Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3
Arrangörsorganisation: Fjärås AIK
Datum: söndag 27 maj 2018

D16

3 660 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma EliassonFK Friskus-Varberg50:0213:40
2Unni GranforsIF Rigor54:37+4:3514:55
3Julia ArvidssonIF Rigor1:18:07+28:0521:20

H16

4 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel BechtelFK Friskus-Varberg39:589:05
2Jakob MobergOK Löftan43:34+3:369:54
3Elias PerssonFjärås AIK49:29+9:3111:14
4Alex JohanssonFK Friskus-Varberg59:04+19:0613:25
5Fabian OdénFjärås AIK1:10:35+30:3716:02
6David JohanssonFK Friskus-Varberg1:20:25+40:2718:16

H16 Kort

3 450 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Edvin SahlinOK Löftanej start

D14

3 290 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida AnderssonOK Löftan46:5114:14
2Tilde BlomOK Nackhe48:34+1:4314:45
3Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg55:23+8:3216:50
4Linnea HöökFjärås AIK58:52+12:0117:53
Anna SvenssonIF Rigorej start

H14

3 580 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil SeldénIF Rigor40:5911:26
2Edvin AlexanderssonIF Rigor43:55+2:5612:16
3Jonathan RundqvistOK Nackhe45:10+4:1112:36
4Martin HanssonIF Rigor45:56+4:5712:49
5Hugo ÅkerbergOK Löftan47:00+6:0113:07
6Melwin ArvidssonIF Rigor1:02:05+21:0617:20
7Andreas HandinOK Löftan1:09:09+28:1019:18
Edvin TolestamIF Rigorej godkänd
Olle FlorénIF Rigorej godkänd
Albin PaulssonOK Löftanutgått

D12

2 410 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida OdénFjärås AIK23:229:41
2Elin AnderssonOK Löftan26:28+3:0610:58
3Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg28:54+5:3211:59
4Lova JohanssonFK Friskus-Varberg29:40+6:1812:18
5Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg44:24+21:0218:25

H12

2 370 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alvar AlexanderssonIF Rigor20:578:50
2Andy GranforsIF Rigor22:57+2:009:41
3Samuel DahlbergIK Trenne Ullared27:40+6:4311:40
4Simon HanssonIF Rigor29:24+8:2712:24
5Zebastian ArdforsOK Löftan33:54+12:5714:18
6Isak TörnströmFK Friskus-Varberg38:47+17:5016:21
7Mathias GraffnerOK Löftan39:01+18:0416:27
8Oscar MobergOK Löftan43:04+22:0718:10

D12 Kort

2 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva SahlinOK Löftan23:1711:08

H12 Kort

2 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker JohanssonOK Löftan31:3714:38
2Wilhelm EkFjärås AIK37:20+5:4317:17
Simon TolestamIF Rigorej start
Jacob RuderfeltIF Rigorej start

D10

2 280 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg17:267:38
2Agnes PaulssonOK Löftan23:46+6:2010:25
3Zmilla ArdforsOK Löftan32:49+15:2314:23

H10

2 190 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg18:578:39
2Kasper HellerströmFK Friskus-Varberg22:21+3:2410:12
3Hugo TolestamIF Rigor24:18+5:2111:05
4Hugo CorneliussonOK Löftan25:13+6:1611:30
5Wilhelm BjöremarkFjärås AIK1:06:00+47:0330:08
Folke FranssonFK Friskus-Varbergej godkänd

Inskolning

1 760 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Veronica AnderssonFjärås AIKfullföljt
Felix AndreenIF Rigorfullföljt
Hannes AndreenIF Rigorfullföljt
Ruben ArnessonOK Löftanfullföljt
Ella ArvidssonIF Rigorfullföljt
Ellen BoströmFK Friskus-Varbergfullföljt
Elias EdströmIF Rigorfullföljt
Hampus EdströmIF Rigorfullföljt
Ebba FranssonFK Friskus-Varbergfullföljt
Valter GustavssonOK Löftanfullföljt
Vidar HanningOK Löftanfullföljt
Erik JohemanOK Löftanfullföljt
Kewin KarlsjöIF Rigorfullföljt
Alice MarmanderFK Friskus-Varbergfullföljt
Majken SöderlindIF Rigorfullföljt
Milo NybergFjärås AIKej godkänd

U1

2 080 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob AnderssonOK Löftan19:389:26
2Svante FlorénIF Rigor21:08+1:3010:09
3Jonatan LundgrenFK Friskus-Varberg24:30+4:5211:46
4Ztella ArdforsOK Löftan24:33+4:5511:48
5Zamuel ArdforsOK Löftan25:29+5:5112:15
6Elis MarmanderFK Friskus-Varberg26:28+6:5012:43
7Alva BjöremarkFjärås AIK29:18+9:4014:05
8Mia JohemanOK Löftan37:03+17:2517:48
9Peter SundstenOK Löftan39:01+19:2318:45
Gustav FrankOK Löftanej godkänd
Oskar AnderssonFK Friskus-Varbergej start
Alfred ArnellOK Löftanej start

U2

2 030 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin SeverinssonOK Nackhe15:257:35
2Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg18:05+2:408:54
3Almer HanningOK Löftan19:03+3:389:23
4Edward ArnellOK Löftan20:14+4:499:58
5Sebastian LundgrenFK Friskus-Varberg20:55+5:3010:18
6Adam JohanssonOK Nackhe21:45+6:2010:42
7Astrid HellerströmFK Friskus-Varberg28:16+12:5113:55
8Karolin GraffnerOK Löftan29:36+14:1114:34
9Wilmer NybergFjärås AIK30:34+15:0915:03
10Fabian AlnströmIF Rigor34:37+19:1217:03
11Vide FlinkFjärås AIK35:24+19:5917:26
11Tyra FlinkFjärås AIK35:24+19:5917:26
13Elisa LindbergOK Löftan38:23+22:5818:54
14Sixten TörnströmFK Friskus-Varberg43:53+28:2821:37
15Johannes DahlbergIK Trenne Ullared46:52+31:2723:05
16Ralf GustavssonOK Löftan48:42+33:1723:59
17Elin RönnqvistIF Rigor50:19+34:5424:47
18Lukas SöderbergIF Rigor57:12+41:4728:10
Ella RuderfeltIF Rigorej start

Öppen motion 3

2 530 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg31:0012:15
2Frida LyxellGöteborg-Majorna OK32:44+1:4412:56
3Ellen HeymanIF Rigor36:24+5:2414:23
4Åsa HanssonIF Rigor43:03+12:0317:00
Gunilla GlimténOK Löftanej godkänd

Öppen motion 5

3 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Weronica ZederinOK Nackhe31:228:57
2Henrik AnderssonOK Löftan33:36+2:149:36
3Josefin HanningOK Löftan35:26+4:0410:07
4Therese BlomOK Nackhe37:44+6:2210:46
5Hans AntonssonOK Löftan41:23+10:0111:49
6Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg48:26+17:0413:50
7Mikael NilssonFK Friskus-Varberg52:25+21:0314:58
8Daniel GlimténOK Löftan53:24+22:0215:15
9Ulrika JohanssonOK Löftan54:46+23:2415:38
10Sven TolestamIF Rigor55:54+24:3215:58
11Robin NilselidKlubblös57:01+25:3916:17
12Linus ZederinOK Nackhe1:01:12+29:5017:29
13Magnus NilselidKlubblös1:01:33+30:1117:35
14Pernilla AntonssonFK Friskus-Varberg1:01:49+30:2717:39
15Annette SeldénIF Rigor1:09:45+38:2319:55
16Karin SundhFjärås AIK1:13:16+41:5420:56
Tomas RönnqvistIF Rigorej start

Öppen motion 8

4 310 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus HanssonOK Löftan35:448:17
2Niklas FlorénIF Rigor40:14+4:309:20
3Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg45:28+9:4410:32
4Malin BruhnIF Rigor49:44+14:0011:32
5Linda CorneliussonOK Löftan49:51+14:0711:33
6Mikael NilssonOK Löftan49:56+14:1211:35
7Sofia KarmstigFK Friskus-Varberg50:34+14:5011:43
8Pernilla AlexanderssonIF Rigor52:39+16:5512:12
9Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb56:30+20:4613:06
Phil MullinsSjövalla FKej godkänd
Dan JohanssonFjärås AIKej godkänd
Ulrika GranforsIF Rigorej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser