Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Uppland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Uppland
Arrangörsorganisation: IF Thor
Datum: tisdag 15 maj 2018

Öppen motion 3

2 590 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus LindquistLånghundra IF32:0212:22
2Joachim RodrigesKlubblös35:07+3:0513:33
3Lisa LundbergLånghundra IF40:17+8:1515:33
4Gunnar FrömanOK Linné44:22+12:2017:07

Öppen motion 4

2 890 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tatu RekolaOK Linné24:508:35
2Karin HallinOK Linné30:05+5:1510:24
3Sören WingeUpsala IF31:03+6:1310:44
4Linda TjäderIF Thor38:32+13:4213:20
5Harry EkmyrRasbo IK40:47+15:5714:06
6Jonas SpetsLånghundra IF1:02:19+37:2921:33
Jessica SandbergOK Hällenej start

Öppen motion 5

3 270 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred NoackOK Linné25:367:49
2Maria Elisabeth NelanderOK Linné38:49+13:1311:52
3Tobias WestbomLånghundra IF40:03+14:2712:14
4Ola MörlinRasbo IK44:52+19:1613:43
5Anders EkströmOK Linné46:49+21:1314:19
6Gölin WikstrandOK Linné52:54+27:1816:10
7Hanna ErikssonLånghundra IF57:35+31:5917:36
8Riina AarnioOK Linné1:02:15+36:3919:02

Öppen motion 7

3 080 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus JonsingRehns BK20:436:43
2Peter RidefeltOK Linné23:10+2:277:31
3Maria BengtssonLånghundra IF27:12+6:298:49
4Henrik BergmanOK Linné35:17+14:3411:27
5Britt LarssonLänna IF36:22+15:3911:48
6Johan KarlssonNorbergs OK44:18+23:3514:22
7Maria AhlbergNorbergs OK44:19+23:3614:23
8Åsa RidefeltOK Linné49:42+28:5916:08
9Inger VikströmOK Linné49:48+29:0516:10

Öppen motion 8

4 170 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon MarteliusAttunda OK30:447:22
2Anna GillmanOK Linné32:51+2:077:52
3Ulf AngelsiööOK Linné36:40+5:568:47
4Erika JanssonRasbo IK37:16+6:328:56
5Lars WeiseliusOK Linné37:56+7:129:05
6Per WretbladOK Linné42:06+11:2210:05
7Per AndénHässleholms OK48:39+17:5511:40
8Katarina BengtssonLånghundra IF49:06+18:2211:46
9Mats LindeOK Linné54:17+23:3313:01
Mikko AarnioOK Linnéej godkänd
Erik FredlundOK Linnéej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser