Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering i Helsingborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering i Helsingborg
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: tisdag 17 juli 2018

Öppen motion 1

1 910 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar LundquistOK Ravinen17:469:18
2Fia PerssonHelsingborgs SOK20:27+2:4110:42
3Agnes PerssonHelsingborgs SOK24:36+6:5012:52
4Linus LindgrenHelsingborgs SOK26:48+9:0214:01
5Emma OlssonHelsingborgs SOK37:12+19:2619:28
6Agnes AlnervikHelsingborgs SOK39:11+21:2520:30
6Ida AlnervikHelsingborgs SOK39:11+21:2520:30
8Ebba LohavKlubblös42:43+24:5722:21

Öppen motion 2

3 970 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik JenssonHelsingborg30:067:34
2Håkan KlippenbockHelsingborg46:45+16:3911:46

Öppen motion 3

2 460 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan LindgrenHelsingborgs SOK20:168:14
2Olle OlssonHelsingborgs SOK25:09+4:5310:13
3Edvin SkantzeSundbybergs IK28:48+8:3211:42
4Linnea StéenHelsingborgs SOK31:57+11:4112:59
5Leif SkantzeSundbybergs IK34:59+14:4314:13
6Eva EdholmÖrkelljunga FK37:19+17:0315:10
Annika WinbergHelsingborgs SOKej godkänd

Öppen motion 4

2 050 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Dennis RudqvistHelsingborgs SOK16:588:16
2Pär EricssonHelsingborgs SOK17:13+0:158:23
3Ida SkantzeSundbybergs IK20:01+3:039:45
4Elis OlssonHelsingborgs SOK25:33+8:3512:27
5Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK29:29+12:3114:22
6Tuva HolmströmOK Ravinen30:29+13:3114:52
7Astrid JohannessonHelsingborgs SOK33:31+16:3316:20
Roy OvessonHelsingborgs SOKutgått

Öppen motion 5

4 100 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus SteenHelsingborgs SOK25:196:10
2Felix AlnervikHelsingborgs SOK25:28+0:096:12
2Julia DahlHelsingborgs SOK25:28+0:096:12
4Isak HolmqvistHelsingborgs SOK26:38+1:196:29
5Christian JohanssonHelsingborgs SOK27:39+2:206:44
6Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK28:22+3:036:55
7Björn SvenssonHelsingborgs SOK29:16+3:577:08
8Elia KämpeÖrkelljunga FK30:48+5:297:30
9Erik LundquistOK Ravinen30:58+5:397:33
10Per RudqvistHelsingborgs SOK31:08+5:497:35
11Edo DrenthHelsingborgs SOK31:45+6:267:44
12Björn LundquistOK Ravinen31:47+6:287:45
13Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK32:14+6:557:51
14Peter TegelbergHelsingborgs SOK33:38+8:198:12
15Anders HenrikssonIS Skanne35:44+10:258:42
16Daniel KämpeÖrkelljunga FK36:22+11:038:52
17Anna LundquistOK Ravinen36:48+11:298:58
18Martin NilssonHelsingborgs SOK38:01+12:429:16
19Anders PerssonHelsingborgs SOK38:19+13:009:20
20Victor EricssonHelsingborgs SOK41:50+16:3110:12
21Anna LarssonÖrkelljunga FK41:58+16:3910:14
22David PerssonHelsingborgs SOK42:51+17:3210:27
23Lennart StenssonHelsingborgs SOK44:14+18:5510:47
24Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK46:36+21:1711:21
25David PalmHelsingborg1:15:36+50:1718:26
Isak EdholmÖrkelljunga FKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser