Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för HSOK 50 år! Jubileumsorientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: HSOK 50 år! Jubileumsorientering
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: onsdag 13 juni 2018

Öppen motion 1

2 100 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias PerssonHelsingborgs SOK17:318:20
2Kristin JohnsonHelsingborgs SOK22:32+5:0110:43
3Albin FlorinKlubblös28:14+10:4313:26
3Gunnar FlorinKlubblös28:14+10:4313:26
5Ebba LohavKlubblös38:07+20:3618:09
6Veronica DahlbomHelsingborgs SOK42:08+24:3720:03
7Theo LindgrenHelsingborgs SOK44:20+26:4921:06
8Agneta PerssonHelsingborgs SOK47:40+30:0922:41
9Barbro BengtssonHelsingborgs SOK47:47+30:1622:45
Bo ÖhgrenHelsingborgs SOKutom tävlan
Ulla ÖhgrenHelsingborgs SOKutom tävlan

Öppen motion 2

4 190 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle OlssonHelsingborgs SOK38:049:05
2Elis OlssonHelsingborgs SOK38:07+0:039:05
3Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK39:53+1:499:31
4Sofie BondessonKlubblös42:50+4:4610:13
5Mariann KempeKlubblös42:53+4:4910:14
6Ebba RanbroHelsingborgs SOK45:11+7:0710:47
7Henriette JareklevHelsingborgs SOK1:03:42+25:3815:12
8Elof Wiss MenckeKlubblös1:21:20+43:1619:24
9Ebbe MenckeKlubblös1:21:23+43:1919:25
10Cecilia Wiss MenckeKlubblös1:22:38+44:3419:43
11Ella Wiss MenckeKlubblös1:22:41+44:3719:44
Anthony ChinKlubblösej godkänd

Öppen motion 3

4 080 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig JohanssonHelsingborgs SOK37:439:14
2Victor EricssonHelsingborgs SOK46:53+9:1011:29
3Helena ÅhlinHelsingborgs SOK47:32+9:4911:39
Gustav ErikssonKlubblösej godkänd
Felix IvarssonKlubblösej godkänd
Gustav LohavHelsingborgs SOKej godkänd

Öppen motion 4

2 750 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär EricssonHelsingborgs SOK21:577:58
2Erik AhlströmHelsingborgs SOK22:36+0:398:13
3Roy OvessonHelsingborgs SOK24:15+2:188:49
4Felicia PerssonHelsingborgs SOK26:14+4:179:32
5Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK34:32+12:3512:33
6Annika WinbergHelsingborgs SOK34:49+12:5212:39
7Astrid JohannessonHelsingborgs SOK37:24+15:2713:36
8Linnea StéenHelsingborgs SOK39:21+17:2414:18
9Fredrik HjortHelsingborgs SOK46:11+24:1416:47
10Karolina ErikersSkåneslättens OL50:05+28:0818:12
11Albert KylmäHelsingborgs SOK57:06+35:0920:45
12Jonas KylmäHelsingborgs SOK57:14+35:1720:48

Öppen motion 5

4 930 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik JohanssonHelsingborgs SOK27:455:37
2John OskarssonHagaby GoIF Örebro29:36+1:516:00
3Felix AlnervikHelsingborgs SOK30:02+2:176:05
4Erik OlssonHelsingborgs SOK30:42+2:576:13
5Julia DahlHelsingborgs SOK31:05+3:206:18
6Mathias PerssonHelsingborgs SOK31:35+3:506:24
7Jonas NorénHelsingborgs SOK32:30+4:456:35
8Anton MarmelidHelsingborgs SOK33:48+6:036:51
9Linda RanbroHelsingborgs SOK36:42+8:577:26
10Johan BökmanHelsingborgs SOK37:01+9:167:30
11Kurt SjöbergHelsingborgs SOK37:05+9:207:31
12Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK38:34+10:497:49
13Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK43:04+15:198:44
14Roland ErikersSkåneslättens OL44:22+16:378:59
15Peter TegelbergHelsingborgs SOK46:40+18:559:27
16Tommy WendtHellas Orientering49:46+22:0110:05
17Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK51:45+24:0010:29
18Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK54:15+26:3011:00
Oskar CervinHelsingborgs SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser