Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Kåsjön

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Kåsjön
Arrangörsorganisation: Sävedalens AIK
Datum: torsdag 3 maj 2018

Kort lätt (ÖM3)

2 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann GrimbeckSävedalens AIK25:2411:32
2Moa LindgrenSävedalens AIK35:46+10:2216:15
3Theo IvarssonKlubblös1:10:53+45:2932:13
4Tilde IvarssonKlubblös1:11:18+45:5432:24
4Albin IvarssonKlubblös1:11:18+45:5432:24

Mellan medelsvår (ÖM5)

4 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola WallinderGöteborg-Majorna OK37:358:32
2Stefan MadjarKlubblös44:40+7:0510:09
3Frida LyxellGöteborg-Majorna OK1:11:11+33:3616:10
4Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK1:15:47+38:1217:13
5Mats BergGöteborg-Majorna OK2:02:12+1:24:3727:46
6Anette ZetterquistGöteborg-Majorna OK2:02:13+1:24:3827:46
Anna OlssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Peter GrimbeckSävedalens AIKutgått

Lång medelsvår (ÖM6)

5 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK44:377:58
2Nils GrimbeckSävedalens AIK45:40+1:038:09
3Lisa PalmSävedalens AIK50:19+5:428:59
4Tommy WedlinLerums SOK54:15+9:389:41
5Anders SpånérGöteborg-Majorna OK58:45+14:0810:29
6Erika GrenSävedalens AIK1:10:34+25:5712:36
7Görgen AnderssonMalmö OK1:18:34+33:5714:01
Carl JosefssonSävedalens AIKej godkänd

Kort svår (ÖM7)

4 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella PetterssonSävedalens AIK44:1711:04
2Martin PetterssonSävedalens AIK44:25+0:0811:06
3Gustav HolmquistGöteborg-Majorna OK46:22+2:0511:35
4Kevin LarssonGöteborg-Majorna OK47:31+3:1411:52
5Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK48:06+3:4912:01
6Åke GatelidOK Skogshjortarna51:57+7:4012:59
7Peter WissöLerums SOK52:07+7:5013:01
8Peter RamleSjövalla FK52:10+7:5313:02
9Elvira RamleGöteborg-Majorna OK54:18+10:0113:34
10Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK55:12+10:5513:48
11Charlotta LarsjöKlubblös1:02:28+18:1115:37
12Maria PollMölndal Outdoor IF1:06:16+21:5916:34
13Barbro BörjessonOK Skogshjortarna1:26:52+42:3521:43
Berit JanssonFalköpings AIK OKej godkänd

Lång svår (ÖM9)

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK42:33
2Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:02:03+19:30

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser