Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Grandalskampen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Grandalskampen
Arrangörsorganisation: OK Orinto
Datum: tisdag 24 april 2018

Knatte

1 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Julia BorgOK Orinto41:42+8:4027:48
Adelia BurvallOK Orinto43:27+10:2528:58
Harry OK Orinto44:13+11:1129:28
Katerina DobsicekOK Orinto41:27+8:2527:38
Frans RosengrenOK Orinto33:06+0:0422:04
Vidar NilssonOK Orinto33:0222:01
Olle WermsjöOK Orintoej godkänd
Alma PerssonOK Orintoej godkänd

U

1 700 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia BernalOK Orinto45:5827:02
2Saga LindebergOK Orinto47:17+1:1927:48
3Lova BergdahlOK Orinto47:30+1:3227:56
4Linnéa PerssonOK Orinto55:51+9:5332:51
5Elsa Palmerud PringleOK Orinto55:55+9:5732:53
6Hugo RosengrenOK Orinto57:59+12:0134:06
John RöshammarOK Orintoej godkänd
Hana TrefnáOK Orintoej godkänd
Loke OK Orintoej godkänd
Simon OK Orintoej godkänd
Filip OK Orintoej godkänd

HD10

1 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl Hugo NilssonOK Orinto31:5717:45
2Hugo LambertOK Orinto33:00+1:0318:20
3Ida BorgOK Orinto35:56+3:5919:57
4Ludvig BurvallOK Orinto54:05+22:0830:02
Emma OlaussonOK Orintoej godkänd
Emma SetterlindOK Orintoej godkänd
Iris Palmerud PringleOK Orintoej godkänd

HD12

2 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvina BergdahlOK Orinto49:0618:53
2Kajsa ElfströmOK Orinto52:40+3:3420:15
3Anton WincklerOK Orinto1:09:16+20:1026:38
4Eskil WincklerOK Orinto1:11:49+22:4327:37
Wilma BlohmOK Orintoej godkänd
Elsa HanssonOK Orintoej godkänd
Elliot BurvallOK Orintoej start

HD14

3 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vera ElfströmOK Orinto49:3013:22
2Erik BillströmOK Orinto1:01:06+11:3616:30
3Eliot HarrissOK Orinto1:03:37+14:0717:11
4Benjamin ReulOK Orinto1:39:27+49:5726:52
Kristina BohmanOK Orintoej godkänd

HD16

4 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle ElfströmOK Orinto1:06:0614:22
2Emil SundströmOK Orinto1:11:42+5:3615:35
3Gustav BohmanOK Orinto1:37:35+31:2921:12

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser