Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för ParkO 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: ParkO 5
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: tisdag 1 maj 2018

D21

3 500 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin KristofferssonLitsbygdens SK21:436:12
2Flisa RavaldÖstersunds OK22:38+0:556:28
3Hanna Sunnerheim SjöbergÖstersunds OK22:54+1:116:32
4Ingela EngholmLitsbygdens SK24:25+2:426:58
5Ida NordinÖstersunds OK25:27+3:447:16
6Josefin MikaelssonOK Nolaskogsarna25:52+4:097:23
7Erica JohnassonÖstersunds OK25:54+4:117:24
8Christina RavaldÖstersunds OK26:07+4:247:27
9Britta BrännströmÖstersunds OK27:55+6:127:58
10Frida HäggmarkFrösö IF28:33+6:508:09
11Agnes MattssonTandsbyns IF29:21+7:388:23
12Maria MaripuuÖstersunds OK31:32+9:499:00
13Emma LundstedtKlubblös31:36+9:539:01
14Maria HanssonKlubblös35:13+13:3010:03
15Birgitta HanssonÖstersunds OK35:14+13:3110:04
16Ingrid StengårdFältjägarnas IF42:26+20:4312:07
Tindra ÖstbergÖstersunds OKej godkänd

H21

4 030 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus LindblomÅsarna IK20:445:08
2Ulf LindqvistÖstersunds OK20:52+0:085:10
3Ola RavaldÖstersunds OK20:58+0:145:12
4John LagerskogArvidsjaurs OK21:51+1:075:25
5David SundströmSöderhamns OK22:30+1:465:34
6David LarssonKlubblös22:36+1:525:36
7Daniel BerggrenÖstersunds OK22:45+2:015:38
8Anders JohanssonÖstersunds OK22:50+2:065:39
9Marcus BäckströmÖstersunds OK23:12+2:285:45
10Axel HedströmÖstersunds OK23:29+2:455:49
11Per-Olof ErikssonFrösö IF23:43+2:595:53
12Gustav YdénÖSK23:51+3:075:55
13Jörgen MattssonTandsbyns IF23:56+3:125:56
14Roger EkÖstersunds OK24:07+3:235:59
15Petter SunnerheimÖstersunds OK24:29+3:456:04
16Henrik JonssonÖstersunds OK24:44+4:006:08
17Hannes Sjölund MyhrÖstersunds OK24:48+4:046:09
18Daniel SjölundÖstersunds OK25:02+4:186:12
19Per-Erik RönnestrandFrösö IF25:23+4:396:17
20Thor NybergFrösö IF25:47+5:036:23
21Adrian JonesÖstersunds OK26:00+5:166:27
22Olof RoosÖstersunds OK26:17+5:336:31
23Fredrik BäckmanBrunflo IF26:20+5:366:32
24Karl BengtssonSol Tranås27:02+6:186:42
25Tiio SöderhielmÅsarna IK27:11+6:276:44
26Tomas ValliKlubblös27:39+6:556:51
27Mårten EnebergOK Storsjön27:41+6:576:52
28Tomas WaldebäckÖstersunds OK28:25+7:417:03
29Anders ErikssonFrösö IF30:48+10:047:38
30Fredrik MartinssonFrösö IF31:58+11:147:55
31Manne SpångbergFrösö IF38:05+17:219:26

H20

3 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ArnessonÖstersunds OK24:286:59

D16

2 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara RoosÖstersunds OK28:0611:22

H16

2 470 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob WickenbergÖstersunds OK17:287:04
2Vidar BäckmanFrösö IF20:55+3:278:28

D14

2 090 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LindqvistÖstersunds OK14:066:44
2Elsa ArnessonÖstersunds OK14:45+0:397:03
3Filippa BernstenÖstersunds OK17:52+3:468:32
4Greta HedmanÖstersunds OK18:49+4:439:00
Frida BerggrenÖstersunds OKej start

H14

2 090 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn RönnestrandFrösö IF15:447:31
2Tore HambergÖstersunds OK15:52+0:087:35
3Oskar NowénFrösö IF16:11+0:277:44
4Joar BäckmanFrösö IF16:58+1:148:07
5Viggo & MalteFrösö IF30:56+15:1214:48

D12

1 510 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna OscarssonÖstersunds OK13:088:41
2Hilde OscarssonÖstersunds OK13:28+0:208:55
3Kajsa KarlssonÅs IF21:31+8:2314:14
4Frida KarlssonÅs IF21:34+8:2614:16
5Stella Tammel-maycockÅs IF21:39+8:3114:20
6Vilma WikstenKlubblös22:27+9:1914:52
7Kajsa BernstenÖstersunds OK29:05+15:5719:15
8Elma RoosÖstersunds OK37:25+24:1724:46

H12

1 510 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar BoströmÖstersunds OK10:106:43
2Felix Sjölund MyhrÖstersunds OK10:23+0:136:52
3Olle HambergÖstersunds OK10:34+0:246:59
4Måns RavaldÖstersunds OK11:08+0:587:22
5Adam TengbladFrösö IF11:30+1:207:36
6Jonatan GreenÖstersunds OK13:42+3:329:04
7Erik TengbladFrösö IF15:48+5:3810:27
8Isak OscarssonFrösö IF15:53+5:4310:31
9Jens EngholmLitsbygdens SK18:16+8:0612:05
10Noel EkÖstersunds OK19:28+9:1812:53
11Nils KonradssonÖstersunds OK24:44+14:3416:22
12Rasmus KarlströmOK Storsjön26:02+15:5217:14
13Simon FalkeströmÖstersunds OK43:31+33:2128:49
14Sigge MyrhedFrösö IF43:35+33:2528:51
Wille LarssonOK Storsjönej godkänd

D10

1 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edit OlofssonOK Storsjön12:1912:11

H10

1 010 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik MaripuuÖstersunds OK7:527:47
2Nils RönnestrandFrösö IF9:33+1:419:27
3Arvid BerggrenÖstersunds OK10:06+2:1410:00
4Adam SvärdfältÖstersunds OK10:59+3:0710:52
5Arvid HedmanÖstersunds OK11:46+3:5411:39
6Elias FalkeströmFrösö IF12:05+4:1311:57
7Elias WikströmOK Storsjön12:25+4:3312:17
8Loa NordströmFrösö IF16:32+8:4016:22
9Tor EngholmLitsbygdens SK18:37+10:4518:25
10Matte & SammiFrösö IF20:33+12:4120:20

D35

3 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Karin RoosÖstersunds OK19:406:30
2Camilla HambergÖstersunds OK20:34+0:546:48
3Erika KindmalmÖstersunds OK21:30+1:507:07
4Hanna FalkeströmFrösö IF22:19+2:397:23
5Åsa HalvarssonKlubblös25:49+6:098:32

H35

3 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil NordqvistFältjägarnas IF19:175:30
2Kalle MaripuuÖstersunds OK21:43+2:266:12
3Robert HadefjellKlubblös22:21+3:046:23
4Magnus MattssonÖrnsköldsviks OK23:02+3:456:34
5Johan BeiersenÖstersunds OK24:01+4:446:51
6Mats KarlströmFrösö IF24:55+5:387:07
7Hans HäggmarkFrösö IF25:26+6:097:16
8Urban LindgrenOK Storsjön25:42+6:257:20
9Robert DahlinBrunflo IF29:02+9:458:17

D45

2 470 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger DahlgrenÖstersunds OK17:176:59
2Veronica BäckmanBrunflo IF23:33+6:169:32
3Susanne LingblomOK Storsjön23:54+6:379:40
4Malin ErikssonJunsele IF24:27+7:109:53
5Eva GustafssonKlubblös32:30+15:1313:09

H45

3 020 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn OlofssonOK Storsjön17:395:50
2Ronny LarssonLitsbygdens SK19:41+2:026:31
3Hans GreenÖstersunds OK23:45+6:067:51
4Michael BylanderFrösö IF26:17+8:388:42

D55

2 470 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina HammarfalkÖstersunds OK19:047:43
2Camilla GillströmÖstersunds OK19:34+0:307:55
3Maria AndersdotterBrunflo IF22:43+3:399:11
4Agneta SamuelssonFältjägarnas IF22:48+3:449:13
5Ulla RylanderÖstersunds OK46:35+27:3118:51

H55

2 470 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran NilssonOK Vildhussen22:539:15
2Ronny LarssonLitsbygdens SK23:13+0:209:23

D65

2 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin WalltinÖstersunds OK20:469:56

H65

2 090 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola LindgrenÖstersunds OK14:507:05
2Bernt ÅkerlundFältjägarnas IF15:51+1:017:35
3Ove HemmingssonBrunflo IF16:17+1:277:47
4Tom BrantheimÖstersunds OK16:53+2:038:04
5Seth PerssonFältjägarnas IF17:14+2:248:14
6Lars-Erik MackhéÖstersunds OK19:55+5:059:31
7Sven-Martin ErikssonÖstersunds OK20:30+5:409:48
8Bertil NordströmÖstersunds OK20:34+5:449:50
Claes NordlundÖstersunds OKej godkänd

D75

1 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gerd LindqvistBrunflo IF19:4913:51

H75

1 430 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingvar GustafssonFältjägarnas IF20:0614:03
2Björn WikstrandÖstersunds OK20:31+0:2514:20
3Thord-Eric NilssonFrösö IF29:50+9:4420:51
Gösta NilssonÖstersunds OKej godkänd

U2

1 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HedströmÖstersunds OK8:328:26

Öppen motion 3

1 430 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars StrinnholmÖstersunds OK9:346:41
2Emil SundingÖstersunds OK12:32+2:588:45
3Kristina BernstenÖstersunds OK13:11+3:379:13
4Casper AnderssonÖstersunds OK15:21+5:4710:44
5Isa WickenbergÖstersunds OK16:01+6:2711:12
6Linus SundingÖstersunds OK16:47+7:1311:44
7Olle JohanssonÖstersunds OK18:45+9:1113:06
8Moa HanssonKlubblös31:41+22:0722:09
9Julia HanssonKlubblös31:42+22:0822:10

Öppen motion 5

2 470 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda HeiskanenÖstersunds OK18:367:31
2Torulf BäckmanFrösö IF19:14+0:387:47
3Siri NybergFrösö IF19:36+1:007:56
4Signe RoosÖstersunds OK19:58+1:228:05
5Ylva NowénFrösö IF20:14+1:388:11
6Mikael GärdinLillhärdal basket20:40+2:048:22
7Magnus ÖsterbergÖstersunds OK22:27+3:519:05
8Frida HadefjellKlubblös24:56+6:2010:05
9Belinda DahlinBrunflo IF25:00+6:2410:07
10Bengt JonssonÖstersunds OK27:03+8:2710:57
11Tobias LundqvistFriskis & Svettis27:21+8:4511:04
12Silje TirenKlubblös31:45+13:0912:51
13Elvin TirenKlubblös31:55+13:1912:55
14Linus SundlingÖstersunds OK31:58+13:2212:56
15Emil SundingÖstersunds OK32:05+13:2912:59
16Matts SundbergFrösö IF32:06+13:3012:59
17Stenmark-Wiksten Östersunds OK1:03:32+44:5625:43
Anna-Karin LindebergFrösö IFej godkänd

Öppen motion 7

4 030 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie KrysanderFrösö IF24:586:11
2Richard EngholmTandsbyns IF28:03+3:056:57
3Joakim StenvallÖstersunds OK28:14+3:167:00
4Håkan CarnlandFrösö IF28:48+3:507:08
5Kjell-Erik SahlinOK Vildhussen29:02+4:047:12
6Kajsa WernerKlubblös29:49+4:517:23
7Mia WallinKlubblös30:03+5:057:27
8Linnea SahlinOK Vildhussen30:05+5:077:27
9Magnus WallinFrösö IF30:09+5:117:28
10Sofia LindgrenÖstersunds OK31:32+6:347:49
11Charlotta NilssonFrösö IF32:00+7:027:56
12Thor RönnestrandFrösö IF32:07+7:097:58
13Kristina ErikssonKlubblös33:04+8:068:12
14Markus FlinkbergÖSK33:38+8:408:20
15Erica AjaxÖSK33:41+8:438:21
16Eva BohmOK Vildhussen35:56+10:588:54
Pär BodénLitsbygdens SKej start

Knatte

820 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Freja ValliKlubblös9:4011:47
Nike LindebergFrösö IF21:01+11:2125:37
Olivia KindmalmÖstersunds OK12:30+2:5015:14
Ellen KindmalmÖstersunds OK12:10+2:3014:50
Ricky DahlinBrunflo IF15:31+5:5118:55
Xander DahlinBrunflo IF15:34+5:5418:59
Kerstin HallkvistKlubblös23:34+13:5428:44
Edvin HallkvistKlubblös23:33+13:5328:43
Agnes MeschaksÖstersunds OK14:31+4:5117:42
Elsa HägglundKlubblös11:07+1:2713:33
Nils LarssonLitsbygdens SK12:21+2:4115:03
Nils OlssonKlubblös13:41+4:0116:41
Olle BrännströmKlubblös16:54+7:1420:36
Mia BrännströmKlubblös23:45+14:0528:57
Elis OlofssonÅs IF11:55+2:1514:31
Vilgot HellströmKlubblös11:47+2:0714:22
Lillie HellströmKlubblös12:57+3:1715:47
Elsa NybergKlubblös11:42+2:0214:16
Malte SjöblomÖstersunds OKutgått

Inskolning

1 010 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Maja AnderheimKlubblösfullföljt
Mira AnderheimKlubblösfullföljt
Pilip BylanderKlubblösfullföljt
Alice KindmalmÖstersunds OKfullföljt
Agnes KonradssonÖstersunds OKfullföljt
Aron LarssonLitsbygdens SKfullföljt
Vilda Larsson-MagnussonÖstersunds OKfullföljt
Alice LindborgKlubblösfullföljt
Alva MaripuuÖstersunds OKfullföljt
Ella MaripuuÖstersunds OKfullföljt
Ellen MeschaksÖstersunds OKfullföljt
Julia OlssonKlubblösfullföljt
Embla SjölundÖrnsköldsviks OKfullföljt
Saga SjölundÖrnsköldsviks OKfullföljt
Maja WallinKlubblösfullföljt
Mille WallinKlubblösfullföljt
Kajsa WickenbergÖstersunds OKfullföljt

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser