Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering i Uppland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering i Uppland
Arrangörsorganisation: OK Linné
Datum: torsdag 3 maj 2018

Inskolning

1 540 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Kenneth ArnelöfOK Linnéfullföljt
Edith BertilsköldOK Linnéfullföljt
Selma ForslundOK Linnéfullföljt
Elsa MelinOK Linnéfullföljt
Ingrid MelinOK Linnéfullföljt
Miriam TroengOK Linnéfullföljt
Måns TroengOK Linnéfullföljt

U1

2 020 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe ÖrtqvistOK Linné26:1613:00
2Flora PetterssonOK Linné29:12+2:5614:27
3Moa NorlenOK Linné29:16+3:0014:29
4Ellen PantherOK Linné29:20+3:0414:31
5Noa SamuelssonOK Linné29:50+3:3414:46
6Moa PetterssonOK Linné30:08+3:5214:55
7Harald EklöfOK Linné30:21+4:0515:01
8Astrid SillenOK Linné30:42+4:2615:11
9Harry PetterssonOK Linné39:33+13:1719:34
10Rebecka RönnbackOK Linné41:24+15:0820:29
11Melvin KjellströmOK Linné43:51+17:3521:42
12Ludvig HalldenOK Linné46:52+20:3623:12
Stella ForslundOK Linnéutgått

U2

2 390 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Einar SandströmOK Linné20:208:30
2Adrian RönnbackOK Linné25:00+4:4010:27
3Alice HellmanOK Linné37:50+17:3015:49
4Teo FondellOK Linné42:16+21:5617:41
5Waldemar AxelssonOK Linné42:23+22:0317:44
6Clara AnderssonOK Linné42:41+22:2117:51
7Marike StäglichOK Linné42:42+22:2217:51
8Konrad AxelssonOK Linné42:58+22:3817:58
9Evan BrouwerOK Linné47:22+27:0219:49
10Theo RistoOK Linné52:02+31:4221:46

Öppen motion 3

3 970 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilgot JönssonOK Linné44:3511:13
2Axel SparrmanOK Linné46:25+1:5011:41
3Matilda WeiseliusOK Linné53:58+9:2313:35
4Svante NelanderOK Linné1:02:12+17:3715:40
5Gunnar FrömanOK Linné1:05:13+20:3816:25
Fredrik JohanssonOK Linnéej start
Vidar LarssonIF Thorej start

Öppen motion 4

4 580 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas BertilsköldOK Linné49:3610:49
2Pernilla ÖrtqvistOK Linné58:37+9:0112:47
3Tatu RekolaOK Linné59:42+10:0613:02
Isak SvedenmanKlubblösej godkänd
Erland FischerOK Linnéej start
Nils FrömanOK Linnéej start
Anita GrahnOK Linnéej start

Öppen motion 5

3 540 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas FrömanOK Linné32:009:02
2Linnea SundbergOK Linné32:43+0:439:14
3Per WretbladOK Linné33:35+1:359:29
4Anton ÅbergOK Linné40:45+8:4511:30
5Sara RoosOK Linné41:41+9:4111:46
5Adam SparrmanOK Linné41:41+9:4111:46
7Eva SchönquistOK Linné43:05+11:0512:10
8Per-Ola KjellssonOK Linné43:28+11:2812:16
9Patrik SamuelssonOK Linné44:10+12:1012:28
10Märit KarlströmOK Linné52:37+20:3714:51
Kenneth JonssonOK Linnéej start
Moa LundinOK Linnéej start
Greta SnellmanOK Linnéej start
Klara StrandOK Linnéej start

Öppen motion 7

3 110 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik LindOK Linné19:246:14
2Daniel RönnqvistOK Linné21:02+1:386:45
3Tryggve RönnqvistOK Linné26:32+7:088:31
4Johannes RidefeltOK Linné28:13+8:499:04
5Peter RidefeltOK Linné31:57+12:3310:16
6Helena GrennbergOK Linné34:39+15:1511:08
7Emil WeiseliusOK Linné35:22+15:5811:22
8Valle LarssonIF Thor36:29+17:0511:43
9Kristoffer RönnbackOK Linné38:05+18:4112:14
10Evonne StrandOK Linné39:34+20:1012:43
11Håkan HellströmOK Linné41:06+21:4213:12
12Mats LindeOK Linné42:52+23:2813:47
13Charlotte IhrforsOK Linné43:38+24:1414:01
14Kjell RistoOK Linné46:22+26:5814:54
15Carl MohlinOK Linné50:56+31:3216:22
16Linn RistoOK Linné59:49+40:2519:14
17Erik FredlundOK Linné1:10:41+51:1722:43
18Johan MöllerOK Linné16:25:32+16:06:085:16:53
Sören WingeKlubblösej godkänd
Henrik BergmanOK Linnéej godkänd
Jimmy LarssonIF Thorej godkänd

Öppen motion 8

6 250 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilda ForsgrenOK Linné39:336:19
2Fredrik LindgrenOK Linné40:25+0:526:28
3Mattias NilssonOK Linné41:45+2:126:40
4Annika BillstamOK Linné42:26+2:536:47
5Niklas AldénOK Linné42:49+3:166:51
6Simon MarteliusAttunda OK42:57+3:246:52
7David DahlgrenOK Linné43:16+3:436:55
8Pelle NilssonOK Linné43:51+4:187:00
9Rebecka OlssonOK Linné45:24+5:517:15
10Mats ÅbergOK Linné46:34+7:017:27
11Henrik JohanssonUmeå OK47:00+7:277:31
12Fay WalshOK Linné47:39+8:067:37
13Helene NilssonOK Linné48:35+9:027:46
14Fredrik SundinOK Linné48:43+9:107:47
15Emil ÅbergOK Linné49:03+9:307:50
16Tomas JonssonSundsvalls OK51:28+11:558:14
17Kristina RobertoOK Linné52:26+12:538:23
18Robert NoackOK Linné52:33+13:008:24
19Roger NilssonOK Linné53:51+14:188:36
20Johan BjörkestenUmara SC56:59+17:269:07
21Tommy StenviOK Linné57:08+17:359:08
22Lars WeiseliusOK Linné58:36+19:039:22
23Oskar StenviOK Linné59:54+20:219:35
24Mattias ÖrtqvistOK Linné1:01:43+22:109:52
25Felix JohnssonOK Linné1:03:50+24:1710:12
26Per AndénHässleholms OK1:04:59+25:2610:23
27Bo StrandOK Linné1:14:23+34:5011:54
Daniel BjärsvikKlubblösej godkänd
Erik SkärbergVänersborgs SKej godkänd
Lovisa LarssonOK Linnéej godkänd
Carl-Johan HögbergOK Linnéej godkänd
Kate MorrisonOK Linnéej godkänd
Lisa CarlssonOK Linnéej godkänd
Mattias ÖrtqvistOK Linnéej godkänd
Pontus JohanssonOK Linnéej start
David LingforsOK Linnéej start
Rasmus Møller JessOK Linnéej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser