Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Till Skogs med Roslagens Sparbank del 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Till Skogs med Roslagens Sparbank del 2
Arrangörsorganisation: Rånäs OK
Datum: tisdag 22 maj 2018

D16

3 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cornelia KrafftLänna IF36:479:40
2Malin SvenssonRånäs OK39:47+3:0010:28
3Hannah ÖrtlundRånäs OK1:14:16+37:2919:32

D14

2 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva OláRånäs OK37:1512:50
Louisa CarlssonVallentuna-Össeby OLej start

D12

1 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rebecka HartvikLänna IF30:0915:52
2Alma WesselLänna IF30:19+0:1015:57
3Linnea CarlssonVallentuna-Össeby OL35:29+5:2018:40

D10

1 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara HartvikLänna IF15:3411:07
2Freja SundbladVallentuna-Össeby OL22:24+6:5016:00

H16

3 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar SundblomRånäs OK27:117:09
2Jacob WaleOK Roslagen37:34+10:239:53
3David NäslundOK Roslagen39:14+12:0310:19

H14

2 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jacob HenrikssonRånäs OK21:347:26
2Aron BromanLänna IF22:39+1:057:48
Axel WaleOK Roslagenej start

H12

1 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ÖrtlundRånäs OK11:105:52
2Gustav LindbergOK Roslagen17:15+6:059:04
3Pelle ÖsterbergOK Roslagen19:13+8:0310:06
4Gustav OlsenVallentuna-Össeby OL22:33+11:2311:52
5Eric HenrikssonRånäs OK26:19+15:0913:51
6Pelle ElgebrantLänna IF36:15+25:0519:04
Gustav SvenssonRånäs OKej start

H10

1 400 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leonardo RefsbäckRånäs OK10:407:37
2Simon RydhVallentuna-Össeby OL13:45+3:059:49
3Mateo ÖstlundRånäs OK13:50+3:109:52
4Dan TirénVallentuna-Össeby OL14:52+4:1210:37
5Wilgot DalsättRånäs OK15:29+4:4911:03
6Oliver ErlandssonLänna IF15:30+4:5011:04
7Theodore ButlerLänna IF15:33+4:5311:06
8Aron LindbergOK Roslagen15:56+5:1611:22
9Lotus SernaVallentuna-Össeby OL17:10+6:3012:15
10Rufus ButlerLänna IF17:35+6:5512:33
11Filip LindhagenVallentuna-Össeby OL19:12+8:3213:42
12Lukas CnattingiusLänna IF20:07+9:2714:22
13Albin DalsättRånäs OK20:19+9:3914:30
Alfred WesselLänna IFej godkänd
Ossian OláRånäs OKutgått
Edvin EkholmVallentuna-Össeby OLej start
Isac HoltlingRånäs OKej start
Madars JermacansRånäs OKej start

Inskolning

1 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Irma HelmestamRånäs OKfullföljt
Walle HelmestamRånäs OKfullföljt
Casper HoltlingRånäs OKfullföljt
Arvid KjellströmLänna IFfullföljt
David LotfiVallentuna-Össeby OLfullföljt
Wilma OlssonLänna IFfullföljt
Olivia RydhVallentuna-Össeby OLfullföljt
Albin TynellRånäs OKfullföljt

U2

1 400 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil OlssonLänna IF13:439:47
2Rasmus DobsonOK Roslagen15:00+1:1710:42
3Julia ErlandssonLänna IF15:07+1:2410:47
4Alice HelmestamRånäs OK16:04+2:2111:28
5Samuel ThylénRånäs OK19:12+5:2913:42
6Carl FalckVallentuna-Össeby OL19:28+5:4513:54
7Tim JanssonVallentuna-Össeby OL19:32+5:4913:57
8Johannes ThylénRånäs OK20:09+6:2614:23
9Ida EjremyrVallentuna-Össeby OL20:44+7:0114:48
10Nathalie BartoftVallentuna-Össeby OL21:21+7:3815:15
11Julia LotfiVallentuna-Össeby OL21:23+7:4015:16
12Ida OlsenVallentuna-Össeby OL22:35+8:5216:07
13Oliver WeberVallentuna-Össeby OL23:07+9:2416:30
14Elin WahlqvistOK Roslagen30:22+16:3921:41
Petter EmtforsVallentuna-Össeby OLej start
Linn ErssonVallentuna-Össeby OLej start
Hampus PetersonVallentuna-Össeby OLej start
Rasmus ThylénRånäs OKej start

U3

1 900 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max GreppiVallentuna-Össeby OL21:2211:14
2Alvin ÅkermanLänna IF21:44+0:2211:26
3Mustafa OktayOK Roslagen26:46+5:2414:05
4Josefine EjremyrVallentuna-Össeby OL30:36+9:1416:06
5Arvid LarssonVallentuna-Össeby OL31:51+10:2916:45
6Arvid SjöbergVallentuna-Össeby OL32:22+11:0017:02
7Artur GadVallentuna-Össeby OL32:54+11:3217:18
8Eleonora CarlssonVallentuna-Össeby OL34:11+12:4917:59
9Alexander NordenfeltVallentuna-Össeby OL34:41+13:1918:15

U4

2 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton KarlssonLänna IF37:5513:04
2Joel UlvungerLänna IF38:57+1:0213:25

MF14

2 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karolina AnderssonLänna IF27:429:33
2Ove NäslundOK Roslagen28:16+0:349:44
3Ellen FrostOK Roslagen34:23+6:4111:51
3Wilma GilleOK Roslagen34:23+6:4111:51
5Carl WaleOK Roslagen36:32+8:5012:35
6Hillevi PalmqvistLänna IF46:36+18:5416:04
7Annamaria HartvikLänna IF48:07+20:2516:35

MF16

3 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil AnderssonLänna IF25:546:48
2Andreas KrafftLänna IF31:49+5:558:22
3Jonas GidingVallentuna-Össeby OL33:52+7:588:54
4Svante JonsellVallentuna-Össeby OL36:58+11:049:43
5Johan HartvikLänna IF44:04+18:1011:35
Maria KvarnlöfOK Roslagenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser