Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för FOK:s sprintcup etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: FOK:s sprintcup etapp 1
Arrangörsorganisation: Falkenbergs OK
Datum: tisdag 8 maj 2018

Herr

3 150 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas LundbladOK Nackhe18:335:53
2Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK19:32+0:596:12
3Lennart BengtssonFalkenbergs OK21:32+2:596:50
4Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK23:24+4:517:25
5Martin JohanssonFalkenbergs OK23:38+5:057:30
6Hans JensenFalkenbergs OK23:40+5:077:30
7Magnus WallinIK Trenne Ullared24:00+5:277:37
8Claes AnderssonFalkenbergs OK24:07+5:347:39
9Noah BechtelFK Friskus-Varberg25:19+6:468:02
10Axel BechtelFK Friskus-Varberg25:36+7:038:07
11Viktor KarlssonIK Trenne Ullared27:05+8:328:35
12Daniel FrantzichFalkenbergs OK27:18+8:458:40
13Fredrik StamfjordFalkenbergs OK27:56+9:238:52
14Mattias KarlssonIK Trenne Ullared28:01+9:288:53
15Martin EricssonFalkenbergs OK28:08+9:358:55
16P-A JacobssonFalkenbergs OK28:23+9:509:00
17Christoffer YngvessonFalkenberg Allstars28:53+10:209:10
18Peter HagströmFalkenbergs OK35:16+16:4311:11
19Peter KjellssonFalkenbergs OK35:49+17:1611:22
20Kaj JohanssonFalkenbergs OK36:50+18:1711:41
21Håkan AnderssonSäffle OK39:43+21:1012:36
22Christer NelsénFalkenbergs OK51:43+33:1016:25
Rune EliassonFalkenbergs OKej godkänd
Bo TorstenssonFalkenbergs OKej godkänd
Håkan WinnbergIK Trenne Ullaredej godkänd
Håkan HanssonFalkenbergs OKej godkänd
Peter BadenfeltFalkenbergs OKej godkänd
Hans PetterssonFalkenbergs OKej godkänd

Dam

3 040 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie SöderblomFalkenbergs OK24:107:56
2Weronica ZederinOK Nackhe24:56+0:468:12
3Frida AnderssonFalkenbergs OK27:21+3:118:59
4Elin CarlssonIK Trenne Ullared34:24+10:1411:18
5Elin FredinOK Nackhe34:41+10:3111:24
6Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared34:45+10:3511:25
7Ingela NelsénFalkenbergs OK35:56+11:4611:49
8Annika BechtelFK Friskus-Varberg35:57+11:4711:49
9Fanny HanssonFalkenbergs OK37:14+13:0412:14
10Emma WillborgFalkenbergs OK37:41+13:3112:23
11Monica WassFalkenbergs OK37:43+13:3312:24
12Alva WallinIK Trenne Ullared38:06+13:5612:31
13Gunilla MartinssonFalkenbergs OK38:14+14:0412:34
14Anna HagströmFalkenbergs OK39:46+15:3613:04
15Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared40:42+16:3213:23
16Gunilla BengtssonFalkenbergs OK42:21+18:1113:55
17Katarina AnderssonÄtrans IF43:01+18:5114:09
18Clara HenningssonIK Trenne Ullared43:19+19:0914:14
19Christina HenrikssonFalkenbergs OK43:29+19:1914:18
20Mari SchoughÄtrans IF43:45+19:3514:23
Marianne ThorssonIK Trenne Ullaredej godkänd
Sabina MårtenssonIK Trenne Ullaredej godkänd

Ungdom

1 760 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel DahlbergIK Trenne Ullared15:559:02
2Eline EricssonFalkenbergs OK19:22+3:2711:00
2Erik RexfeltFalkenbergs OK19:22+3:2711:00
4William RönnFK Friskus-Varberg24:23+8:2813:51
5Moa BengtssonFalkenbergs OK29:32+13:3716:46
6Samuel BernhardtFalkenbergs OK35:48+19:5320:20
7Amanda WeréenFalkenbergs OK37:24+21:2921:15
8Alva SunnenellFalkenbergs OK39:52+23:5722:39
9Viola RönnFK Friskus-Varberg41:16+25:2123:26

Motion

2 190 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnéa KjellssonFalkenbergs OK21:089:38
2Jacob NilssonFalkenbergs OK25:21+4:1311:34
3Britta KjellssonFalkenbergs OK27:06+5:5812:22
4Stig GustafssonEj klubbansluten34:05+12:5715:33
Jan Eric PerssonOK Löftanej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser