Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL - Borås 1 av 5 HT [Bredared]

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL - Borås 1 av 5 HT [Bredared]
Arrangörsorganisation: Bredareds IF
Datum: onsdag 22 augusti 2018

Öppen 1

2 500 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice LarssonBredareds IF33:1613:18
2Melker SundströmHestra IF33:27+0:1113:22
3Ebba ÅbergHestra IF34:09+0:5313:39
4Joar BlomqvistBredareds IF35:23+2:0714:09
5Linnea ErikssonBredareds IF36:53+3:3714:45
6Ellen EdbergBredareds IF41:44+8:2816:41
7Julia ErikssonBredareds IF41:45+8:2916:42
8Simkovics ErichKlubblös44:13+10:5717:41
9Gustaf RiiseBredareds IF46:19+13:0318:31
10Alece RiiseBredareds IF56:49+23:3322:43
11Sara AnderssonBlublös1:00:24+27:0824:09
12Leonie LichtenbergBredareds IF1:01:44+28:2824:41
13Kevin ClaessonElfsborg SOK1:14:54+41:3829:57
14Nils LindebladKlubblös1:15:01+41:4530:00
15Nils SandbeckerBredareds IF1:21:24+48:0832:33
16Angnes JohanssonBredareds IF1:24:05+50:4933:38
16Kwan JohanssonBredareds IF1:24:05+50:4933:38
Moa OhlcenBredareds IFej godkänd
Millie KvicklundBredareds IFej godkänd
Sigrid HallbergBredareds IFej godkänd
Elliot MauritsBredareds IFej godkänd
Alvina ErikssonBredareds IFej godkänd
Agnes SmithBredareds IFej godkänd
Simkovics ErichOLC vinivaltej start

Öppen 3

2 970 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mons TralellHestra IF29:349:57
2Klara NilssonHestra IF35:26+5:5211:55
3Britt RangertIK Ymer39:16+9:4213:13
4Jalle StrömbomElfsborg SOK41:13+11:3913:52
5Sofia Elgåsen TuoljaElfsborg SOK44:42+15:0815:03
6Hanna NilssonHestra IF45:47+16:1315:24
7Pernilla NilssonHestra IF46:00+16:2615:29
8lotta ehnKlubblös47:51+18:1716:06
9Albin ElmquistBredareds IF49:18+19:4416:35
10Kaj TraneforsKlubblös49:46+20:1216:45
10Carina TraneforsKlubblös49:46+20:1216:45
12Linda SävenstrandOK Kullingshof50:56+21:2217:08
13Alice LarssonBredareds IF53:21+23:4717:57
14Alice HendrikssonMarkbygdens OK53:24+23:5017:58
15Göran StenbärjSOK 681:03:16+33:4221:18
16Birgit LichtenbergBredareds IF1:03:23+33:4921:20
17Ludvig KarlssonBredareds IF1:05:00+35:2621:53
18Lars JohassonBredareds IF1:05:24+35:5022:01
19Rolf BååthHestra IF1:08:55+39:2123:12
20Matz SandströmElfsborg SOK1:10:41+41:0723:47
21Simon HallbergIK Ymer1:13:19+43:4524:41
22Nils HallbergBredareds IF1:13:28+43:5424:44
23Marie AnderssonKlubblös1:18:39+49:0526:28
24Pernilla ElmquistBredareds IF1:25:41+56:0728:50
25Rosemare IvarssonKlubblös1:25:43+56:0928:51

Öppen 5

3 590 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter RosénIK Ymer25:056:59
2Conny RantzowHestra IF29:26+4:218:11
3Andreas LidénDalsjöfors GoIF30:19+5:148:26
4Håkan AnderssonMarkbygdens OK34:33+9:289:37
5Emelie UnossonBredareds IF34:53+9:489:43
6Lovisa HanssonHestra IF35:16+10:119:49
7Lena ErikssonElfsborg SOK35:30+10:259:53
8Jenny JohanssonIK Ymer35:42+10:379:56
9Dag LorénOK Frisene35:46+10:419:57
10Filip IngemarssonHestra IF35:48+10:439:58
11Preter JohassonKlublös36:46+11:4110:14
12Per  JohassonKlublös38:15+13:1010:39
13Maria IngemarssonHestra IF39:48+14:4311:05
14Stig GustafssonIK Ymer40:01+14:5611:08
15Anita EklöfIK Ymer41:51+16:4611:39
16Jon-erik ClassonKlubblös42:51+17:4611:56
17Sture GrytheimElfsborg SOK47:29+22:2413:13
18Fredrik AnderssonIK Ymer48:53+23:4813:36
19Oliver JohanssonBredareds IF50:50+25:4514:09
20Hampus ElmquistBredareds IF50:55+25:5014:10
21Reimar LichtenbergBredareds IF51:43+26:3814:24
22Göran EklövIK Ymer51:46+26:4114:25
23Stefan SvenssonOK Kullingshof52:46+27:4114:41
24Inger JönssonIK Ymer53:28+28:2314:53
25Marie LichtenbergBredareds IF58:48+33:4316:22
26Julius LichtenbergBredareds IF1:03:47+38:4217:46
27Marie-Louise StridhHestra IF1:06:01+40:5618:23
28Åsa KvistBredareds IF1:07:52+42:4718:54
29Hugo HallbergIK Ymer1:12:47+47:4220:16
David HallbergIK Ymerej godkänd

Öppen 6

5 550 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan IngemarssonHestra IF42:237:38
2Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OK42:36+0:137:40
3Rikard PentonenIFK Göteborg Orientering45:22+2:598:10
4Jan HildingHestra IF45:34+3:118:12
5Fredrik SundströmHestra IF47:22+4:598:32
6Johanna SundströmHestra IF47:54+5:318:37
7Anna Nilsson SimkovicsUlricehamns OK48:25+6:028:43
8Henry LarssonBredareds IF51:44+9:219:19
9Lars LorénOK Frisene53:31+11:089:38
10daniela RichkadssonBorås GIF1:07:06+24:4312:05
11Hans GrandernIK Ymer1:08:09+25:4612:16
12Markel BertilssonHestra IF1:10:13+27:5012:39
13Magnus HenningssonHestra IF1:14:38+32:1513:26
14Ronnie BohmanOK Orinto1:15:43+33:2013:38
15Karin JogelandIK Ymer1:16:56+34:3313:51
16Lukas GustafssonIK Ymer1:18:13+35:5014:05
17Johan ElmquistBredareds IF1:31:12+48:4916:25
18Lennart WiderströmIK Ymer1:31:27+49:0416:28
Gustav BohmanOK Orintoej godkänd

Öppen Trail

4 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mia HallbergIK Ymer41:399:10
2Cal NeroKlubblös47:19+5:4010:25
3Sandra MattiKlublös47:20+5:4110:25
4Sandra HenrikssonMarkbygdens OK1:02:51+21:1213:50

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser