Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kretsträning Södra Skbg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kretsträning Södra Skbg
Arrangörsorganisation: IK Wilske
Datum: tisdag 8 maj 2018

Kort Lätt

2 230 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Karin MolinFalköpings AIK OK45:4020:28
2Sebastian ValdermarssonSwegon1:03:32+17:5228:29
2Vedran LipovacSwegon1:03:32+17:5228:29
4Folke LundhFalköpings AIK OK1:16:25+30:4534:16
5Arve BacklundFalköpings AIK OK1:18:14+32:3435:04
6Erik EdvardssonSwegon1:39:53+54:1344:47
Tindra MolinFalköpings AIK OKej godkänd
Fanny AlvikFalköpings AIK OKej godkänd

Kort

2 850 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna HammarFalköpings AIK OK40:2314:10
2Tommy RoosFalköpings AIK OK42:56+2:3315:03
3Elisabeth FredrikssonGudhems IF1:00:53+20:3021:21
4Simon HermanssonGudhems IF1:12:44+32:2125:31
5Arek MilevaTidaholm SOK Sisu1:30:20+49:5731:41

Mellan Lätt

3 430 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julius WiklundFalköpings AIK OK42:0512:16
2Alice WahlbergFalköpings AIK OK42:14+0:0912:18
3Mikael PetersonFalköpings AIK OK49:11+7:0614:20
4Johanna PetterssonFalköpings AIK OK50:29+8:2414:43

Mellan

4 250 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin TorstenssonFalköpings AIK OK44:2810:27
2Åsa AlsiöIF Hagen45:38+1:1010:44
3Elin HerrmannFalköpings AIK OK48:57+4:2911:31
4Sune ÅkessonOckelbo OK49:46+5:1811:42
5Peter RavnellGudhems IF56:41+12:1313:20
6Niklas ZettervallSwegon1:14:24+29:5617:30
7Jonas KullenwallSwegon1:17:20+32:5218:11
Kiril MilevTidaholm SOK Sisuej godkänd
Sofia HjortFalköpings AIK OKej godkänd
Caroline HagströmFalköpings AIK OKej godkänd

Lång

5 290 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin AlsiöIF Hagen32:586:13
2Wilma BlennowFalköpings AIK OK35:21+2:236:40
3Jonas NiklassonFalköpings AIK OK38:47+5:497:19
4Bo HallbergFalköpings AIK OK41:00+8:027:45
5Elsa SonessonFalköpings AIK OK41:26+8:287:49
6Magnus NiklassonFalköpings AIK OK42:38+9:408:03
7Magnus BlennowFalköpings AIK OK43:47+10:498:16
8Lasse Karlsson-LodIstrums SK44:38+11:408:26
9Jonas HagströmFalköpings AIK OK44:50+11:528:28
10Tommy StenkvistRyda SK45:18+12:208:33
11Andreas GustavssonSwegon1:07:49+34:5112:49
12Lars WellnerSwegon1:24:38+51:4015:59
Ann-Christin BlennowFalköpings AIK OKej godkänd
Sören WilhelmssonFalköpings AIK OKej godkänd
Tilda WiklundFalköpings AIK OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser