Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för ParkO 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: ParkO 4
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: torsdag 26 april 2018

D21

3 440 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefina SundemanÅsarna IK20:375:59
2Julia AngelsiööOK Linné21:55+1:186:22
3Hanna Sunnerheim SjöbergÖstersunds OK22:48+2:116:37
4Flisa RavaldÖstersunds OK23:40+3:036:52
5Ingela EngholmLitsbygdens SK25:12+4:357:19
6Elin HedmanÖstersunds OK26:42+6:057:45
7Malin OlssonÖstersunds OK28:18+7:418:13
8Erica JohanssonÖstersunds OK28:48+8:118:22
9Ingela RönnestrandFrösö IF32:13+11:369:21
10Ylva JervhedKlubblös36:01+15:2410:28
11Frida HäggmarkFrösö IF36:02+15:2510:28

H21

3 890 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas HolmbergIFK Mora OK19:495:05
2David SundströmSöderhamns OK19:58+0:095:07
3Olle NäslundÖstersunds OK21:02+1:135:24
4Ulf LindqvistÖstersunds OK21:17+1:285:28
5Edvard SundmanÅsarna IK21:28+1:395:31
5Daniel BerggrenÖstersunds OK21:28+1:395:31
7Martin SundströmSöderhamns OK21:57+2:085:38
8Erik HedmanÖstersunds OK22:05+2:165:40
9Hampus LindblomÅsarna IK22:21+2:325:44
10Hampus MillestueSikås IF23:28+3:396:01
11Hannes Sjölund MyhrÖstersunds OK23:40+3:516:05
12Pär BodénLitsbygdens SK23:47+3:586:06
13Anders JohanssonÖstersunds OK24:57+5:086:24
14Mattias Van Den DoolÖstersunds OK26:22+6:336:46
15Per-Olof ErikssonFrösö IF26:31+6:426:48
16Petter SunnerheimÖstersunds OK26:45+6:566:52
17David LarssonKlubblös27:50+8:017:09
18Fredrik BäckmanBrunflo IF28:06+8:177:13
19Markus HanssonFrösö IF28:24+8:357:18
20Axel HedströmÖstersunds OK29:27+9:387:34
21Jakob WickenbergÖstersunds OK29:28+9:397:34
22Anders ErikssonFrösö IF31:53+12:048:11
23Jens WickenbergÖstersunds OK33:08+13:198:31
24Thor NybergFrösö IF33:24+13:358:35
25Tomas WaldebäckÖstersunds OK35:12+15:239:02
26Ante GahlinÖstersunds OK39:26+19:3710:08
27Jon OscarssonFrösö IF47:33+27:4412:13
27Tor RönnestrandFrösö IF47:33+27:4412:13

H20

3 440 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Richard EngholmTandsbyns IF22:386:34
2Björn RönnestrandFrösö IF23:08+0:306:43

H16

2 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Vidar BäckmanFrösö IFej godkänd

D14

1 940 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Greta HedmanÖstersunds OK23:0011:51
Elsa ArnessonÖstersunds OKej godkänd
Hanna LindqvistÖstersunds OKej godkänd

H14

1 940 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ArnessonÖstersunds OK11:516:06
2Oskar NowénFrösö IF17:32+5:419:02
3Oskar BoströmÖstersunds OK18:29+6:389:31
4Axel KrondahlKlubblös39:21+27:3020:17
5Oscar KrondahlKlubblös51:40+39:4926:37
6Viktor KrondahlKlubblös51:48+39:5726:42

D12

1 390 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Silje TirénKlubblös27:1619:36
2Emilia JohanssonÖstersunds OK31:18+4:0222:31

H12

1 390 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam TengbladFrösö IF13:019:21
2Wille LarssonOK Storsjön15:32+2:3111:10
3Olle SjöblomÖstersunds OK16:16+3:1511:42
4Erik TengbladFrösö IF18:54+5:5313:35
5Vile NoakssonÅs IF18:55+5:5413:36
6Isak OscarssonFrösö IF18:58+5:5713:38
7Rasmus KarlströmOK Storsjön22:27+9:2616:09
8Simon FalkeströmBiathlon22:50+9:4916:25
9Nils KonradssonÖstersunds OK27:07+14:0619:30
Måns RavaldÖstersunds OKej godkänd

D10

910 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa WickenbergÖstersunds OK9:5810:57

H10

910 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils RönnestrandFrösö IF7:548:40
1Loa NordströmFrösö IF7:548:40
3Arvid BerggrenÖstersunds OK9:18+1:2410:13
4Adam SvärdfeldtKlubblös10:11+2:1711:11
5Arvid HedmanÖstersunds OK15:01+7:0716:30
6Bylander AlfonssFrösö IF15:05+7:1116:34

D35

2 940 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Karin RoosÖstersunds OK20:387:01
2Erika KindmalmÖstersunds OK22:04+1:267:30
3Maria LundinKlubblös22:26+1:487:37
4Hanna FalkeströmFrösö IF23:03+2:257:50
5Catarina MontellKlubblös26:06+5:288:52

H35

3 440 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan AndreassonFrösö IF20:406:00
2Anders DanielssonÖstersunds OK22:00+1:206:23
3Tomas BjörkÖstersunds OK22:46+2:066:37
4Ola RavaldÖstersunds OK22:59+2:196:40
5Magnus ErikssonÖstersunds OK23:14+2:346:45
6Per-Erik RönnestrandFrösö IF23:16+2:366:45
7Johan BeiersenÖstersunds OK24:56+4:167:14
8Mats KarlströmFrösö IF26:10+5:307:36
9Samuel AnderssonKlubblös26:18+5:387:38
10Hans HäggmarkFrösö IF26:22+5:427:39
11André NordströmFrösö IF28:33+7:538:17
12Urban LindgrenOK Storsjön28:36+7:568:18

D45

2 550 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger DahlgrenÖstersunds OK18:147:09
2Britta BrännströmÖstersunds OK18:44+0:307:20
3Maria HyttnäsFrösö IF20:39+2:258:05
4Veronica BäckmanBrunflo IF23:13+4:599:06
5Ulrika WillénÖstersunds OK25:10+6:569:52
6Eva GustafssonKlubblös35:06+16:5213:45

H45

2 940 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil NordqvistFältjägarnas IF16:385:39
2Hans-Åke FalkeströmFrösö IF18:58+2:206:27

D55

2 550 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina PetersonIFK Umeå20:237:59
2Maria AndersdotterBrunflo IF21:58+1:358:36
3Camilla GillströmÖstersunds OK22:38+2:158:52
4Monica Skoog BoströmBrunflo IF23:50+3:279:20
Agneta SamuelssonFältjägarnas IFej godkänd

H55

2 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Åke KarlssonFältjägarnas IF20:037:51
2Eric LindbergÖstersunds OK22:21+2:188:45
3Ulf SöderbergÖstersunds OK22:44+2:418:54
Göran NilssonOK Vildhussenej godkänd

D65

1 940 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin WalltinÖstersunds OK19:109:52
2Marie KrondahlKlubblös51:37+32:2726:36

H65

1 940 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars StrinnholmÖstersunds OK15:127:50
2Ove HemmingssonBrunflo IF15:24+0:127:56
3Tom BrantheimÖstersunds OK15:57+0:458:13
4Seth PerssonFältjägarnas IF16:56+1:448:43
5Anders ForsstedtSöders-Tyresö18:14+3:029:23
6Jan JakobssonFältjägarnas IF24:01+8:4912:22
7Claes NordlundÖstersunds OK26:08+10:5613:28
Sven-Martin ErikssonÖstersunds OKej godkänd
Bernt ÅkerlundFältjägarnas IFej godkänd

D75

1 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eivor LindgrenBrunflo IF13:2811:02

H75

1 220 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingvar GustafssonFältjägarnas IF15:5613:03
2Björn WikstrandÖstersunds OK16:27+0:3113:29

U2

910 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jacob HeiskanenÖstersunds OK11:4312:52
1Edwin HeiskanenÖstersunds OK11:4312:52

Öppen Motion 1

910 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thord-Eric NilssonFrösö IF13:2614:45

Öppen motion 3

1 220 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe RoosÖstersunds OK12:1810:04
2Klara RoosÖstersunds OK16:22+4:0413:24
3Lo FlygareÖstersunds OK27:19+15:0122:23

Öppen motion 5

2 550 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina BodénLitsbygdens SK17:547:01
2Siri NybergFrösö IF19:53+1:597:47
3Torulf BäckmanFrösö IF19:55+2:017:48
4Matilda HeiskanenÖstersunds OK20:06+2:127:52
5Johanna van der MaatenFrösö IF20:17+2:237:57
6Birgitta HanssonKlubblös26:36+8:4210:25
7Line FallhagenKlubblös26:39+8:4510:27
8Bengt JonssonÖstersunds OK28:04+10:1011:00
9Lowisa EngholmJohannesberg AIK29:02+11:0811:23
10Agnes MattssonTandsbyns IF29:05+11:1111:24
11Otto Enebjörk TirenÖstersunds OK40:54+23:0016:02

Öppen motion 7

3 890 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina PerssonUmeå OK27:026:56
2Joakim StenvallÖstersunds OK29:06+2:047:28
3Charlotta NilssonFrösö IF31:24+4:228:04
4Gustaf UllbrandtKlubblös31:42+4:408:08
5Jonas PetersonIFK Umeå32:24+5:228:19
6Jessica WestmanFrösö IF34:47+7:458:56
7Josefin AugustssonÅsarna IK35:18+8:169:04
8Kristine ErikssonKlubblös36:56+9:549:29
9Sofia LindgrenÖstersunds OK37:29+10:279:38
10Mattias PetterssonKlubblös1:11:11+44:0918:17

Knatte

750 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Vilgot NovenKlubblös10:31+0:0814:01
Malte NovenKlubblös10:2313:50
Elsa NybergKlubblös12:43+2:2016:57
Edvin HallqvistLitsbygdens SK28:24+18:0137:52
Kerstin HallqvistLitsbygdens SK28:04+17:4137:25
Elsa HägglundKlubblös15:36+5:1320:48
Olivia KindmalmÖstersunds OK16:53+6:3022:30
Ellen KindmalmÖstersunds OK16:41+6:1822:14
Tuva HübinetteÖstersunds OK12:53+2:3017:10
Nils HedmanÖstersunds OK14:35+4:1219:26
Greta AndreassonFrösö IF15:41+5:1820:54
Ludvig BjörkÖstersunds OK12:53+2:3017:10
Bob-Filip NymanKlubblösej godkänd
Karl-Hugo NymanKlubblösej godkänd
Lindeberg NikeFrösö IFej godkänd
Moa HanssonKlubblösej godkänd
Julia HanssonKlubblösutgått

Inskolning

910 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Bertil BodénLitsbygdens SKfullföljt
Gunnar BodénLitsbygdens SKfullföljt
Gustav BoströmÖstersunds OKfullföljt
Elias FalkeströmFrösö IFfullföljt
Lo FlygareÖstersunds OKfullföljt
Vera HernborgFrösö IFfullföljt
August HübinetteÖstersunds OKfullföljt
Agnes KonradssonÖstersunds OKfullföljt
Tilde LundinKlubblösfullföljt
Malte NowénKlubbklösfullföljt
Wilgot NowénKlubblösfullföljt
Lindeberg RobinFrösö IFfullföljt

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser