Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomscupen, deltävling 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomscupen, deltävling 1
Arrangörsorganisation: Södertälje-Nykvarn OF
Datum: torsdag 3 maj 2018

U1

1 790 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonatan IhrsenSträngnäs-Malmby OL16:199:06
2Martin MarjakajSödertälje-Nykvarn OF21:07+4:4811:47
3Ida StrindSödertälje-Nykvarn OF25:15+8:5614:06
4Sofia LundströmSträngnäs-Malmby OL25:43+9:2414:22
5Emilia CarlssonSödertälje-Nykvarn OF31:07+14:4817:23
6Felix McdonaldSödertälje-Nykvarn OF41:36+25:1723:14

U2

2 570 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lo JadermarkSödertälje-Nykvarn OF24:119:24
2Hanna LundströmSträngnäs-Malmby OL26:57+2:4610:29
3Linus HallenekSträngnäs-Malmby OL28:56+4:4511:15
4Ida AlinSödertälje-Nykvarn OF35:12+11:0113:41
4Moa AlinSödertälje-Nykvarn OF35:12+11:0113:41
6Sofia WestbomSträngnäs-Malmby OL38:28+14:1714:58
7Oskar LiwellSödertälje-Nykvarn OF38:30+14:1914:58
8Lovisa HallenekSträngnäs-Malmby OL38:42+14:3115:03
9Aron HellströmSträngnäs-Malmby OL45:05+20:5417:32
10Agnes LindholmSträngnäs-Malmby OL50:18+26:0719:34
11Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL53:52+29:4120:57

U3

3 630 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF37:4210:23
2David BrennanSödertälje-Nykvarn OF40:01+2:1911:01
3Vidar SöderholmSträngnäs-Malmby OL41:48+4:0611:30
4Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL44:18+6:3612:12
5Alma GauffinSödertälje-Nykvarn OF46:17+8:3512:45
6Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL47:06+9:2412:58
7Olle IhrsenSträngnäs-Malmby OL53:56+16:1414:51
8Lisa EdénSödertälje-Nykvarn OF1:00:40+22:5816:42
9Sophie BrennanSödertälje-Nykvarn OF1:02:25+24:4317:11
10Sebastian RadakovicSödertälje-Nykvarn OF1:03:05+25:2317:22
11Klara StrindSödertälje-Nykvarn OF1:07:08+29:2618:29
12Matilda MarjakajSödertälje-Nykvarn OF1:08:42+31:0018:55
13Alexandra StåhlSödertälje-Nykvarn OF1:09:38+31:5619:10

U4

4 960 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cristoffer AlhsenSödertälje-Nykvarn OF34:577:02
2Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF39:07+4:107:53
3David BorgSödertälje-Nykvarn OF41:07+6:108:17
4Alexander AlhsenSödertälje-Nykvarn OF41:08+6:118:17
5Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF41:18+6:218:19
6Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF43:05+8:088:41
7Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF48:21+13:249:44
8Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF49:12+14:159:55
9Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF55:43+20:4611:13
10Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF56:41+21:4411:25
Marianne PettersonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Peter EdénSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser