Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprint-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint-KM
Arrangörsorganisation: Täby OK
Datum: torsdag 26 april 2018

D21

2 760 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Andrea WesterdahlTäby OKej godkänd

H21

2 760 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jens RönnolsJärla Orientering14:195:11
Niklas OlssonTäby OKej godkänd
Robert JohanssonTäby OKej godkänd
Henrik OlssonTäby OKej start

D20

2 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ann-Charlotte SpangenbergTäby OKej godkänd
Carolina JonsellTäby OKej start

D18

2 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Caroline OlsmatsTäby OKej godkänd
Josefine AnderssonTäby OKej godkänd
Nickolina HedenlundTäby OKej start

H18

2 760 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Fredrik HanssonTäby OKej godkänd

D16

2 260 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ida HänströmTäby OKej godkänd
Ida HofstedtTäby OKej godkänd
Malin HanssonTäby OKej godkänd
Petronella HedenlundTäby OKej godkänd

H16

2 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Marcus EkmanTäby OKej godkänd
Otto BalckTäby OKej godkänd

D14

1 680 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Doris IkoTäby OKej godkänd
Emelie RökenTäby OKej godkänd
Fredrika NordquistTäby OKej godkänd

H14

1 680 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid HedenlundTäby OK24:3814:39
Fredrik AhlbergTäby OKej godkänd
Hugo SjölanderTäby OKej godkänd
Elias LjungdellTäby OKej godkänd
Axel SchölinTäby OKej godkänd
August OldingTäby OKej godkänd
Noa BerglundTäby OKej godkänd
Gustaf HofstedtTäby OKej godkänd
Axel BalckTäby OKej godkänd
Filip LindqvistTäby OKej start

D12

1 480 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Emelie HolmströmTäby OKej godkänd
Ella LindqvistTäby OKej godkänd
Olivia AllertTäby OKej godkänd
Alma BarkstedtTäby OKej godkänd
Alma HallstenTäby OKej godkänd
Lovisa NordquistTäby OKej godkänd

H12

1 480 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Wilmer HagrotTäby OKej godkänd
Simon TrossingTäby OKej godkänd
Elliot LjungdellTäby OKej godkänd
Leo LindkvistTäby OKej godkänd
Erik NederheimTäby OKej godkänd
Villehart FrölidTäby OKej godkänd
Albin PerssonTäby OKej godkänd
Ilya KuchinskyTäby OKej godkänd

D10

1 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ida RökenTäby OKej godkänd
Ella LjungdellTäby OKej godkänd
Lovisa NederheimTäby OKej godkänd
Julia HolmströmTäby OKutgått
Dagny IkoTäby OKej start

H10

1 480 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Max LindqvistTäby OKej godkänd
Filip SjölanderTäby OKej godkänd
Erik BalckTäby OKej godkänd

D40

2 260 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Åsa SjölanderTäby OKej godkänd
Helena FalkTäby OKej godkänd
Petra LjungdellTäby OKej godkänd
Åsa PleinerTäby OKej godkänd
Katja KinnunenTäby OKej godkänd
Linda LönnebergTäby OKej godkänd
Eva HallstenTäby OKej start

H40

2 760 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan NäsmanTäby OK15:195:32
2Joakim BacklundTäby OK17:40+2:216:24
Martin TrossingTäby OKej godkänd
Tomas PleinerTäby OKej godkänd
Harald HedenlundTäby OKej godkänd

D50

2 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Birgitta OlssonTäby OKej godkänd
Eva HagrotTäby OKej start

H50

2 260 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Göran HanssonTäby OKej godkänd
Per SchölinTäby OKej godkänd
Oskar NederheimTäby OKej godkänd
Per IkoTäby OKej godkänd
Johan PalmgrenTäby OKej godkänd
Mats AjlingTäby OKej godkänd
Johan BalckTäby OKej godkänd
Mikael NordquistTäby OKej godkänd
Mats EkmanTäby OKej start

D60

2 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
My RönnolsTäby OKej godkänd

H60

2 260 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Peter OlssonTäby OKej godkänd
Ulf CarnbyTäby OKej godkänd
Lars HagrotTäby OKej godkänd

D70

1 680 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pia VikströmTäby OK31:3618:48

H70

1 680 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats LundbladTäby OK16:169:40
Arne LindqvistTäby OKej godkänd
Willy LjungdellTäby OKej godkänd

U1

1 480 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Eskil LindellTäby OKej godkänd
Wilmer LindqvistTäby OKej godkänd
Sigge LindellTäby OKej godkänd
Vilma AllertTäby OKej godkänd
Moa PerssonTäby OKej godkänd
Ella HallstenTäby OKej godkänd
Erik SjölanderTäby OKej godkänd
Hugo PleinerTäby OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser