Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Fyrklöver

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Fyrklöver
Arrangörsorganisation: Fellingsbro GOIF
Datum: torsdag 26 april 2018

Grön

1 800 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa MöllerAlmby IK19:0710:37
2Zahra SadaatFellingsbro GOIF19:21+0:1410:45
3Mo BranzellFellingsbro GOIF21:56+2:4912:11
3Stina TegelHagaby GoIF Örebro21:56+2:4912:11
5Olle DackerudFellingsbro GOIF22:07+3:0012:17
6Kasper LindebergLindebygdens OK24:16+5:0913:28
7Edvin OrreLindebygdens OK25:45+6:3814:18
8Emil StrandLindebygdens OK25:59+6:5214:26
8Oskar StrandLindebygdens OK25:59+6:5214:26
10Julia RingabyFellingsbro GOIF26:52+7:4514:55
11Clara BergmanFellingsbro GOIF29:08+10:0116:11
12Tuwe WidmarkAlmby IK29:15+10:0816:15
13Ingrid ArnessonLindebygdens OK29:53+10:4616:36
14Lowa ArnessonLindebygdens OK29:55+10:4816:37
15Edvin HaagFellingsbro GOIF30:26+11:1916:54
16Ella HaagFellingsbro GOIF32:00+12:5317:46
17Lovis ErikssonOK Milan36:12+17:0520:06
18Klara ThybeckLindebygdens OK38:50+19:4321:34
Mohamad NaheriFellingsbro GOIFej godkänd
William Sallros LångOK Milanej start
Julia VestmanAlmby IKej start

Vit

1 800 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro23:1312:53
2Mio ErikssonOK Milan25:57+2:4414:25
3Sixten WidmarkAlmby IK26:44+3:3114:51
4Emil KämmerlingHagaby GoIF Örebro26:48+3:3514:53
5Alfons IsakssonAlmby IK26:49+3:3614:53
6Albin ReteliusLindebygdens OK29:28+6:1516:22
7Elliot RunestavAlmby IK29:57+6:4416:38
8Elsa CarlbergAlmby IK30:24+7:1116:53
9Oliver ArnessonLindebygdens OK30:41+7:2817:02
10Julia EkdahlHagaby GoIF Örebro31:56+8:4317:44
11Tyra GerdevågHagaby GoIF Örebro33:37+10:2418:40
12Rasmus LindebergLindebygdens OK34:25+11:1219:07
13Unnuriat Fellingsbro GOIF34:54+11:4119:23
14Amandus KraftAlmby IK36:47+13:3420:26
15Ida AnderssonLindebygdens OK36:50+13:3720:27
16Hedda GöranssonAlmby IK37:46+14:3320:58
17Alva WretenbergFellingsbro GOIF38:40+15:2721:28
17Tuva TammiFellingsbro GOIF38:40+15:2721:28
19Isak BergmanFellingsbro GOIF39:30+16:1721:56
20Elsa HasselströmAlmby IK40:52+17:3922:42
21Josefine FranssonOK Milan42:04+18:5123:22
22Clara EnnerdalOK Milan42:37+19:2423:40
23Oliver RunestavAlmby IK42:45+19:3223:45
Cornelia FritzAlmby IKej godkänd
Maja ErikssonFellingsbro GOIFej godkänd
Setayesh SadaatFellingsbro GOIFej godkänd
Wilma ForsbergFellingsbro GOIFej start
Arvid LarssonOK Milanej start
Mohamed Mahdi RezaiFellingsbro GOIFej start

Gul

3 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fabian LarssonOK Milan48:3215:10
2Lovisa ThybeckLindebygdens OK49:55+1:2315:35
Wilma WikströmFellingsbro GOIFej godkänd
Joel FredrikssonGarphyttans IFej godkänd
Isak FredrikssonGarphyttans IFej godkänd

Orange

3 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ThybeckLindebygdens OK33:389:36
2Edith FållstenHagaby GoIF Örebro48:30+14:5213:51
3David ElmFellingsbro GOIF53:14+19:3615:12
4Victor ValjusHagaby GoIF Örebro53:58+20:2015:25
Linnéa SkeppnerGarphyttans IFutgått
Vilma LarssonOK Milanej start

Vuxen

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik ThybeckLindebygdens OK30:02
2Mattias FritzAlmby IK38:05+8:03
3Christina FredrikssonGarphyttans IF1:32:55+1:02:53

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser