Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 5-dagars etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 5-dagars etapp 3
Arrangörsorganisation: IK Hakarpspojkarna
Datum: torsdag 17 maj 2018

D16

2 160 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida MouchardIF Hallby SOK31:0614:23
2Ellinor LihvOK Gränsen33:08+2:0215:20
3Elin AnderssonIF Hallby SOK45:09+14:0320:54
Hedda ReuterdahlIF Hallby SOKej godkänd

D14

1 820 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes HertzTenhults SOK32:3617:54
2Ida RosjöJönköpings OK32:56+0:2018:05
3Vega EnellJönköpings OK37:06+4:3020:23
4Selma HedströmTenhults SOK40:19+7:4322:09
5Ida KarlssonOK Gränsen1:02:30+29:5434:20
Jenny JanssonTenhults SOKej godkänd
Vilda PerssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd

H14

1 820 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar JuelTenhults SOK29:0916:00
2Erik ElfÖlmstads IS34:35+5:2619:00
3Simon PerssonOK Gränsen44:12+15:0324:17

D12

1 270 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna8:336:43
2Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna12:18+3:459:41
3Pia EliassonIK Hakarpspojkarna12:41+4:089:59
4Moa DahlsonOK Gränsen18:46+10:1314:46
5Adina NilssonIK Vista20:30+11:5716:08
Lisa NilssonIK Vistaej godkänd
Tilda SundkvistOK Gränsenej start

H12

1 270 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viggo WulffOK Gränsen10:408:23
2Felix FrykfeldtIK Hakarpspojkarna11:51+1:119:19
3Rasmus SternerOK Gränsen13:37+2:5710:43
4Elliott RehnGränna-Bygdens OK15:38+4:5812:18
5Felix BlombergIF Hallby SOK17:56+7:1614:07
6Viggo PerssonIK Hakarpspojkarna20:00+9:2015:44
7Wincent KarlssonGränna-Bygdens OK21:37+10:5717:01
Måns SandahlIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Emil LingIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Walter BlomqvistJönköpings OKej start

D10

840 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilma TrofastJönköpings OK10:3512:35
2Evelina GomérIK Hakarpspojkarna10:38+0:0312:39
3Tilda SkarstedtTenhults SOK13:46+3:1116:23
4Siri RehnGränna-Bygdens OK15:05+4:3017:57
5Leah JonzonGränna-Bygdens OK18:45+8:1022:19

H10

840 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix SvenssonJönköpings OK8:089:40
2Hannes HolmbergOK Gränsen8:58+0:5010:40
3Olof HertinIK Hakarpspojkarna9:55+1:4711:48
4Hugo JanssonTenhults SOK11:12+3:0413:20
5Tage MöllerströmJönköpings OK11:38+3:3013:50
6Lukas HultOK Gränsen13:38+5:3016:13
7Linus HolmbergOK Gränsen13:40+5:3216:16
8Assar Rosén ThelinJönköpings OK19:33+11:2523:16
9Milton SparrTenhults SOK20:08+12:0023:58
10Samuel KarlssonGränna-Bygdens OK23:40+15:3228:10

Inskolning

730 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Mattis CarlströmIK Hakarpspojkarnafullföljt
Nelly EkIK Hakarpspojkarnafullföljt
Minna FöranderIK Hakarpspojkarnafullföljt
Maria HulterskogJönköpings OKfullföljt
Arvid OrestigTenhults SOKfullföljt
Linnea PalmérJönköpings OKfullföljt
Signe SchyggeIK Hakarpspojkarnafullföljt
Axel StjernqvistIK Hakarpspojkarnafullföljt
Moa TorstenssonIK Hakarpspojkarnafullföljt

U1

840 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil SternerOK Gränsen11:3213:43
2Edith PalmérJönköpings OK12:53+1:2115:20
3Hanna PalmérJönköpings OK12:55+1:2315:22
4Bo MöllerströmJönköpings OK17:00+5:2820:14
5Lova BeijerJönköpings OK17:45+6:1321:07
6Lovisa DahlbergJönköpings OK18:06+6:3421:32
7Alma TrofastJönköpings OK18:48+7:1622:22
8Ida WintenbyJönköpings OK18:50+7:1822:25
9Wilma JohanssonTenhults SOK19:07+7:3522:45
10Matilda GomérIK Hakarpspojkarna19:16+7:4422:56
11Victor KarlssonOK Gränsen20:12+8:4024:02
12Linn BorstJönköpings OK21:03+9:3125:03
13Alma MannerströmTenhults SOK21:38+10:0625:45
14Felix SandahlIK Hakarpspojkarna21:47+10:1525:55
14Emil OlinIK Hakarpspojkarna21:47+10:1525:55
16Viggo PetersonKlubblös27:08+15:3632:18
17Linus FridénOK Gränsen27:10+15:3832:20
18Stina NilssonIK Vista27:50+16:1833:08
19Sofia JuelTenhults SOK3:45:10+3:33:384:28:03
Norah BlomqvistJönköpings OKej start

U2

1 270 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred NilssonIK Vista16:5913:22
2Edwin OtterborgIK Hakarpspojkarna19:00+2:0114:57
3Ellen BorstJönköpings OK20:51+3:5216:25
4Einar OrestigTenhults SOK21:51+4:5217:12
5Philip EliassonIK Hakarpspojkarna22:38+5:3917:49
6Rasmus AllohGränna-Bygdens OK23:20+6:2118:22
7Olle HedströmTenhults SOK25:56+8:5720:25
8Eric FridénOK Gränsen26:15+9:1620:40
9Calle DahlsonOK Gränsen26:42+9:4321:01
10Felicia OtterborgIK Hakarpspojkarna27:45+10:4621:51
11Nike BlombergIF Hallby SOK28:50+11:5122:42
12Filip IvarssonIK Hakarpspojkarna29:03+12:0422:52
13Linus FogelströmOK Gränsen32:35+15:3625:39
14Selma FagerbergJönköpings OK33:11+16:1226:07
15Anja RydellIF Hallby SOK41:20+24:2132:32
16Alva HaraldssonIF Hallby SOK41:21+24:2232:33
Nina HögrellJönköpings OKej start
Tea SjöstedtJönköpings OKej start

Öppen motion 4

2 160 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik StillemarkIF Hallby SOK22:0210:12
2Fredrik MouchardIF Hallby SOK28:53+6:5113:22
3Dan GomérIK Hakarpspojkarna33:34+11:3215:32
4Håkan RydellIF Hallby SOK39:18+17:1618:11
5Anette HertzTenhults SOK39:36+17:3418:20
6Sven-Eric DahlsonOK Gränsen40:16+18:1418:38
7Maria DahlbergJönköpings OK48:07+26:0522:16
8Samuel GustafssonJönköpings OK1:00:42+38:4028:06
Patrik DahlbergJönköpings OKej godkänd
Sofia EnellJönköpings OKej godkänd

Öppen motion 7

2 250 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna14:036:14
2Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna14:26+0:236:24
3Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna15:25+1:226:51
4Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna15:40+1:376:57
5Olle BergetMarkbygdens OK15:58+1:557:05
6Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna18:08+4:058:03
7Stefan ErikssonIK Hakarpspojkarna19:14+5:118:32
8Daniel HåkanssonOK Gränsen20:02+5:598:54
9Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarna20:03+6:008:54
10Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna20:28+6:259:05
11Mats HolmbergOK Gränsen20:34+6:319:08
12Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna21:34+7:319:35
13Thomas PerssonOK Gränsen22:50+8:4710:08
14Simon BjörnehällOK Gränsen23:59+9:5610:39
15Karin HåkanssonOK Gränsen24:06+10:0310:42
16Alma HaagOK Gränsen28:09+14:0612:30
17Per-Olof ClaéssonTenhults SOK29:07+15:0412:56
18Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK32:41+18:3814:31
19Karin EmanuelssonBredaryds SOK32:54+18:5114:37
20Sven NilssonIK Vista35:25+21:2215:44
21Tobias MöllerströmJönköpings OK39:12+25:0917:25
22Annika GustafssonJönköpings OK42:11+28:0818:44
23Liselott JohanssonTenhults SOK43:27+29:2419:18
24Lars KarlssonOK Gränsen48:49+34:4621:41
Svante LagerbergIF Hallby SOKej godkänd

U3

1 820 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viggo NilssonIK Hakarpspojkarna27:5915:22
2Kevin KarlssonIF Hallby SOK43:30+15:3123:54
Arvid RydellIF Hallby SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser