Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Uppland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Uppland
Arrangörsorganisation: Rasbo IK
Datum: tisdag 4 september 2018

Öppen motion 1

2 480 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara HartvikLänna IF38:5715:42
2Nova Skog GjerdingenKlubblös43:32+4:3517:33
3Linda WikstrandRasbo IK51:19+12:2220:41
4Lilja KronstålRasbo IK51:23+12:2620:43
5Vendala ArwidssonRasbo IK51:37+12:4020:48
6Stina JonssonKlubblös55:43+16:4622:27
7David JonssonKlubblös55:46+16:4922:29
8Maria JonssonKlubblös55:47+16:5022:29
9Sam NorrbyKlubblös1:00:04+21:0724:13
10Linda NorrbyKlubblös1:00:05+21:0824:13
11Majken NorrbyKlubblös1:00:09+21:1224:15
12Åsa LinderståhlKlubblös1:00:10+21:1324:15
Oliver ErlandssonLänna IFej godkänd
Alfred WesselLänna IFej godkänd

Öppen motion 3

2 990 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes MörlinRasbo IK37:4812:38
2Kajsa MörlinRasbo IK37:55+0:0712:40
3Isak StåhlbrandtRasbo IK47:02+9:1415:43
4Felicia KrafftLänna IF53:16+15:2817:48
5Alvin ÅkermanLänna IF1:00:25+22:3720:12
6Isak JonssonKlubblös1:02:26+24:3820:52
7Jesper JonssonIF Thor1:02:38+24:5020:56
8Åsa GudmundssonRasbo IK1:05:03+27:1521:45
Ola ArvidssonRasbo IKej godkänd

Öppen motion 5

3 920 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola MörlinRasbo IK54:2213:52
2Caisa SindtKlubblös1:10:54+16:3218:05

Öppen motion 7

3 500 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina HammarlingLänna IF39:1911:14
2Karolina AnderssonLänna IF43:53+4:3412:32
3Leif NordlundLänna IF44:36+5:1712:44
4Per-Johan JanssonLänna IF48:12+8:5313:46
5Claes HammarlingLänna IF53:15+13:5615:12
6Britt LarssonLänna IF54:24+15:0515:32
7Ewa NordlundLänna IF1:01:29+22:1017:34
8Kristina ErikssonLänna IF1:03:54+24:3518:15
9Stig LarssonLänna IF1:04:34+25:1518:26
10Sören ErikssonLänna IF1:06:49+27:3019:05
11Inger SkantzLänna IF1:06:59+27:4019:08
12Gunnela GustafsonLänna IF1:28:10+48:5125:11
13Margaretha NyströmLänna IF1:33:10+53:5126:37
Birgitta ErikssonLänna IFej godkänd

Öppen motion 8

5 160 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil AnderssonLänna IF39:027:33
2Andreas KrafftLänna IF50:15+11:139:44
3Cornelia KrafftLänna IF56:31+17:2910:57
4Per EdenhamnLänna IF57:49+18:4711:12
5Magnus ThorOK Bävern1:01:25+22:2311:54
6Johan HartvikLänna IF1:03:54+24:5212:23
7Viktor TiedermannOK Tisaren1:04:44+25:4212:32
8Arne BergensOK Linné1:05:39+26:3712:43
9Leonard JanssonRasbo IK1:08:47+29:4513:19
10Pontus RosbergOK Linné1:12:34+33:3214:03
11Magnus EklundVimmerby OK1:12:47+33:4514:06
Robert CederholmLänna IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser