Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Umeå 9 september

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Umeå 9 september
Arrangörsorganisation: Umedalens IF
Datum: söndag 9 september 2018

Inskolning

1 560 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Elias BengtssonUmeå OKfullföljt
Leo OskarssonBerghemfullföljt
Adam RejnevikUmedalens IFfullföljt
Axel ViklundKlubblösfullföljt
Julia WikströmUmedalens IFfullföljt
Mollie WikströmUmedalens IFfullföljt

Öppen motion 1

2 940 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emila WikströmUmedalens IF40:4013:49
2Viktor WikströmUmedalens IF40:42+0:0213:50
3Klara LundinUmedalens IF41:50+1:1014:13
4Edwin LundströmUmedalens IF54:52+14:1218:39
5Signe EdénUmeå OK1:10:59+30:1924:08

Öppen motion 3

3 530 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen OlofssonUmeå OK36:5110:26
2Boel SandströmKlubblös36:58+0:0710:28
3Aino-Mari KivikoskiUmeå OK37:47+0:5610:42
4Adrian WidmarkUmeå OK40:58+4:0711:36
5Annelie HellgrenWilhelmina OK42:01+5:1011:54
6Edvin LundinUmedalens IF43:23+6:3212:17
7Jonas LundinUmedalens IF46:23+9:3213:08
8Josy Ter BeekUmeå OK52:50+15:5914:58
9Miriam HeckerKlubblös56:26+19:3515:59
10Martin AgerhällIFK Umeå56:29+19:3816:00
11Isak HellgrenWilhelmina OK58:10+21:1916:28
12Mia LindgrenKlubblös59:32+22:4116:51
13Greta SullivanUmedalens IF1:34:42+57:5126:49
Gunilla Forsgren JohanssonUmeå OKej godkänd

Öppen motion 5

5 090 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas NordinTTGU IF35:016:52
2Emma LundholmUmeå OK45:32+10:318:56
3Lina SamuelssonUmeå OK59:43+24:4211:43
4Anna GrönIKSU Multisport59:50+24:4911:45
5Kjell HemmyrStöcksjö IS1:00:18+25:1711:50
6Sara Ahlman ÅdahlUmeå OK1:11:04+36:0313:57
7Emil LundmarkUmeå OK1:21:07+46:0615:56
8Lisa EdvarssonKlubblös1:32:34+57:3318:11
9Noel SullivanUmedalens IF1:38:50+1:03:4919:25

Öppen motion 7

3 090 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa BäckstrandUmeå OK27:398:56
2Jonas NordinTTGU IF34:03+6:2411:01
3Henrik RamebäckUmeå OK37:37+9:5812:10
4Nora StaafjordUmeå OK39:30+11:5112:46
5Jenny RönnlundStöcksjö IS41:45+14:0613:30
6Thomas ErikssonUmeå OK42:10+14:3113:38
7Anna-Lena AxelssonUmeå OK43:33+15:5414:05
8Tomas StaafjordUmeå OK43:54+16:1514:12
9Chatarina KarlssonUmeå OK47:05+19:2615:14
10Lovisa ManniUmedalens IF49:25+21:4615:59
11Annika ManniUmedalens IF52:44+25:0517:03
12Håkan ErikssonUmeå OK57:18+29:3918:32
13Gunilla RosénStöcksjö IS1:03:20+35:4120:29
14Mats KlingvallUmeå OK1:03:42+36:0320:36
Hardy PaulssonUmeå OKej godkänd

Öppen motion 8

5 220 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa OtterbjörkUmeå OK37:377:12
2Oskar ÅdahlUmeå OK40:24+2:477:44
3Otto TimbyUmeå OK40:55+3:187:50
4Hans-Erik CarlborgIFK Umeå43:46+6:098:23
5Ann-Sofie JohanssonUmeå OK49:02+11:259:23
6Ester LaudonVännäs OK49:18+11:419:26
7Lea EdvardssonUmeå OK55:55+18:1810:42
8Gunnar TigerUmeå OK56:15+18:3810:46
9Tommy NilbrinkStöcksjö IS58:32+20:5511:12
10Niklas TimbyUmeå OK1:00:24+22:4711:34
11Per RogneIK Hakarpspojkarna1:05:48+28:1112:36
12Linda SandblandUmeå OK1:06:32+28:5512:44
13Hjalmar LaudonVännäs OK1:09:07+31:3013:14
14Simm MajaUmeå OK1:14:35+36:5814:17
Norah HellgrenWilhelmina OKej godkänd
Mats SandewallUmeå OKej godkänd

Öppen motion 9

7 380 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan RydbergUmeå OK47:016:22
2Fredrik ÅhmanIFK Umeå48:09+1:086:31
3Simon ErikssonUmeå OK48:45+1:446:36
4Isak LundholmUmeå OK51:54+4:537:01
5Mattias JohanssonUmeå OK54:16+7:157:21
6Daniel ElfversonIKSU Multisport54:26+7:257:22
7Stefan GyllenbergUmeå OK57:05+10:047:44
8Andreas LundholmUmeå OK1:00:25+13:248:11
9Fredrik SamuelssonUmeå OK1:09:31+22:309:25
10Johan BergmanOK Renen1:09:57+22:569:28
11Jesper RamebäckUmeå OK1:15:37+28:3610:14
12Robert WidmarkUmeå OK1:20:48+33:4710:56
13Cedric PattheyKlubblös1:52:04+1:05:0315:11

UngdomKort

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lag Axel SamuelssonUmeå OK40:23
2Lag Elis LundbergUmeå OK1:07:58+27:35
3Lag Matilde RobergerIFK Umeå1:10:12+29:49
4Lag Torunn OtterbjörkUmeå OK1:13:44+33:21
5Lag Nils SandströmUmeå OK1:28:55+48:32
6Lag David GidlundUmeå OK1:35:47+55:24
7Lag Siri EdvardssonUmeå OK1:36:18+55:55

UngdomLång

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lag Lukas ErikssonUmeå OK1:05:01
2Lag Elina Lingbro DömstedtUmeå OK1:17:36+12:35
3Lag Nora KäckUmeå OK1:43:53+38:52

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser