Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien / NOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien / NOK
Arrangörsorganisation: Skogspojkarnas OK
Datum: torsdag 3 maj 2018

D16

3 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb40:3310:23
2Elin NetzOK Kolmården44:10+3:3711:19
Siri BäckstedtMatteus SIej godkänd
Hanna KromnerSkogspojkarnas OKej godkänd
Sofia TunessonSkogspojkarnas OKej godkänd

H16

4 560 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfons PetersonOK Denseln42:159:15
2Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping42:27+0:129:18
3Olof EkmanFinspångs SOK46:11+3:5610:07
4Andreas TörnkvistOK Denseln55:54+13:3912:15
David StrömbäckOK Denselnej start
Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubbej start
Carl HedegårdOK Kolmårdenej start

D14

3 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stella RosengrenTjalve IF Norrköping28:518:44
2Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping40:41+11:5012:19
3Linn JohnssonMatteus SI46:45+17:5414:10
4Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK49:40+20:4915:03
Sofie EttlingSkogspojkarnas OKej start

H14

3 360 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK28:508:34
2Elis PetersonOK Denseln29:38+0:488:49
3Rikard HellgrenFinspångs SOK30:32+1:429:05
4Carl-Henrik WassOK Kolmården32:41+3:519:43
5Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping34:52+6:0210:22
6Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK37:02+8:1211:01
7John KinnanderMatteus SI43:30+14:4012:56
8Hugo JosefssonTjalve IF Norrköping45:38+16:4813:34
9Elmer WaldfeltFinspångs SOK46:16+17:2613:46
10Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb54:40+25:5016:16
11Francesco SavaniSkogspojkarnas OK58:13+29:2317:19
12Vidar EdlundTjalve IF Norrköping1:02:32+33:4218:36

D12

2 530 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emmy BorgOK Denseln22:549:03
2Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubb29:32+6:3811:40
3Cornelia LarssonFinspångs SOK34:29+11:3513:37
4Smilla ReuteråsTjalve IF Norrköping35:11+12:1713:54
5Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb40:23+17:2915:57
6Ylva WengelinNAIS Orienteringsklubb41:46+18:5216:30
Tilda MalmströmTjalve IF Norrköpingej godkänd
Alice EttlingSkogspojkarnas OKutgått
Hilda BrantvallOK Denselnej start

H12

2 530 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo BraamOK Denseln21:578:40
2Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping22:16+0:198:48
3Melker ÖsterströmHammarkinds OK24:12+2:159:33
4Oskar SöderströmOK Kolmården26:13+4:1610:21
5Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb27:59+6:0211:03
6Ted JohnssonMatteus SI28:01+6:0411:04
7Vincent DahmTjalve IF Norrköping28:23+6:2611:13
8Tobias FjellnerMatteus SI37:53+15:5614:58
Melker WaldfeltFinspångs SOKej start

D10

2 190 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lova BraamOK Denseln16:537:42
2Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb25:57+9:0411:50
3Disa WengelinNAIS Orienteringsklubb36:22+19:2916:36
4Tilde TingströmNAIS Orienteringsklubb39:16+22:2317:55
Ylva-li JarlNAIS Orienteringsklubbej start

H10

2 190 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes PetersonOK Denseln17:488:07
2Malte AnderssonMatteus SI22:16+4:2810:10
3Nils JohnssonMatteus SI25:40+7:5211:43
4Rasmus SamuelssonOK Denseln29:09+11:2113:18
Rasmus WärnNAIS Orienteringsklubbej start
Axel JarlNAIS Orienteringsklubbej start

Inskolning

1 600 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Olivia DahmTjalve IF Norrköpingfullföljt
Tove FahlstedtSkogspojkarnas OKfullföljt
Elsa GillerforsNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Wilma HultmanSkogspojkarnas OKfullföljt
Hilda JoelssonMatteus SIfullföljt
Klara JoelssonMatteus SIfullföljt
Hedda JosefssonTjalve IF Norrköpingfullföljt
Tuva KarlssonOK Denselnfullföljt
Tove LennemarkSkogspojkarnas OKfullföljt
Elsa LiljaOK Denselnfullföljt
Sigrid LindMatteus SIfullföljt
Thelma Samuelsson KonstantinidisMatteus SIfullföljt
My ÖsterlundMatteus SIfullföljt
Wilma HultmanSkogspojkarnas OKej godkänd

U1

2 190 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik JohanssonHammarkinds OK29:2013:23
2Evelina SkanetofthNAIS Orienteringsklubb29:44+0:2413:34
3Matilda ÖsterlundMatteus SI33:10+3:5015:08
4Mille NorinMatteus SI36:30+7:1016:40
5Ivar ViklundMatteus SI37:01+7:4116:54
6Stina AlexanderssonOK Denseln40:25+11:0518:27
7Gustav SöderströmOK Kolmården43:38+14:1819:55
8Emil TräffNAIS Orienteringsklubb45:28+16:0820:45
9Rasmus WilhemssonTjalve IF Norrköping54:28+25:0824:52
Ville AnderssonMatteus SIej start

U2

2 530 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexander LarssonFinspångs SOK29:2211:36
2Kevin KarlssonHammarkinds OK30:33+1:1112:04
3Clara IllnerTjalve IF Norrköping32:08+2:4612:42
4Moa TingströmHammarkinds OK32:17+2:5512:45
5Teo IllnerTjalve IF Norrköping33:42+4:2013:19
6Jakob FjellnerMatteus SI34:11+4:4913:30
7Jacob KälvegrenHammarkinds OK34:23+5:0113:35
8Gustav LjungstorpHammarkinds OK34:29+5:0713:37
9Malin KostmannMatteus SI35:58+6:3614:12
10Linn BorgOK Denseln37:47+8:2514:56
11Arvid AlexanderssonOK Denseln39:58+10:3615:47
12Emil TingströmNAIS Orienteringsklubb41:26+12:0416:22
13Hanna JohanssonHammarkinds OK44:55+15:3317:45
14Karolina JohanssonHammarkinds OK47:01+17:3918:35
15Mio NorinMatteus SI53:21+23:5921:05
16Agnes EklundOK Denseln55:31+26:0921:56
17William WernoffTjalve IF Norrköping59:03+29:4123:20
Mille AskenbergTjalve IF Norrköpingej start
Alma BrantvallOK Denselnej start
Otto BrantvallOK Denselnej start
Edwin FlyxénHammarkinds OKej start
Isak StrömbäckOK Denselnej start

U3

2 580 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robin WilhemssonTjalve IF Norrköping40:5915:53
2Alice ClaessonNAIS Orienteringsklubb1:06:08+25:0925:37
3Juli CasselsjöOK Kolmården1:16:06+35:0729:29
4Saga SehlerOK Kolmården1:16:32+35:3329:39

U4

3 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav WallmanMatteus SI43:0613:03

NOK A

8 270 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Måns WidermarkTjalve IF Norrköping1:07:598:13
2Kristin HylanderNyköpings OK1:09:40+1:418:25
3Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb1:10:21+2:228:30
4Henrik PetersonOK Denseln1:14:12+6:138:58

NOK B

6 630 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus BerggrenNyköpings OK43:146:31
2Anders BergLinköpings OK48:46+5:327:21
3Klas JohanssonOK Kolmården58:08+14:548:46
4Pontus JohnssonMatteus SI59:29+16:158:58
5Per KempeOK Denseln1:01:11+17:579:13
6Lisa BerggrenOK Kolmården1:01:37+18:239:17
6Annika BerggrenOK Kolmården1:01:37+18:239:17
8Johan MalmOK Kolmården1:06:59+23:4510:06
9Thomas LiljaOK Denseln1:07:10+23:5610:07
10Annika CrispinOK Denseln1:15:54+32:4011:26
11Claudia WaltiOK Kolmården1:19:53+36:3912:02
12Niclas KinnanderMatteus SI1:21:23+38:0912:16
13Mats EkmanFinspångs SOK1:21:31+38:1712:17

NOK C

4 600 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb38:138:18
2Bengt SchwartzOK Kolmården39:51+1:388:39
3Jonas WestinKlubblös42:26+4:139:13
4Christer ErikssonOK Kolmården43:34+5:219:28
5Peter WilhemssonTjalve IF Norrköping44:31+6:189:40
6Agneta ErikssonOK Kolmården44:39+6:269:42
7Johanna PetersonOK Denseln46:45+8:3210:09
8Jonas ViklundMatteus SI47:54+9:4110:24
9Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK53:04+14:5111:32
10Magnus JohanssonOK Kolmården54:05+15:5211:45
11Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb54:26+16:1311:50
12Maria NordwallOK Kolmården1:00:29+22:1613:08
13Filip FlankegårdTjalve IF Norrköping1:03:09+24:5613:43
14Jonas EdlundTjalve IF Norrköping1:10:53+32:4015:24
15Johanna HäggFinspångs SOK1:11:29+33:1615:32
Erik HäggFinspångs SOKej godkänd
Johan FlyxénHammarkinds OKej godkänd
Ola OlssonOK Kolmårdenej godkänd

NOK D

3 210 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena MalmströmTjalve IF Norrköping32:5710:15
2Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb33:17+0:2010:22
3Lena NordSkogspojkarnas OK33:57+1:0010:34
4Karl MollénOK Denseln34:07+1:1010:37
5Sara AnderssonOK Denseln40:32+7:3512:37
6Kennet LindqvistOK Kolmården44:20+11:2313:48
7Anders KlingHammarkinds OK50:17+17:2015:39
8Hannes CarlssonHammarkinds OK51:05+18:0815:54
9Oskar ReuteråsTjalve IF Norrköping1:06:37+33:4020:45
10Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping1:08:01+35:0421:11
10Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping1:08:01+35:0421:11
Harald BrandeTjalve IF Norrköpingej godkänd

NOK E

3 520 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna GillerforsNAIS Orienteringsklubb37:4110:42
2Elin BomTjalve IF Norrköping1:06:14+28:3318:48
3Niklas EklundOK Denseln1:12:31+34:5020:36
4Charlotte TingströmNAIS Orienteringsklubb1:34:07+56:2626:44
Annika FjellnerMatteus SIej godkänd
Caroline CasselsjöOK Kolmårdenutgått
Anna NorinMatteus SIej start
Tobias NorinMatteus SIej start

NOK F

2 610 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Petter LindMatteus SI22:438:42
2Pernilla ÖsterströmHammarkinds OK24:30+1:479:23
3Hannes WernSkogspojkarnas OK27:59+5:1610:43
4Malin SehlerOK Kolmården30:29+7:4611:40
5Iris JussilaNAIS Orienteringsklubb36:43+14:0014:04
6Olle Hedin LyckKlubblös56:19+33:3621:34
7Anders HedinMotala AIF OL56:27+33:4421:37

NOK G

2 080 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tindra MobergSkogspojkarnas OK40:5519:40

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser