Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering i Helsingborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering i Helsingborg
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: tisdag 10 juli 2018

Öppen motion 1

2 210 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vera SkantzeIFK Lidingö SOK18:428:27
2Edvin SkantzeSundbybergs IK18:56+0:148:34
3Fia PerssonHelsingborgs SOK22:04+3:229:59
4Karin SkantzeIFK Lidingö SOK23:20+4:3810:33
5Agnes PerssonHelsingborgs SOK24:34+5:5211:06
6Felix IvarssonKlubblös29:06+10:2413:10
7Astrid SkantzeIFK Lidingö SOK29:11+10:2913:12
8Vendela HornbergerKlubblös29:14+10:3213:13
9Oliver NordinKlubblös29:37+10:5513:24
10Agnes AlnervikHelsingborgs SOK31:47+13:0514:22
10Ida AlnervikHelsingborgs SOK31:47+13:0514:22
12Linus LindgrenHelsingborgs SOK32:04+13:2214:30
13Maja KylmäHelsingborgs SOK35:46+17:0416:11
14Theo LindgrenHelsingborgs SOK37:19+18:3716:53
15Stefan LindgrenHelsingborgs SOK37:24+18:4216:55
16Ebba SkantzeIFK Lidingö SOK38:03+19:2117:13
17Isak KämpeÖrkelljunga FK38:18+19:3617:19
17Annika KämpeÖrkelljunga FK38:18+19:3617:19
19David HornbergerKlubblös41:13+22:3118:39
20Sam HornbergerKlubblös41:27+22:4518:45

Öppen motion 2

3 780 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henriette JareklewHelsingborgs SOK50:1613:17
2Paulina EkendahlLöddeköpinge1:01:47+11:3116:20
3Hans HolmbergKlubblös1:01:56+11:4016:23
4Lisa KristianssonKlubblös1:03:01+12:4516:40
5Albert KylmäHelsingborgs SOK1:17:52+27:3620:35
Marlene GranÖrkelljunga FKutgått

Öppen motion 3

3 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida SkantzeSundbybergs IK23:317:50
2Håkan LinderMotala AIF OL23:37+0:067:52
3Henrik JensenKlubblös26:53+3:228:57
4Torbjörn MelinHelsingborgs SOK27:15+3:449:05
5Tobias HornbergerKlubblös29:07+5:369:42
6Leif SkantzeSundbybergs IK37:15+13:4412:25
7Axel NilssonÖrkelljunga FK40:18+16:4713:26
Ingrid ThornemanHelsingborgs SOKej godkänd
Jonas KylmäHelsingborgs SOKej godkänd

Öppen motion 4

2 270 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter SvenssonHelsingborgs SOK16:267:14
2Annika WinbergHelsingborgs SOK20:54+4:289:12
3Sten Åke KvistIS Kullen22:26+6:009:52
4Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK27:14+10:4811:59
5Anette OlofssonHelsingborgs SOK27:19+10:5312:02
6David PalmHelsingborg30:52+14:2613:35
7Ebba NilssonÖrkelljunga FK32:59+16:3314:31
8Oskar RanbroHelsingborgs SOK33:01+16:3514:32
9Elias PalmertzHelsingborgs SOK33:07+16:4114:35
10Signe RanbroHelsingborgs SOK34:55+18:2915:22

Öppen motion 5

4 010 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik AlnervikHelsingborgs SOK18:264:35
2Oskar CervinHelsingborgs SOK19:00+0:344:44
3Axel OrrhedeHelsingborgs SOK19:19+0:534:49
4Jacob MobergHelsingborgs SOK19:26+1:004:50
5Anton MarmelidHelsingborgs SOK22:07+3:415:30
6Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK23:57+5:315:58
7Thea BökmanHelsingborgs SOK24:06+5:406:00
8Johan BökmanHelsingborgs SOK24:26+6:006:05
9Joakim SkantzeSundbybergs IK24:51+6:256:11
10Petter SkantzeIFK Lidingö SOK25:06+6:406:15
11Elia KämpeÖrkelljunga FK25:20+6:546:19
12Hugo CedervallÖrkelljunga FK25:40+7:146:24
13Isak HolmqvistHelsingborg25:49+7:236:26
14Mats OrrhedeHelsingborgs SOK26:19+7:536:33
15Peter TegelbergHelsingborgs SOK26:58+8:326:43
16Daniel KämpeÖrkelljunga FK28:11+9:457:01
17Edo DrenthHelsingborgs SOK28:49+10:237:11
18David PerssonHelsingborgs SOK29:09+10:437:16
19Angelika LarssonÖrkelljunga FK29:23+10:577:19
20Karl-Erik LindAlfta-Ösa OK29:43+11:177:24
21Håkan SundströmHelsingborgs SOK29:52+11:267:26
22Anders PerssonHelsingborgs SOK32:05+13:398:00
23Martin NilssonHelsingborgs SOK32:15+13:498:02
24Saga PalmertzHelsingborgs SOK32:20+13:548:03
25Lotta EkbergÖrkelljunga FK32:37+14:118:08
26Martin ErsonRydebäck34:54+16:288:42
27Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK36:18+17:529:03
Henrik BomanHelsingborgej godkänd
Andréas PalmertzHelsingborgs SOKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser