Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VPT, deltävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VPT, deltävling 2
Arrangörsorganisation: Västerås SOK
Datum: tisdag 15 maj 2018

Arboga OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Amanda BäckD12 (9)12:28+2:358:43
4Casper VånsjöH20 (8)19:01+3:068:05
4Filip BäckH16 (13)19:52+3:388:33
5Rasmus VånsjöH10 (12)12:30+3:5011:21
7Tilda WigforssD16 (14)24:39+6:5512:05
7Gustav GöranssonH16 (13)20:24+4:108:47
11Ture HolmstrandH12 (15)18:37+8:5013:23
11Eric BäckH14 (20)19:20+5:599:51
13Albin AnderssonH12 (15)19:43+9:5614:11
Tova HolmstrandInskolning (26)fullföljt
Alva WickströmD14 (16)ej godkänd
Selma WickströmD10 (13)ej start

Hallstahammars OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Freja MattilaD10 (13)9:11+1:598:25
5Arvid JonforsenH14 (20)14:03+0:427:10
7Axel OlssonH20 (8)25:39+9:4410:54
9David JonforsenH10 (12)17:06+8:2615:32
Ville MattilaInskolning (26)fullföljt

Köping-Kolsva OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Emma JanssonD20 (8)23:21+6:1010:03
6Agnes JanssonD20 (8)23:49+6:3810:15
6Castor RådbergH10 (12)12:53+4:1311:42
7Jakob SandbergH12 (15)12:36+2:499:03
8Jonathan EnarssonH10 (12)15:00+6:2013:38
9Jonna SandbergD16 (14)28:23+10:3913:54
9Ville SjöblomH12 (15)14:06+4:1910:08
10Josefin SandbergD10 (13)15:23+8:1114:06
11Hampus EnarssonH10 (12)44:55+36:1540:49
14Kornelia RådbergD14 (16)28:50+16:5215:45
Ida LindbergInskolning (26)fullföljt
Nova VitalInskolning (26)fullföljt

Norbergs OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Arvid ErikssonH14 (20)13:30+0:096:53
5Signe WinqvistD10 (13)12:20+5:0811:18
7Hanna ErikssonD20 (8)27:05+9:5411:40

OK Hedströmmen

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Ella WilhelmssonD14 (16)16:08+4:108:48
8Ida PaananenD20 (8)33:31+16:2014:26
13Kalle AnderssonH14 (20)20:32+7:1110:28
13Anders AnderssonH16 (13)39:35+23:2117:03
15Edvin BerggrenH14 (20)23:39+10:1812:03
18Maher KalousiehH14 (20)27:40+14:1914:06
Ida WilhelmssonD16 (14)ej godkänd

Sala OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anton KällströmH20 (8)15:556:46
1Mirjam DalénD20 (8)17:117:24
6Elias KarénH12 (15)12:24+2:378:55
7Malva EnlundD12 (9)23:10+13:1716:12
8Ester AspersandD12 (9)24:58+15:0517:27
10Noa LanderH10 (12)18:00+9:2016:21
15Emelie EngvallD14 (16)30:51+18:5316:51
Solhem BerekentInskolning (26)fullföljt
Ezana Yosief GhideInskolning (26)fullföljt
Lovisa BouvinInskolning (26)ej start

Surahammars SOK

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Vidar NettelmarkH14 (20)13:28+0:076:52
2Beatrice ÖsterbergD14 (16)13:59+2:017:38
2Wilma ThornellD16 (14)19:04+1:209:20
3Rebecka HaslerD16 (14)21:30+3:4610:32
4Ida HallinD16 (14)21:35+3:5110:34
5Elsa NettelmarkD12 (9)14:21+4:2810:02
6Ellen ThorsénD14 (16)15:49+3:518:38
8Gabriella HaslerD10 (13)13:10+5:5812:04
8My VelanderD16 (14)24:57+7:1312:13
9Emilie ÖsterbergD10 (13)14:10+6:5812:59
9Anton VelanderH14 (20)17:22+4:018:51
9Clara SvenssonD14 (16)16:15+4:178:52
10Tilde JohanssonD16 (14)30:05+12:2114:44
10Edwin AsplundH12 (15)15:42+5:5511:17
10Albin VelanderH14 (20)17:25+4:048:53
14Arvid GunérusH14 (20)21:38+8:1711:02
14Albin SvenssonH12 (15)21:07+11:2015:11
16Dennis BjurstedtH14 (20)24:21+11:0012:25
19Linus HallinH14 (20)31:08+17:4715:53
Elsa DanielssonInskolning (26)fullföljt
Loui GrankvistInskolning (26)fullföljt
Hilda GunérusInskolning (26)fullföljt
Love VelanderInskolning (26)fullföljt
Ludvig HaslerH20 (8)ej godkänd
Alma DanielssonInskolning (26)ej godkänd

Vandrarringen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Alice HelmerssonD16 (14)21:40+3:5610:37
Tova EldeenInskolning (26)fullföljt
Erik EldeenH12 (15)ej godkänd

Västerås SOK

86 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Nova SahlénD12 (9)9:536:54
1David ThapperH12 (15)9:477:02
1Elin PalmD10 (13)7:126:36
1Simon SvenssonH14 (20)13:216:48
1Emilia BrangefältD16 (14)17:448:41
1Kalle Åkerman SjöströmH16 (13)16:146:59
1Gustav JuhlinH10 (12)8:407:52
1Maja AhlströmD14 (16)11:586:32
2Noa SjöstrandH20 (8)16:41+0:467:05
2Smilla AndertoftD12 (9)10:34+0:417:23
2Erik PalmH12 (15)10:03+0:167:13
2Kajsa BergrothD10 (13)8:57+1:458:12
2Ludvig JuhlinH10 (12)9:00+0:208:10
2Elin DahlmarkD20 (8)21:47+4:369:23
2Martin SandqvistH16 (13)16:26+0:127:05
3Hugo ZetterbergH12 (15)10:12+0:257:20
3Elvira BjörnbergD14 (16)14:04+2:067:41
3Alicia HermannD12 (9)12:24+2:318:40
3Alfred LönnH20 (8)17:03+1:087:15
3Elin NallgårdD20 (8)22:52+5:419:51
3Jesper JanssonH16 (13)18:59+2:458:10
3Rasmus ViertelH10 (12)9:31+0:518:39
4Frida HerbstD10 (13)10:19+3:079:27
4Ebba ThenanderD14 (16)14:43+2:458:02
4Gustav ThenanderH12 (15)11:23+1:368:11
4Maja HolmgrenD20 (8)23:02+5:519:55
4Kristoffer KlarinH14 (20)13:35+0:146:55
4Olle OldaeusH10 (12)10:03+1:239:08
5Pontus LindgrenH20 (8)19:44+3:498:23
5Kajsa HallD14 (16)15:19+3:218:22
5Filip AnderssonH12 (15)11:45+1:588:27
5Noah AndertoftH16 (13)20:03+3:498:38
6Irma MalmströmD10 (13)12:33+5:2111:30
6Axel TarkpeaH20 (8)21:58+6:039:20
6Lovisa BjörnbergD12 (9)21:56+12:0315:20
6Tamás SzütsH16 (13)20:14+4:008:43
6Jennifer SvenssonD16 (14)23:50+6:0611:40
6Elis WiklundH14 (20)14:21+1:007:19
7Maria StenbergD10 (13)12:54+5:4211:50
7Alva SkoogD14 (16)15:58+4:008:43
7Sixten SlagbrandH14 (20)15:36+2:157:57
7Oscar NoringH10 (12)14:05+5:2512:48
8Josiah BergrothH14 (20)16:23+3:028:21
8Robin BergrothH12 (15)13:20+3:339:35
8Lucas AhlströmH16 (13)20:31+4:178:50
9Hugo FriskH16 (13)20:46+4:328:57
10Karin AnderssonD14 (16)16:46+4:489:09
10Martin McKayH16 (13)22:16+6:029:35
11Felicia SahlénD16 (14)30:15+12:3114:49
11Freja IvermarkD10 (13)16:12+9:0014:51
11Tobias DahlmarkH16 (13)23:05+6:519:56
11Fanny AnderssonD14 (16)17:06+5:089:20
12Carl SandqvistH14 (20)20:19+6:5810:21
12Rasmus EliassonH12 (15)18:40+8:5313:25
12Hanna ThapperD10 (13)18:04+10:5216:34
12Elias Jeb BergrothH16 (13)28:52+12:3812:26
12Hanna HermannD14 (16)19:20+7:2210:33
13Selma LöfqvistD10 (13)25:28+18:1623:21
13Hanna ThulinD14 (16)21:15+9:1711:36
17Samuel LindqvistH14 (20)27:31+14:1014:02
Rasmus LarssonProva på (7)14:4816:26
Felix SigurdssonProva på (7)13:4115:12
Wilmer SigurdssonProva på (7)13:3915:10
Oskar LjunggrenProva på (7)7:388:28
Johan VinnalProva på (7)6:066:46
Karl StjärnesundProva på (7)11:2812:44
Jacob LindströmProva på (7)24:0026:40
Theo AnderssonInskolning (26)fullföljt
Signe BerglundInskolning (26)fullföljt
Lina EliassonInskolning (26)fullföljt
Ebbe GuterstamInskolning (26)fullföljt
Felix HerbstInskolning (26)fullföljt
Klara JuhlinInskolning (26)fullföljt
Emma KlarinInskolning (26)fullföljt
Linus PelinInskolning (26)fullföljt
Sebastian SeppasInskolning (26)fullföljt
Theodor ThenanderInskolning (26)fullföljt
Filip ThorsellInskolning (26)fullföljt
Per TorssonInskolning (26)fullföljt
Olle ZetterbergInskolning (26)fullföljt
Amanda HallD16 (14)ej godkänd
Albin ÅkerströmH14 (20)ej godkändLadda ner rutt i gpx-format
Vilma ThulinD12 (9)ej godkänd
Klara Åkerman SjöströmD16 (14)ej godkänd
Alexander ThulinH10 (12)ej godkänd
Dan ÖsterlundH20 (8)ej start
Ida LarssonD16 (14)ej start
Markus ÖsterlundH20 (8)ej start
Matilda MolundInskolning (26)ej godkänd
Måns ÅkerstedtInskolning (26)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser