Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Allians

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Allians
Arrangörsorganisation: Hultsfreds OK
Datum: tisdag 17 april 2018

Bana A

6 270 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik KarlssonMålilla OK44:597:10
2Per ErlandssonVimmerby OK1:04:01+19:0210:12
3Robert HjelmVimmerby OK1:10:10+25:1011:11
4Jerker GustavssonVimmerby OK1:17:25+32:2512:20
5Tony ZetterströmMålilla OK1:17:54+32:5412:25

Bana B

4 750 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn FalkVimmerby OK47:3610:01
2Patrik ArvidssonVimmerby OK49:59+2:2310:31
3Rickard DanielssonVimmerby OK51:00+3:2410:44
4Gustaf NilssonVimmerby OK52:05+4:2910:57
5Åke ArvidssonHultsfreds OK1:05:55+18:1913:52
6Martin HedHultsfreds OK1:12:18+24:4215:13
7Ulf IsakssonHässleby SOK1:25:41+38:0518:02
Ann-Sofie FalkVimmerby OKej godkänd

Bana C

3 320 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ullric SvenssonVimmerby OK38:0111:27
2Agneta OlivestamVimmerby OK40:56+2:5512:19
3Julia ArvidssonVimmerby OK43:30+5:2913:06
4Stefanie AnderssonHagaby GoIF Örebro43:33+5:3213:07
5Anneli ArvidssonVimmerby OK44:29+6:2813:23
6Kenneth AntonsonVimmerby OK46:58+8:5714:08
7Urban SvenssonVimmerby OK49:16+11:1514:50
8Leif AxelssonMålilla OK49:39+11:3814:57
9Torbjörn SvenssonVimmerby OK50:57+12:5615:20
10Björn AxemoHultsfreds OK51:10+13:0915:24
11Robert BillingHultsfreds OK55:52+17:5116:49
12Carola BillingHultsfreds OK55:54+17:5316:50
13Beatrice EdgrenKalmar OK56:02+18:0116:52
14Bo EklundVimmerby OK56:17+18:1616:57
15Karin HemmingsVimmerby OK58:10+20:0917:31
16Annelie NylanderHultsfreds OK59:22+21:2117:52
17Annsofi JohanssonHultsfreds OK59:24+21:2317:53
18Elisabeth DanielssonVimmerby OK1:00:02+22:0118:04
19Wiliam AnderssonVimmerby OK1:01:39+23:3818:34
Stig JonssonBjörkfors GOIFej godkänd
Göran FredrikssonMålilla OKej godkänd
Agnes ErlandssonVimmerby OKutgått
Moa ErlandssonVimmerby OKutgått

Bana D

2 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix AnderssonHultsfreds OK29:5711:31
2Emelie AnderssonHultsfreds OK34:53+4:5613:25
3Elias HedHultsfreds OK39:09+9:1215:03
4Olof NilssonVimmerby OK43:25+13:2816:41
5Anders NilssonVimmerby OK43:31+13:3416:44
6Arne SävenstrandHultsfreds OK45:28+15:3117:29
7Greta KarlssonVimmerby OK47:14+17:1718:10
8Madelaine SvenssonVimmerby OK1:04:26+34:2924:46

Bana E

2 030 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen HedHultsfreds OK29:0814:21
2Hanna AxelssonMålilla OK32:39+3:3116:05
Johan NilssonHultsfreds OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser