Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM Långdistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM Långdistans
Arrangörsorganisation: OK Södertörn
Datum: söndag 6 maj 2018

D21

5 780 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove LagerbergOK Södertörn54:319:25
2Daniela RennerOK Södertörn1:09:40+15:0912:03
Boel SundbergOK Södertörnej start

H20

6 820 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo LindbärgOK Södertörn1:07:439:55
2Andreas MagnvallOK Södertörn1:27:23+19:4012:48
3Olof LissmatsOK Södertörn1:42:31+34:4815:01

D18

4 660 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LagerbergOK Södertörn57:4012:22
2Ella AnderssonOK Södertörn1:05:51+8:1114:07
Lotten SandénOK Södertörnej godkänd
Linda RennerOK Södertörnej start

D16

3 810 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara MöllerOK Södertörn42:0011:01
2Sanna HedbergOK Södertörn1:07:39+25:3917:45

H16

3 810 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattis SandénOK Södertörn1:07:1917:40
Ludvig SigrandOK Södertörnej godkänd

D14

3 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabeth LarssonOK Södertörn28:048:52

H14

3 160 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas ErlandssonOK Södertörn30:089:32
2Max ÖsterlingOK Södertörn34:44+4:3610:59
3Björn RennerOK Södertörn40:00+9:5212:39

D12

2 890 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovis de VilliersOK Södertörn44:5315:31
2Blenda SandénOK Södertörn1:32:18+47:2531:56

H12

2 890 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl WännmanOK Södertörn47:2116:23

D45

4 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina AnderssonOK Södertörn1:35:0520:24
2Lisa ÖsterlingOK Södertörn2:08:41+33:3627:36

H45

5 780 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin SigrandOK Södertörn55:379:37
2Erik MöllerOK Södertörn1:05:27+9:5011:19

D50

4 660 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann FranzénOK Södertörn1:04:0513:45
2Anita KarlssonOK Södertörn1:28:06+24:0118:54
3Katarina LindbärgOK Södertörn1:55:18+51:1324:44
Lena ErlandssonOK Södertörnej godkänd

H50

5 780 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper LagerbergOK Södertörn52:499:08
2Per FranzénOK Södertörn56:20+3:319:44
3Tomas MattssonOK Södertörn1:03:32+10:4310:59
4Staffan ZillingOK Södertörn1:07:53+15:0411:44
5Olle SandénOK Södertörn1:20:22+27:3313:54

H55

4 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Claes RennerOK Södertörn1:07:2214:27
2Jan LindgrenOK Södertörn1:11:03+3:4115:14

D65

3 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Margaretha NylundOK Södertörn1:08:5421:48

H65

3 810 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn49:3313:00
2Martin ErikssonOK Södertörn1:15:16+25:4319:45

Öppen motion 3

2 890 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexander MagnvallOK Södertörn1:24:0229:04
2Olof AnderssonOK Södertörn1:26:10+2:0829:48
3Vide de VilliersOK Södertörn1:40:25+16:2334:44

Öppen motion 5

3 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny MagnvallOK Södertörn55:5617:42

Öppen motion 6

3 810 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina MöllerOK Södertörn1:03:0716:33
2Helene EklundOK Södertörn1:03:09+0:0216:34
3Anders WinellOK Södertörn1:21:48+18:4121:28
4Jimmy Andersson MüllerHaninge SOK1:23:02+19:5521:47
Lena JanssonJärla Orienteringej godkänd

Öppen motion 8

5 780 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats SandinHaninge SOK1:03:5811:04
2Jonas PålssonFMTM1:11:43+7:4512:24
3Mikael MoserKlubblös1:16:05+12:0713:09
4Eric HuijsersHammarby IF OF1:28:22+24:2415:17

Öppen motion 9

6 820 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF1:02:579:13
2Erik BerggrenTullinge SK1:22:16+19:1912:03
3Henrik SjögrenHaninge SOK1:24:36+21:3912:24
4Kenneth JönssonTullinge SK1:31:09+28:1213:21

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser