethStigmännen Karlshamns OK37:41+0:2814:10
3Anette OlofssonHelsingborgs SOK37:44+0:3114:11
4Kerstin FränkelFK Snapphanarna44:42+7:2916:48
5Alma KjellénHelsingborgs SOK47:14+10:0117:45
6Lisa KjellénHelsingborgs SOK48:46+11:3318:20
7David PalmHelsingborgs SOK1:05:51+28:3824:45

Öppen motion 5

4 430 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo CedervallÖrkelljunga FK35:518:05
2Edo DrenthHelsingborgs SOK39:31+3:408:55
3Peter TegelbergHelsingborgs SOK40:14+4:239:04
4Lotta EkbergÖrkelljunga FK42:48+6:579:39
5Björn FränkelFK Snapphanarna43:40+7:499:51
6Peter WetterlövIS Skanne46:33+10:4210:30
7David PerssonHelsingborgs SOK48:11+12:2010:52
8Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK48:21+12:3010:54 Ladda ner rutt i gpx-format
9Mikael WesterVingåkers OK50:27+14:3611:23
10Anna LarssonÖrkelljunga FK59:23+23:3213:24
11Sabina KleinKlubblös1:17:20+41:2917:27
12Jenny StrandKlubblös1:17:28+41:3717:29
13Engla StrandKlubblös1:17:50+41:5917:34
14Sara ÖstbergKlubblös1:18:27+42:3617:42
15Robert MilemyrKlubblös1:18:38+42:4717:45
Anton MarmelidHelsingborgs SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser