Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klubbmästerskap Lång för MOK och OKK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klubbmästerskap Lång för MOK och OKK
Arrangörsorganisation: Malmö OK
Datum: lördag 9 juni 2018

D21

6 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa AxénMalmö Orienteringsklubb49:368:07
2Ann-Louise JohanssonMalmö Orienteringsklubb1:38:55+49:1916:12
3Sara BengtssonMalmö Orienteringsklubb1:46:27+56:5117:27
Anna IsgrenMalmö Orienteringsklubbutgått
Hannah PetersonMalmö Orienteringsklubbutgått

H21

7 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan GunnarssonMalmö Orienteringsklubb46:076:16
2Moltas ViebkeMalmö Orienteringsklubb48:00+1:536:31
3Rickard PentonenIFK Göteborg50:41+4:346:53

D20

6 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes LindblomMalmö Orienteringsklubb51:428:28
2Linn LindblomMalmö Orienteringsklubb55:25+3:439:05

D16

4 875 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cornelia MöllerOrienteringsklubben Kontinent1:05:4513:29

H16

4 875 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred AhltinMalmö Orienteringsklubb43:428:57
2Adam LindblomMalmö Orienteringsklubb48:44+5:029:59

H14

3 825 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Love PerssonMalmö Orienteringsklubb50:2313:10
2Viktor AhltinMalmö Orienteringsklubb53:44+3:2114:02
3Liv LundsgaardOrienteringsklubben Kontinent1:03:53+13:3016:42
4Magnus LundsgaardOrienteringsklubben Kontinent1:09:00+18:3718:02
Clara ErikssonMalmö Orienteringsklubbdiskvalificerad
Isak ThysellOrienteringsklubben Kontinentutgått

D12

2 175 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Siri AbrahamssonMalmö Orienteringsklubb51:0323:28
Annika JohanssonMalmö Orienteringsklubbdiskvalificerad
Klara MöllerOrienteringsklubben Kontinentej start

D35

4 875 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina EkelundMalmö Orienteringsklubb1:04:1213:10
2Anna MöllerOrienteringsklubben Kontinent1:07:48+3:3613:54
3Line LundsgaardOrienteringsklubben Kontinent1:13:59+9:4715:10
4Sara AbrahamssonMalmö Orienteringsklubb1:28:59+24:4718:15
Jenny LindblomMalmö Orienteringsklubbutgått

H35

6 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ted GustavssonMalmö Orienteringsklubb39:586:33
2Linus MalmstenMalmö Orienteringsklubb47:49+7:517:50
3Björn MöllerOrienteringsklubben Kontinent1:01:01+21:0310:00
4Markus ThysellOrienteringsklubben Kontinent1:03:58+24:0010:29
5Pär RingströmMalmö Orienteringsklubb1:18:07+38:0912:48
Emanuel StridMalmö Orienteringsklubbutgått

D45

4 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carolina LandinMalmö Orienteringsklubb54:3913:00
2Kerstin NilssonMalmö Orienteringsklubb1:12:55+18:1617:21

H45

4 625 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus JonassonMalmö Orienteringsklubb40:238:43
2Anders NilssonMalmö Orienteringsklubb44:19+3:569:34
3Jesper PerssonMalmö Orienteringsklubb51:11+10:4811:04
Staffan AhltinMalmö Orienteringsklubbej start

H55

4 625 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Benjamin ViebkeMalmö Orienteringsklubbutgått
Lars-Göran NilssonMalmö Orienteringsklubbutgått
Stein ØstbyMalmö Orienteringsklubbej start

D65

3 675 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Margareta KristenssonMalmö Orienteringsklubb1:04:3217:33
2Britt BülowMalmö Orienteringsklubb1:38:40+34:0826:50

H65

4 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan JönssonMalmö Orienteringsklubb40:239:36
2Mats HåkanssonMalmö Orienteringsklubb43:27+3:0410:20
3Håkan NilssonMalmö Orienteringsklubb52:28+12:0512:29
4Lars JohanssonMalmö Orienteringsklubb52:35+12:1212:31
5Janne RydhMalmö Orienteringsklubb53:12+12:4912:40
6Kaare HanssonMalmö Orienteringsklubb54:51+14:2813:03
7Roland DahlmanMalmö Orienteringsklubb1:00:57+20:3414:30
8Bo BülowMalmö Orienteringsklubb1:06:34+26:1115:50
9Arne PerssonMalmö Orienteringsklubb1:20:00+39:3719:02

D75

2 925 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena PerssonMalmö Orienteringsklubb55:4519:03
2Lisbeth LindebergMalmö Orienteringsklubb1:22:27+26:4228:11

H75

3 675 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan BrostMalmö Orienteringsklubb53:1014:28
2Arne GustafssonMalmö Orienteringsklubb1:00:12+7:0216:22
3Benny JohanssonMalmö Orienteringsklubb1:09:26+16:1618:53
4Gert OlssonMalmö Orienteringsklubb1:16:10+23:0020:43
5Lennart NilssonMalmö Orienteringsklubb1:45:55+52:4528:49

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser