Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närtävling Avesta OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närtävling Avesta OK
Arrangörsorganisation: Avesta OK
Datum: tisdag 24 april 2018

Herrar/Damer 1

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas CallebergSnättringe SK32:46
2Thom SandvikAvesta OK33:35+0:49
3Svante LindgrenKorsnäs IF OK36:41+3:55 Ladda ner rutt i gpx-format
4Sten-Åke HolmbergSala OK36:45+3:59
5Göran LarssonSala OK37:06+4:20
6Lena LarssonSala OK37:17+4:31
7Lennart LundgrenAvesta OK40:01+7:15
8Hans KäckDalaportens OL42:16+9:30
9Jörgen DalénSala OK43:18+10:32
10Agnes KällströmSala OK47:52+15:06
11Malin EkmanSala OK57:47+25:01
Ulrika BacklundDalaportens OLej godkänd

Herrar/Damer 2

3 770 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus LindbergAvesta OK33:148:48
2Maria StrömbergAvesta OK34:15+1:019:05
3Lucas WannerAvesta OK34:16+1:029:05
4Sussie BjörkmanDalaportens OL36:34+3:209:41
5Inga-Britt PetterssonSala OK37:21+4:079:54
6Magnus LindbergAvesta OK38:21+5:0710:10
7David SöderströmSala OK39:30+6:1610:28
8Sören JohanssonSala OK40:28+7:1410:44
9Elisabeth AssarssonAvesta OK41:07+7:5310:54
10Johan BlixtAvesta OK44:49+11:3511:53
11Anna-Karin LövgrenAvesta OK50:38+17:2413:25

Herrar/Damer 3

2 890 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas NybergAvesta OK35:5012:23
2Tanja-Birgit SöderströmSala OK40:14+4:2413:55
3My BlixtAvesta OK44:42+8:5215:28
4Ingela BengtssonSala OK50:56+15:0617:37

Herra/Damer 4

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolina AnderssonDalaportens OL16:00
2Lukas MyersAvesta OK31:00+15:00
3Einar BerglundRembo IK36:14+20:14
Yosief ArkebomSala OKej start

Herrar/Damer 5

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malva EnlundSala OK17:59

Herrar/Damer 5

15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola JernströmAvesta OK36:59
2Oskar KarlssonAvesta OK38:55+1:56
3Anton KällströmSala OK39:00+2:01
4Martin NorrbomSala OK40:03+3:04
5Patrik StrandbergAvesta OK41:06+4:07
6Leif MarkfjärdAvesta OK42:44+5:45
7Viktor LundénAvesta OK44:31+7:32
8Mikael BacklundDalaportens OL47:52+10:53
9Mats LundbergDalaportens OL50:19+13:20
10Robin OlssonAvesta OK52:33+15:34
11Tindra JernströmAvesta OK58:36+21:37
12Fredrik PetterssonAvesta OK1:00:12+23:13
13Fredrik BorgströmAvesta OK1:03:04+26:05
14Aino LeijonAvesta OK1:03:50+26:51
15Lena LiljeforsAvesta OK1:13:17+36:18

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser