Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Östgötaserien i MTBO deltävling 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Östgötaserien i MTBO deltävling 1
Arrangörsorganisation: Tjällmo-Godegårds OK
Datum: måndag 14 maj 2018

Kort dam

4 080 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia TunessonSkogspojkarnas OK30:567:34
2Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK31:25+0:297:42
3Ebba SkullmanLinköpings OK43:58+13:0210:46
4Julia ÅttingLinköpings OK59:18+28:2214:32

Kort herr

4 080 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias OhlssonTjällmo-Godegårds OK28:587:05
2Sven GranathTjällmo-Godegårds OK29:36+0:387:15
3Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK32:32+3:347:58
4Johan ÅrbrinkLinköpings OK34:48+5:508:31
5Arvid SvenssonBjörkfors GOIF38:53+9:559:31
6Ludvig EronnLinköpings OK40:11+11:139:50
7Theo ÅrbrinkLinköpings OK41:08+12:1010:04
8Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK43:16+14:1810:36
9Lucas BerggrenLinköpings OK47:16+18:1811:35
10August EkingeOK Motala53:01+24:0312:59

Mellan dam

7 080 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena StrömTjällmo-Godegårds OK46:556:37
2Ida DalhammerOK Roxen52:32+5:377:25
3Emma TrofastTjällmo-Godegårds OK56:46+9:518:01
4Maria BergstrandMotala AIF OL56:57+10:028:02
5Karin FreylandSOK Aneby1:07:47+20:529:34
6Susanne PetterssonOK Roxen1:21:39+34:4411:31
Karin SkullmanLinköpings OKej godkänd

Mellan herr

7 080 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans PerssonOK Kolmården42:556:03
2Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK50:33+7:387:08
3Simon KarlssonOK Motala58:02+15:078:11
4Albin EronnLinköpings OK1:00:04+17:098:29
5Christer BroströmOK Denseln1:01:28+18:338:40
6Pelle SkullmanLinköpings OK1:04:10+21:159:03
7Göran AnderssonMotala AIF SK1:10:27+27:329:57
8Tord FranssonMotala AIF OL1:14:49+31:5410:34

Lång dam

8 970 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mia EronnLinköpings OK44:234:56
2Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OK47:30+3:075:17
3Lisa Åberg SamorTjällmo-Godegårds OK54:34+10:116:04
4Malin PilvingeOK Kolmården58:15+13:526:29
5Johanna JonssonSOK Aneby59:50+15:276:40

Lång herr

8 970 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK39:544:26
2Bertil EronnLinköpings OK40:37+0:434:31
3Martin JarelandLinköpings OK43:36+3:424:51
4Mats ErikssonOK Roxen43:41+3:474:52
5Rikard ErikssonTjällmo-Godegårds OK43:46+3:524:52
6Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK44:38+4:444:58
7Gunnar NilssonFinspångs SOK44:39+4:454:58
8Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK44:55+5:015:00
9Mattias TunessonSkogspojkarnas OK47:30+7:365:17
10Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb48:27+8:335:24
11Jonas DetterfeltLinköpings OK54:41+14:476:05
12Kristian SamuelssonBjörkfors GOIF56:15+16:216:16
13Anders EkingeOK Motala1:04:29+24:357:11
14Hans ArkestenTjällmo-Godegårds OK1:08:24+28:307:37
15Peter FahlstedtSkogspojkarnas OK1:14:03+34:098:15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser