Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Umeå 29 april

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Umeå 29 april
Arrangörsorganisation: Umedalens IF
Datum: söndag 29 april 2018

Öppen motion 1

1 330 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Herman EliassonSundsvalls OK12:069:05
2Oscar HemmyrUmeå OK12:17+0:119:14
3Hilda HultdinUmedalens IF15:36+3:3011:43
4Klara LundinUmedalens IF17:16+5:1012:58
5Lukas ErikssonUmeå OK18:06+6:0013:36
6William CherifUmedalens IF19:50+7:4414:54
7Alfred DagbergUmedalens IF20:39+8:3315:31
8Emelie DagbergUmedalens IF20:56+8:5015:44
9Sixten JerneliusUmedalens IF22:02+9:5616:33
10Klara SjöblomUmedalens IF22:05+9:5916:36
11Leia NordstedtUmedalens IF23:11+11:0517:25
12Märta SjöblomUmedalens IF23:44+11:3817:50
13Valter Block JeppssonUmedalens IF25:23+13:1719:05
14Marco LindströmUmedalens IF33:07+21:0124:53

Öppen motion 3

2 330 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Philip HemmyrUmeå OK16:547:15
2Emmy KärrlanderUmedalens IF20:59+4:059:00
3Alva EliassonSundsvalls OK21:59+5:059:26
4Kristin GunnarssonIFK Umeå22:33+5:399:40
5Elina Lingbro DömstedtUmeå OK23:16+6:229:59
6Irma HultdinUmedalens IF27:28+10:3411:47
7Cecilia EngdahlIKSU Multisport28:47+11:5312:21
8Göran BergSundsvalls OK28:52+11:5812:23
9Lina SamuelssonUmeå OK30:35+13:4113:07
10Ebba SamuelssonUmeå OK31:03+14:0913:19
11Isak JohanssonUmeå OK31:58+15:0413:43
12Hardy PaulssonUmeå OK38:32+21:3816:32
13Leo NordstedtUmedalens IF41:15+24:2117:42
14Axel SlotteUmedalens IF41:27+24:3317:47
15Gunnar TimnerUmeå OK48:58+32:0421:00
16Leia NordstedtUmedalens IF1:00:48+43:5426:05
17Sixten JerneliusUmedalens IF1:08:04+51:1029:12
18Love DagbergUmedalens IF1:18:41+1:01:4733:46
Alvin HornlidenUmedalens IFej godkänd
Lova HornlidenUmedalens IFej godkänd
Edwin LundströmUmedalens IFej godkänd
Arvid JerneliusUmedalens IFej godkänd

Öppen motion 5

4 140 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus LagerbrandtUmeå OK27:516:43
2Gunnar TigerUmeå OK27:59+0:086:45
3Johan FredrikssonUmedalens IF28:01+0:106:46
4Julia AnderssonIFK Umeå28:55+1:046:59
5Anna Sara ClaessonUmeå OK30:45+2:547:25
6Torbjörn YttergrenStöcksjö IS31:37+3:467:38
7Agneta FriesUmeå OK31:47+3:567:40
8Tyra LarssonIFK Umeå32:14+4:237:47
9Tuva SirviöUmeå OK32:15+4:247:47
10Elise RognsvågUmeå OK32:35+4:447:52
11Sara HornlidenUmedalens IF34:18+6:278:17
12Axel SamuelssonUmeå OK34:23+6:328:18
13Anna HelmerssonKlubblös34:24+6:338:18
14Bert ErikssonUmeå OK34:50+6:598:24
15Emmi ErikssonUmeå OK34:52+7:018:25
16Kjell HemmyrStöcksjö IS35:15+7:248:30
17Maja SimmUmeå OK35:22+7:318:32
18Noemi SkorzinskiIKSU Multisport35:39+7:488:36
19Albert HallneborgUmedalens IF35:43+7:528:37
20Kerstin ÖstbergUmeå OK36:12+8:218:44
21Lina RenforsUmedalens IF36:34+8:438:49
22Nora StaafjordUmeå OK38:05+10:149:11
23Vesa SärkiojaUmeå OK38:25+10:349:16
24Jakob AnderssonUmeå OK43:08+15:1710:25
25Arlett BallnusBromma-Vällingby SOK43:39+15:4810:32
26Ove PerssonUmeå OK44:09+16:1810:39
27Mats KlingvallUmeå OK45:10+17:1910:54
28Torbjörn HornlidenUmedalens IF46:23+18:3211:12
29Jonas LundinUmedalens IF46:43+18:5211:17
30Edvin LundinUmedalens IF46:46+18:5511:17
Johanna ThelausUmeå OKdiskvalificerad

Öppen motion 8

6 060 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel ElfversonIKSU Multisport35:265:50
2Fredrik SamuelssonUmeå OK41:24+5:586:49
3Rasmus ErikssonUmeå OK41:34+6:086:51
4Otto TimbyUmeå OK41:49+6:236:54
5Jakob NilssonUmeå OK42:53+7:277:04
6Kerstin LarssonIFK Umeå43:10+7:447:07
7Ann-Sofie JohanssonUmeå OK46:12+10:467:37
8Åsa BäckstrandUmeå OK46:24+10:587:39
9Niklas TimbyUmeå OK48:28+13:027:59
10Mikael YngvessonRobertsfors IK50:17+14:518:17
11Helena KönigssonRobertsfors IK50:58+15:328:24
12Mattias KarlssonUmeå OK53:32+18:068:50
13Valdemar G LidenUmeå OK57:50+22:249:32
14Rene BallnusBromma-Vällingby SOK58:20+22:549:37
Jonas AnderssonUmeå OKdiskvalificerad

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser