Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ulricehamns OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ulricehamns OK
Arrangörsorganisation: Ulricehamns OK
Datum: lördag 5 oktober 2019

D21

3 890 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filippa JohanssonJönköpings OK33:088:31
2Elin ClassonOK Orinto33:09+0:018:31
3Petra WernerssonGöteborg-Majorna OK33:39+0:318:39
4Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad35:38+2:309:09
5Lisa JohanssonOK Tranan35:48+2:409:12
6Maja KindlundOK Tranan36:49+3:419:27
7Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK38:27+5:199:53
8Sofia LarssonHestra IF45:05+11:5711:35
9Emma KindbomIF Hagen45:58+12:5011:48
10Sandra EkströmOK Orinto57:19+24:1114:44
11Anna OlssonTibro OK59:43+26:3515:21

H21

4 900 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ElmbladBredaryds SOK30:346:14
2Erik ClassonOK Orinto31:03+0:296:20
3Erik MartinssonLinköpings OK32:55+2:216:43
4Johan TörnrothHestra IF33:38+3:046:51
5Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK34:03+3:296:56
6Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna34:16+3:426:59
7Hugo LillieströmOK Roxen35:44+5:107:17
8Johan IngemarssonHestra IF35:45+5:117:17
9Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna36:14+5:407:23
10Gustav OhlinOK Tranan37:26+6:527:38
11Axel OlssonIF Hagen37:31+6:577:39
12Daniel BogrenIF Hagen39:38+9:048:05
13Anton KarlssonOK Kullingshof39:51+9:178:07
14Erik IngemarssonHestra IF40:39+10:058:17
15Jesper LiderudTibro OK41:22+10:488:26
16Oscar StombergIF Hagen41:28+10:548:27
17Klas JohanssonOK Tranan45:28+14:549:16
18Gustav ÖstenssonOK Tranan47:44+17:109:44
19Michael HertinIK Hakarpspojkarna48:54+18:209:58
20Philip HjellströmGränna-Bygdens OK53:00+22:2610:48
21Adam FredénFalköpings AIK OK53:08+22:3410:50
Hugo DalhammerOK Roxenej godkänd
Hugo StrömMullsjö SOKej start
Olle SörqvistMarkbygdens OKej start
Petter BergstedtMarkbygdens OKej start

H18

3 480 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle ElfströmOK Orinto30:548:52
2Johan HolmbergIF Hagen35:32+4:3810:12
3Gustav BohmanOK Orinto1:01:34+30:4017:41

D16

3 480 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stella RangertIK Hakarpspojkarna38:4211:07
2Linda SahlinNässjö OK40:55+2:1311:45
3Frida MouchardIF Hallby SOK42:41+3:5912:15
4Maja InghammarHestra IF44:31+5:4912:47
5Nelly De Groot BoersmaRydboholms SK46:05+7:2313:14
6Malin KindbomIF Hagen46:18+7:3613:18
7Julia WesthMullsjö SOK48:28+9:4613:55
8Elin AxelssonMullsjö SOK50:51+12:0914:36
9Stella BurénIK Ymer54:24+15:4215:37

H16

3 790 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik GullbrandIF Hagen31:108:13
2Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna33:11+2:018:45
3Filip IngemarssonHestra IF34:16+3:069:02
4Liam JohanssonIF Hagen34:21+3:119:03
5Linus AhlénIF Hagen36:07+4:579:31
Anton BlomqvistMarkbygdens OKej godkänd

D14

3 060 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ÖstenssonOK Tranan24:157:55
2Tova RangertIK Hakarpspojkarna28:01+3:469:09
3Elsa SödervallIK Gandvik29:04+4:499:29
4Tilda SundkvistOK Gränsen29:43+5:289:42
5Sara OhlinOK Tranan30:29+6:149:57
6Irma WesthMullsjö SOK32:31+8:1610:37
7Elin BlomqvistMarkbygdens OK35:27+11:1211:35
8Julia SvarfvarSjövalla FK35:36+11:2111:38
9Elsie HäggmarkMarkbygdens OK36:21+12:0611:52
10Moa HolstenHestra IF43:06+18:5114:05
Stina NalbinMullsjö SOKej godkänd

H14

3 110 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin SundströmHestra IF22:107:07
2Noel BengtssonOK Skogshjortarna25:43+3:338:16
3Rasmus SternerOK Gränsen28:03+5:539:01
4Samuel DahlbergIK Trenne Ullared28:12+6:029:04
5Adam SamuelssonFalköpings AIK OK31:20+9:1010:04
6Rasmus LarssonBredareds IF31:28+9:1810:07
7Oliver JohanssonBredareds IF31:45+9:3510:12
8Otto LarssonOK Tranan33:26+11:1610:45
9Erik KindlundOK Tranan34:46+12:3611:10
10Elliott RehnGränna-Bygdens OK37:15+15:0511:58

D12

2 590 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvina BergdahlOK Orinto23:108:56
2Hilma TrofastJönköpings OK23:57+0:479:14
3Vera DahlbergJönköpings OK26:43+3:3310:18
4Siri RehnGränna-Bygdens OK27:01+3:5110:25
5Wilma PalmqvistOK Tranan29:40+6:3011:27
6Alice LarssonBredareds IF34:13+11:0313:12
7Frida SkoglundUlricehamns OK54:49+31:3921:09
8Alice UllertegJönköpings OK1:10:16+47:0627:07

H12

2 390 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar IngelsboOK Tranan14:526:13
2Jacob HolmbergUlricehamns OK19:12+4:208:02
3Melker SundströmHestra IF19:15+4:238:03
4Anton KarlssonUlricehamns OK20:22+5:308:31
5Olof HertinIK Hakarpspojkarna20:26+5:348:32
6Teo PalmérUlricehamns OK23:12+8:209:42
7Joar BlomqvistBredareds IF25:52+11:0010:49
8Gustav KarlssonUlricehamns OK25:55+11:0310:50
9Elias BengtssonOK Tranan29:16+14:2412:14
10Linus ClaessonUlricehamns OK30:55+16:0312:56
11Theo LarssonOK Tranan32:06+17:1413:25

D12 Kort

2 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes WåkeråsRydboholms SK25:5311:09

D10

2 340 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba ÅbergHestra IF21:099:02
2Lovisa DahlbergJönköpings OK22:49+1:409:45
3Lisa InghammarHestra IF23:14+2:059:55
4Lova BergdahlOK Orinto24:13+3:0410:20
5Ellen KarlssonOK Skogshjortarna25:31+4:2210:54
6Alma TrofastJönköpings OK26:38+5:2911:22
7Felicia SvenssonJönköpings OK28:52+7:4312:20

H10

2 320 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustaf IngelsboOK Tranan16:307:06
2Theo RydénMullsjö SOK18:08+1:387:48
3Malte PalmérUlricehamns OK18:18+1:487:53
4Emil SternerOK Gränsen18:36+2:068:01
5Johannes HolmbergUlricehamns OK19:57+3:278:35
6Theo KronmarkerMullsjö SOK22:36+6:069:44
7Olle BlomqvistMarkbygdens OK23:18+6:4810:02
8Mio KlassonUlricehamns OK24:18+7:4810:28
9Ville GassnerUlricehamns OK30:56+14:2613:20
10Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK37:29+20:5916:09

H35

4 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per SternerOK Gränsen55:3512:34

D40

3 780 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna SundströmHestra IF32:088:30
2Susanne BiörsOK Tranan35:15+3:079:19
3Hanna SamuelssonFalköpings AIK OK1:04:17+32:0917:00

H40

4 260 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max LarssonOK Tranan40:569:36
2Mikael TrofastJönköpings OK41:18+0:229:41
3Magnus BertilssonOK Skogshjortarna48:29+7:3311:22
4Mattias RehnGränna-Bygdens OK1:04:52+23:5615:13
Magnus WåkeråsRydboholms SKej godkänd

D45

3 190 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika JohanssonOK Tranan29:179:10
2Ulrika KindlundOK Tranan29:41+0:249:18
3Nina AhlénIF Hagen36:17+7:0011:22
4Anette CarlssonGällstadbygdens SOK38:45+9:2812:08
5Carin RosjöJönköpings OK38:56+9:3912:12
6Sofia ÖstenssonOK Tranan40:15+10:5812:37
7Helena BlomqvistMarkbygdens OK40:48+11:3112:47
8Maria Rosén ThelinJönköpings OK42:25+13:0813:17
9Ann-Sophie OhlinOK Tranan43:11+13:5413:32
10Helena RangertIK Hakarpspojkarna44:23+15:0613:54
11Maria IngemarssonHestra IF48:12+18:5515:06
12Camilla TinglöfOK Gränsen1:00:37+31:2019:00
Jessica De Groot BoersmaRydboholms SKej godkänd

H45

3 890 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SvenssonJönköpings OK28:067:13
2Peter TudénIK Hakarpspojkarna31:41+3:358:08
3Fredrik SundströmHestra IF32:04+3:588:14
4Christian Eriksson SternerLinköpings OK33:08+5:028:31
5Magnus ClaessonJönköpings OK35:17+7:119:04
6Martin JohanssonOK Orinto43:46+15:4011:15
7Jan SamuelssonFalköpings AIK OK44:10+16:0411:21
8Greger AhlénIF Hagen48:07+20:0112:22
9Henrik EkwurtzelVaggeryds SOK49:50+21:4412:48
10Magnus BoivieVaggeryds SOK1:01:04+32:5815:41
Fredrik PlumppuHestra IFej start

D50

3 050 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna JohanssonJönköpings OK36:2811:57
2Kristina NilssonOK Tranan38:17+1:4912:33
3Jeanette SigenstamMarkbygdens OK39:31+3:0312:57
4Karin TorstenssonFalköpings AIK OK42:48+6:2014:01
5Marita HaglundBredareds IF44:56+8:2814:43
6Renita PåsseIF Hagen53:20+16:5217:29
7Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:07:03+30:3521:59

H50

3 780 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn AnderssonBredaryds SOK27:537:22
2Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna29:23+1:307:46
3Ingvar ÅkessonIFK Göteborg Orientering30:09+2:167:58
4Klas FriborgJönköpings OK31:24+3:318:18
5Per GuståsLinköpings OK35:12+7:199:18
6Krister RosjöJönköpings OK35:29+7:369:23
7Fredrik AskMarkbygdens OK36:10+8:179:34
8Tommy AskBredaryds SOK38:11+10:1810:06
9Peter SahlinNässjö OK38:51+10:5810:16
10Tobias Den BraverOK Gränsen38:57+11:0410:18
11Fredrik MouchardIF Hallby SOK39:53+12:0010:33
12Jonatan BörjessonOK Skogshjortarna42:21+14:2811:12
13Kjell JohanssonIF Hagen48:57+21:0412:56
14Martin JakobssonHammarkinds OK50:28+22:3513:21
15Stefan MusslinderFalköpings AIK OK52:58+25:0514:00
16Per-Olof ClaéssonTenhults SOK1:00:45+32:5216:04
Mikael BergstedtMarkbygdens OKej start
Graham KempGöteborg-Majorna OKej start

D55

2 970 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria SkogsbergMariestads FK28:319:36
2Inger BergLinköpings OK30:25+1:5410:14
3Marianne HanssonBredareds IF33:36+5:0511:18
4Britta SahlinVänersborgs SK35:30+6:5911:57
5Annette Falck LarssonVänersborgs SK38:02+9:3112:48
6Gunnel SvenssonOK Tranan39:34+11:0313:19
7Helena LarssonHestra IF45:20+16:4915:15

H55

3 790 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BergLinköpings OK30:218:00
2Lennart JosefssonRydboholms SK34:02+3:418:58
3Bengt AnderssonTenhults SOK34:03+3:428:59
4Magnus JoelssonSOK 6835:27+5:069:21
5Lars HolmbergIF Hagen35:29+5:089:21
6Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna36:15+5:549:33
7Ola AllvinIK Hakarpspojkarna37:03+6:429:46
8Nils-Olof LarssonVänersborgs SK38:09+7:4810:03
9Klaes AxelssonMullsjö SOK39:42+9:2110:28
10Ulf HolstenHestra IF40:28+10:0710:40
11Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared42:20+11:5911:10
12Stefan OlofssonOK Gisle1:47:33+1:17:1228:22

D60

2 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger WesterbergIF Hagen28:5411:06
2Lena RunessonOK Vivill32:52+3:5812:38
3Gunilla LarssonBredareds IF33:08+4:1412:44
4Eva Rabe MagnussonIF Hagen33:41+4:4712:57
5Ann SvärmOK Gisle35:05+6:1113:29
6Pia SvenssonFalköpings AIK OK35:26+6:3213:37
7Katarina SjöholmMullsjö SOK35:30+6:3613:39
8Lena KarlssonHalmstad OK37:36+8:4214:27
9Anne JohanssonOK Tranan40:09+11:1515:26
10Elise JohanssonFalköpings AIK OK45:21+16:2717:26

H60

3 480 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas HjertFalköpings AIK OK34:099:48
2Mikael JohanssonOK Gisle35:12+1:0310:06
3Tomas KarlssonOK Skogshjortarna36:29+2:2010:29
4Björn KarlssonHalmstad OK40:14+6:0511:33 Ladda ner rutt i gpx-format
5Leif SöderlindBredaryds SOK41:51+7:4212:01
6Owe TörnrothHjobygdens OK44:02+9:5312:39
7Per-Olof LarssonHestra IF44:03+9:5412:39
8Tommy RoosFalköpings AIK OK47:08+12:5913:32
9Bengt JonssonHestra IF47:30+13:2113:38
Mikael BodénMarkbygdens OKej start

D65

2 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna35:0013:27
1Monica MartinssonOK Tranan35:0013:27
3Monica AbrahamssonGudhems IF42:57+7:5716:31
4Britt-Marie LarssonSOK 6846:21+11:2117:49
5Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared51:20+16:2019:44
6Monica LööfMariestads FK55:00+20:0021:09
7Ann-Christin LarssonOK Frisene1:06:29+31:2925:34

H65

3 190 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf SvenssonOK Njudung32:2010:08
2Bo HerderssonMarkbygdens OK34:00+1:4010:39
3Thomas SjöholmMullsjö SOK34:19+1:5910:45
4Tommy WesterbergIF Hagen38:56+6:3612:12
5Uno MagnussonIF Hagen39:16+6:5612:18
6Per FredrikssonOK Skogshjortarna40:14+7:5412:36
7Lars GrehnMullsjö SOK41:20+9:0012:57
8Lars-Inge AnderssonOK Räven41:46+9:2613:05
9Anders SohlbergOK Södertörn41:55+9:3513:08
10Kjell KaminskyIF Hagen45:16+12:5614:11
11Sören KasperssonMarkbygdens OK45:46+13:2614:20
12Dan WidercrantzOK Skärmen46:32+14:1214:35
13Håkan LööfMariestads FK49:01+16:4115:21
14Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK49:23+17:0315:28
15Bernhard GrenaboHjobygdens OK49:35+17:1515:32
16Arne SvärmOK Gisle50:18+17:5815:46
17Per-Ola JohnssonOK Kullingshof54:22+22:0217:02
18Anders KumlinIK Ymer54:33+22:1317:06
19Jan-Åke EmilssonGudhems IF54:35+22:1517:06
Lennart GustafssonJönköpings OKej godkänd
Bo AnderssonFalköpings AIK OKej godkänd

D70

2 540 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK38:5215:18
2Enid IngemarssonHestra IF42:25+3:3316:41
3Kajsa TofténHjobygdens OK43:15+4:2317:01
4Eva HöijeOK Skogsstjärnan43:18+4:2617:02
5Evy GabrieliiBredareds IF43:39+4:4717:11
6Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna46:22+7:3018:15
7Inger JönssonIK Ymer46:50+7:5818:26
8Marianne RosénIK Ymer48:21+9:2919:02
9Ulla LingJönköpings OK51:38+12:4620:19
10Monica LarssonOK Tranan52:10+13:1820:32
11Kristina JohanssonMullsjö SOK55:13+16:2121:44
12Barbro AnderssonOK Skogshjortarna57:20+18:2822:34
13May-Sofie OlssonForserums SOK1:02:00+23:0824:24
14Märtha LundhSvenljunga OK1:03:24+24:3224:57

H70

3 050 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune LarssonOK Skogshjortarna30:179:55
2Håkan WinnbergIK Trenne Ullared36:36+6:1912:00
3Carl-Henry AnderssonOK Orinto37:46+7:2912:22
4Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL37:53+7:3612:25
5Christer SandhOK Roxen38:12+7:5512:31
6Bertil KarlssonHjobygdens OK38:47+8:3012:42
7Stellan HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL39:00+8:4312:47
8Stig JohanssonFalköpings AIK OK40:03+9:4613:07
9Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna43:22+13:0514:13
10Lars LarssonOK Frisene43:55+13:3814:23
11Karl Evert SvenssonIF Hagen47:06+16:4915:26
12Lars SvenssonTibro OK48:10+17:5315:47
13Rune EliassonFalkenbergs OK50:14+19:5716:28
14Bengt BengtssonSkillingaryds FK52:00+21:4317:02
15Bo JohanssonOK Stigen52:54+22:3717:20
16Kent OlaussonOK Orinto53:46+23:2917:37
17Bo TuressonIFK Sävsjö56:18+26:0118:27
18Sune AnderssonHalmstad OK1:02:49+32:3220:35
19Kurt JohanssonSvenljunga OK1:10:08+39:5122:59
Johnny GustafssonGamleby OKej godkänd
Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Kjell MartinssonOK Trananej start

D75

2 540 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel SvenssonIK Ymer38:0715:00
2Mariann KjellbergBredareds IF42:42+4:3516:48
3Ingrid HermanssonIK Ymer43:52+5:4517:16
4Britta LarssonOK Frisene50:05+11:5819:43
5Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK50:49+12:4220:00
6Birgitta StenströmVänersborgs SK53:14+15:0720:57
7Ingrid ÅhlundSvenljunga OK59:17+21:1023:20
8Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK1:05:15+27:0825:41
Inger BylanderSvenljunga OKej godkänd
Britt RangertIK Ymerej start

H75

2 970 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna32:1310:50
2Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK34:11+1:5811:30
3Åke EckerbomIFK Sävsjö35:20+3:0711:53
4Dag LorénOK Frisene36:52+4:3912:24
5Roland SandahlAnnebergs GIF36:55+4:4212:25
6Lars JohanssonOK Skogshjortarna37:16+5:0312:32
7Lennart HöijeOK Skogsstjärnan39:06+6:5313:09
8Ronny AnderssonOK Skogshjortarna39:46+7:3313:23
9Gunnar AnderssonIK Vista40:12+7:5913:32
10Lars FranssonBottnaryds IF40:20+8:0713:34
11Bengt OlssonMarkbygdens OK43:30+11:1714:38
12Bengt-Åke SvenssonIK Ymer45:49+13:3615:25
13Alf OlssonForserums SOK46:30+14:1715:39
14Sven Erik SjöholmMullsjö SOK49:06+16:5316:31
15Erland LingJönköpings OK53:59+21:4618:10
16Lars-Åke LarssonOK Tranan57:05+24:5219:13
17Leif BjörkmanIK Ymer1:03:46+31:3321:28
18Bertil IngemarssonHestra IF1:04:07+31:5421:35
19Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:05:15+33:0221:58
20Rune GunnarssonNässjö OK1:07:58+35:4522:53
Rolf GabrielssonFalköpings AIK OKej godkänd
Gunnar BrystHjobygdens OKej godkänd

D80

2 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna1:00:5924:00
2Vivi-Anne BylundRydboholms SK1:01:11+0:1224:05
3Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg1:14:10+13:1129:11

H80

2 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigvard RudolfssonOK Gisle59:5623:35
2Ingemar HolmbergIF Hagen1:00:59+1:0324:00
3Mats BirgerssonForserums SOK1:01:21+1:2524:09
Gunnar BylundRydboholms SKej godkänd

H85

2 250 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo ElvingsonHerrljunga SK Skid o OL1:42:0345:21

Inskolning

2 450 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin MalmRydboholms SK20:088:13
2Greta WernerssonGöteborg-Majorna OK25:18+5:1010:19
3Enar WernerssonGöteborg-Majorna OK25:24+5:1610:22
4Ester MalmRydboholms SK25:35+5:2710:26
5Eskil SternerLinköpings OK27:26+7:1811:11
6Alfred LennartssonUlricehamns OK35:04+14:5614:18
7Nils BjärsvikIK Hakarpspojkarna35:17+15:0914:24
8Axel LennartssonUlricehamns OK38:29+18:2115:42
9Klara GassnerUlricehamns OK40:32+20:2416:32
10August WästerlingUlricehamns OK43:41+23:3317:49
11Amanda SvärmOK Gisle44:45+24:3718:15
12Olle VassGällstadbygdens SOK53:22+33:1421:46
13Theo AugustssonKinnaströms SK1:06:01+45:5326:56
Noel PihlgrenUlricehamns OKej godkänd
Greta ThunbergKlimatej start

U1

2 450 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle KarlssonOK Skogshjortarna27:2311:10
2Selma WåkeråsRydboholms SK28:14+0:5111:31
3Irma PalmérUlricehamns OK29:53+2:3012:11
3Ove NilssonUlricehamns OK29:53+2:3012:11
5Leia KlassonUlricehamns OK30:23+3:0012:24
6Thea TudénIK Hakarpspojkarna31:53+4:3013:00
7Charlie KlassonUlricehamns OK32:27+5:0413:14
8Emil InghammarHestra IF35:46+8:2314:35
9Agnes Wennergren LundgrenUlricehamns OK45:42+18:1918:39
Ester UllertegJönköpings OKej start

U2

2 320 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noel AnderssonOK Tranan20:358:52
2Tim AnderssonOK Tranan20:37+0:028:53
3Assar Rosén ThelinJönköpings OK23:42+3:0710:12
4Vilmer FagnerUlricehamns OK26:16+5:4111:19
5Arvid LennartssonUlricehamns OK27:38+7:0311:54
6Leo ArabäckUlricehamns OK28:29+7:5412:16
7Widar BodinGällstadbygdens SOK28:35+8:0012:19
8Liv PihlgrenUlricehamns OK31:43+11:0813:40
9Milton CederlundUlricehamns OK32:03+11:2813:48
10Johannes DahlbergIK Trenne Ullared47:37+27:0220:31
11Solveig WallentinLerums SOK48:58+28:2321:06
12Bojan WallentinLerums SOK49:04+28:2921:08
13Axel HofflanderGöteborg-Majorna OK1:09:39+49:0430:01
14Walle JarlhedIK Hakarpspojkarna1:16:52+56:1733:07

Öppen motion 1

2 340 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1kerstin svenssonTibro OK34:2414:42

Öppen motion 3

2 990 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils GruvebäckIK Ymer36:3112:12
2Arvid RydellIF Hallby45:02+8:3115:03
3Håkan RydellIF Hallby SOK45:03+8:3215:04
4Malin BodinGällstadbygdens SOK45:10+8:3915:06
5Oscar ÖrdbergKlubblös46:43+10:1215:37
6Jessica SandinKlubblös55:41+19:1018:37
7Kjell JohanssonMarkbygdens OK1:20:52+44:2127:02
8Lars Olav GudmundsOK Kullingshof1:26:30+49:5928:55
9Helena KarlssonHjobygdens OK1:41:14+1:04:4333:51
Ida HäggmarkMarkbygdens OKej godkänd
Siw OlaussonOK Orintoej godkänd
Alma GullbrandIF Hagenej godkänd
Anna  HolmkvistKlubblösej godkänd
Agnes WestbergOK Trananej start

Öppen motion 5

3 410 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pär SundkvistOK Gränsen34:2410:05
2Annika WesthMullsjö SOK36:16+1:5210:38
3Egon JohanssonOK Tranan37:27+3:0310:58
4Micael ElmbladBredaryds SOK39:20+4:5611:32
5Tobias OlssonKlubblös39:35+5:1111:36
6Kristofer HolmbergOK Tranan43:09+8:4512:39
7Christer LundgrenOK Kullingshof44:57+10:3313:10
8Veronica SahlinNässjö OK45:14+10:5013:15
9Leif BlomqvistBredareds IF45:44+11:2013:24
10Rickard ÖlanderMarkbygdens OK45:47+11:2313:25
11Sebastian AnderssonKlubblös45:56+11:3213:28
12Elisabeth JonassonOK Orinto47:42+13:1813:59
13Ronny RagnarssonMarkbygdens OK48:11+13:4714:07
14Lena FredénFalköpings AIK OK49:17+14:5314:27
15Carin NeroIK Stern50:44+16:2014:52
16Patrick DahlbergJönköpings OK52:09+17:4515:17
17Lars LorénOK Frisene59:58+25:3417:35
18Anna TrofastJönköpings OK1:00:05+25:4117:37
19Maria DahlbergJönköpings OK1:00:58+26:3417:52
20Bosse AnderssonOK Klyftamo1:08:01+33:3719:56
21Anna HögbergOK Tranan1:09:25+35:0120:21
22Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOK1:09:38+35:1420:25
Alexander NormanMullsjö SOKej start

Öppen motion 7

3 020 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AnderssonOK Tranan25:508:33
2David GunnarssonIK Hakarpspojkarna28:00+2:109:16
3Adam EricksonBodafors OK33:21+7:3111:02
4Anton EricksonBodafors OK34:06+8:1611:17
5Emilia SvärmOK Gisle36:31+10:4112:05
6Benny MildGällstadbygdens SOK37:35+11:4512:26
7Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL38:35+12:4512:46
8Sebastian SundbergOK Skogshjortarna39:33+13:4313:05
9Linnea BurénIK Ymer40:20+14:3013:21
10Clas NorgrenGällstadbygdens SOK42:36+16:4614:06
11Stefan SvenssonBredaryds SOK43:21+17:3114:21
12Anita BodinGällstadbygdens SOK44:46+18:5614:49
13Bengt KlassonOK Orinto46:44+20:5415:28
14Kent JogelandIK Ymer46:46+20:5615:29
15Torbjörn BlomqvistJönköpings OK48:20+22:3016:00
16Marcus RagnarssonMarkbygdens OK48:54+23:0416:11
17Lennart SimonssonOK Kullingshof50:23+24:3316:40
18Per-Anders FurusköldIK Gandvik53:42+27:5217:46
19Charlotta SvarfvarSjövalla FK54:02+28:1217:53
20Conny SahlinVänersborgs SK55:46+29:5618:27
21Tomas GöransonIK Ymer56:42+30:5218:46
22Sören KarlssonMullsjö SOK57:33+31:4319:03
23Lena SternerBottnaryds IF57:38+31:4819:05
24Lars RenbergGöteborg Radio Orientering1:00:35+34:4520:03
25Bertil ErikssonIF Hagen1:00:56+35:0620:10
26Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK1:03:33+37:4321:02
27Sigvard ErikssonOK Gränsen1:12:41+46:5124:04
28Pär EricksonBodafors OK1:16:13+50:2325:14
29Birgitta JohanssonOK Tranan1:37:11+1:11:2132:10
Anne TuressonBredaryds SOKej godkänd
Åsa GrenaboHjobygdens OKej godkänd
Pia WallinFalköpings AIK OKej godkänd
Frida WallentinLerums SOKej godkänd
Margareta HofflanderGöteborg-Majorna OKej godkänd

Öppen motion 8

4 420 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin PetterssonIFK Göteborg Orientering39:338:56
2Alexander WestbergOK Tranan40:21+0:489:07
3Kenneth JohanssonOK Tranan41:43+2:109:26
4Roine PetterssonIFK Göteborg Orientering44:17+4:4410:01
5Morgan BodinGällstadbygdens SOK45:23+5:5010:16
6Linus SvärmOK Gisle46:47+7:1410:35
7Pontus ForsbergOK Kullingshof50:14+10:4111:21
8Jesper IngelsboOK Tranan53:07+13:3412:01
9Martin PehrssonSkillingaryds FK54:21+14:4812:17
10Per SundqvistOK Tranan56:18+16:4512:44
11Jonas BergdahlOK Orinto1:00:36+21:0313:42
12Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarna1:04:22+24:4914:33
13Sara RosengrenOK Gränsen1:04:29+24:5614:35
14Ronnie BohmanOK Orinto1:04:59+25:2614:42
15Andreas BergLinköpings OK1:05:13+25:4014:45
16Jonas NeroKlubblös1:06:20+26:4715:00
17Curt NorgrenGällstadbygdens SOK1:07:59+28:2615:22
18Lennart WiderströmIK Ymer1:30:22+50:4920:26
Sören WilhelmssonFalköpings AIK OKej godkänd
Karin JogelandIK Ymerej godkänd
Sebastian WesterKlubblösej godkänd

Öppen Trail

4 380 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus VassGällstadbygdens SOK34:097:47
2Evelina BodinGällstadbygdens SOK34:12+0:037:48

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser