Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för U-5 dagars och Södra Vätterbygds mästerskapet

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: U-5 dagars och Södra Vätterbygds mästerskapet
Arrangörsorganisation: Bottnaryds IF
Datum: tisdag 10 maj 2011

IK Hakarpspojkarna

64 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mattias ÖhlundU1 (27)14:368:09
1Joakim HederskogH21 (6)38:586:34
1Maja ÅkessonD10 (10)19:018:05
1Lena BarkestamD60 (4)40:2212:18
1Andreas GustafssonH12 (13)23:389:20
1Isa EnvallD12 (10)20:318:06
1Stefan ErikssonÖppen 6 (13)28:298:19
1Gabriella GustafssonD14 (16)25:337:47
1Fridolf EskilssonH40 (4)47:088:45
1Arto BlomdahlH50 (2)47:399:51
1Hanna PalmD21 (4)43:008:54
2Erik LindkvistU2 (20)30:11+4:3512:40
2Jenna MagnussonD10 (10)22:00+2:599:21
2Sara GranstedtD12 (10)22:42+2:118:58
2Ingvar ÅkessonH21 (6)44:10+5:127:26
2Noa PruthH14 (10)30:25+5:549:03
2Evelina Svensson FinndahlU1 (27)15:51+1:158:51
2Anna EnvallD21 (4)45:15+2:159:22
3Mattias SonestedtU1 (27)15:54+1:188:52
3Leo PruthU2 (20)30:17+4:4112:43
3Adam GranstedtH18 (4)51:46+4:179:37
3Emil ÖhlundH10 (7)26:14+4:3011:09
3David GunnarssonH14 (10)31:04+6:339:14
3Ella PalmD12 (10)26:27+5:5610:27
3Lukas GranstedtH12 (13)24:55+1:179:50
3Moa GranstedtD14 (16)28:07+2:348:34
4Tilda PalmU1 (27)15:59+1:238:55
4Nike PruthU2 (20)30:20+4:4412:44
4Anders RyvalliusH21 (6)53:51+14:539:04
4Alma Holmqvist JohanssonD10 (10)24:08+5:0710:16
4Theodor NilssonH10 (7)28:32+6:4812:08
4Alice Svensson FinndahlD12 (10)28:07+7:3611:06
5Nils KuhnaU1 (27)16:04+1:288:58
5Viktor GunnarssonU1 (27)16:04+1:288:58
5Ellen LexanderU2 (20)31:09+5:3313:05
5Weine CarlssonH70 (7)50:47+13:3015:06
5Håkan JohanssonÖppen 8 (9)54:28+14:3710:07
5Elin GranstedtD14 (16)30:33+5:009:18
5Julia RangertD10 (10)26:10+7:0911:08
5Filip OssianssonH16 (8)27:33+4:248:03
5Viktor OssianssonH12 (13)27:22+3:4410:49
6August HöglundU2 (20)32:29+6:5313:38
6Sonny AnderssonH65 (8)41:19+7:1212:17
6Alva LoreforsD10 (10)28:16+9:1512:01
7Evelina ErikssonD12 (10)42:25+21:5416:45
7Hilda Holmqvist JohanssonD10 (10)29:23+10:2212:30
8Moa EdnerD12 (10)54:30+33:5921:32
8Ella AnderssonD10 (10)29:26+10:2512:31
9August SunnergrenU1 (27)18:22+3:4610:15
9Amanda RangertD14 (16)35:19+9:4610:46
9Ida EskilssonD10 (10)34:25+15:2414:38
10Lisa LindkvistD14 (16)35:20+9:4710:46
11Engla PruthU1 (27)19:14+4:3810:44
11Tim EdnerU2 (20)39:36+14:0016:38
12Emma ÅkessonD14 (16)41:27+15:5412:38
13Hugo LinderöU1 (27)22:30+7:5412:34
14Moa LindrödU1 (27)22:38+8:0212:38
14August SunnegrenU1 (27)22:38+8:0212:38
18Ebba SunnergrenU1 (27)23:35+8:5913:10
19Kalle ÖhlundU1 (27)23:39+9:0313:12
23Emmy GranstedtU1 (27)26:48+12:1214:58
Lennart BarkestamH60 (5)diskvalificerad
Andreas RangertH21 (6)diskvalificerad
Per LexanderÖppen 4 (16)diskvalificerad
Klas BjörkH60 (5)ej start
Ebba EnvallD14 (16)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser