Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Öppen motion 1

1 700 m, 131 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo ClaessonStora Tuna OK12:097:08
2Ivar HolmstrandOK Landehof13:03+0:547:40
3Eskil HobölOppsal Orientering13:38+1:298:01
4Anton Brefält CajdellVästvärmlands OK13:55+1:468:11
5Eivind VagsnesOppsal Orientering13:56+1:478:11
6Filip ÅkärbjärIFK Mora OK14:13+2:048:21
7Krister ÅkärbjärIFK Mora 14:23+2:148:27
8Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK14:32+2:238:32
9Nils ErikssonBrattås CK15:12+3:038:56
10Herman PetterssonSävedalens AIK15:17+3:088:59
11Erik FeyEspoon Suunta15:48+3:399:17
12Knut ErikssonBrattås CK15:53+3:449:20
13Vera DahlbergJönköpings OK16:06+3:579:28
14Klara GellerbrandtMalungs OK Skogsmårdarna16:42+4:339:49
15Natalie NorénMalungs OK Skogsmårdarna16:45+4:369:51
16Melker MartnerIFK Göteborg16:47+4:389:52
17Herman EngIFK Göteborg Orientering16:51+4:429:54
18Tora BjörklundOK Ravinen16:52+4:439:55
19Elsa HöglundIK Vikings OK16:53+4:449:55
20Jonna Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK17:15+5:0610:08
21Anton SoelbergAndrarums IF17:25+5:1610:14
22Oliver OlssonSävedalens AIK17:27+5:1810:15
23Alfred AasaTullinge SK17:28+5:1910:16
24Lova JonssonSkarpnäcks OL17:47+5:3810:27
25Viggo NäsmanLerums SOK17:49+5:4010:28
26Wera BjörklundOK Ravinen17:53+5:4410:31
27Isak Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK17:54+5:4510:31
28Wiona SkaugOppsal Orientering18:00+5:5110:35
29Martina VågshesOppsal Orientering18:06+5:5710:38
30Melker HagwallJärla Orientering18:20+6:1110:47
31Ditte MolinHärnösands OK18:21+6:1210:47
32Stina EngbergHärnösands OK18:26+6:1710:50
33Arvid HägerstrandKungälvs OK18:44+6:3511:01
33Anni LeppävuoriNärpes OK18:44+6:3511:01
35Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK18:48+6:3911:03
36Sindri GrimssonIFK Enskede18:49+6:4011:04
37Ludvig AxenborgGöteborg-Majorna OK18:52+6:4311:05
38Charlie LönnbergOK Södertörn19:27+7:1811:26
39Hugo RydesäterRehns BK19:32+7:2311:29
40Jacob HeiskanenÖstersunds OK19:44+7:3511:36
41Moa PetterssonOK Linné20:01+7:5211:46
42Olle GranefeltOK Tyr20:07+7:5811:50
43Anna HultmanBjörkfors GOIF20:09+8:0011:51
44Noah SamuelssonOK Linné20:11+8:0211:52
44Vidar HultmanBjörkfors GOIF20:11+8:0211:52
46Harry PetterssonOK Linné20:12+8:0311:52
47Flora PetterssonOK Linné20:21+8:1211:58
48Siri ForslinForsa OK20:25+8:1612:00
49Olle LaasOK Skogshjortarna20:26+8:1712:01
50Ebba CarlssonUddevalla OK20:29+8:2012:02
51Edvin WesterSkogslöparna20:37+8:2812:07
52Ture ForsbergSkogslöparna20:39+8:3012:08
53Oliver JohanssonNyköpings OK20:53+8:4412:17
54Ffion RhysStenungsunds OK20:55+8:4612:18
55Elmer KarleOK Skogshjortarna20:56+8:4712:18
56Max SylvanVänersborgs SK20:59+8:5012:20
57Oscar AxelssonFinspångs SOK21:02+8:5312:22
58Arne LagerqvistGarphyttans IF21:20+9:1112:32
59Wille RådströmOK Enen21:21+9:1212:33
60Nora StällbergTullinge SK21:23+9:1412:34
61Elsa MattssonMalungs OK Skogsmårdarna21:30+9:2112:38
62Astrid GradTibro OK21:31+9:2212:39
63Mark FeyEspoon Suunta21:39+9:3012:44
64Henning AndreassonOK Skogshjortarna21:42+9:3312:45
65Ellen SandbergIF Thor21:46+9:3712:48
66Edvin ÅhlénOK Österåker21:53+9:4412:52
67Emil JohanssonVästvärmlands OK21:54+9:4512:52
68Tim ÖstlundVästvärmlands OK22:00+9:5112:56
69Molly IvarssonTibro OK22:01+9:5212:57
69Maja GlingeAnkarsrums OK22:01+9:5212:57
71Iris AhlqvistTäby OK22:08+9:5913:01
72Alinda RundqvistOK Nackhe22:12+10:0313:03
73Phenix HolmNynäshamns OK22:14+10:0513:04
74Linus LangelsNärpes OK22:25+10:1613:11
75Ezana Yosief GhideSala OK22:31+10:2213:14
76Elsa Wanek TerryIFK Lidingö SOK22:54+10:4513:28
77Vide ZetterbergOK Djerf22:56+10:4713:29
78Jakob SternerSträngnäs-Malmby OL23:29+11:2013:48
79Helena PetterssonOK Linné23:45+11:3613:58
80Jeanette JönssonKlubblös23:48+11:3914:00
81Selma ElghKöping-Kolsva OK24:01+11:5214:07
82Alvar SteenTumba-Mälarhöjden OK24:18+12:0914:17
83Elias CajdellVästvärmlands OK24:52+12:4314:37
84Ville GassnerUlricehamns OK24:57+12:4814:40
85Albin ThunbergOK Vivill24:58+12:4914:41
86Sixten ThunbergOK Vivill25:02+12:5314:43
87Elmer LilleengKungälvs OK25:39+13:3015:05
88Otto FrendeliusIFK Lidingö SOK25:57+13:4815:15
88Oliver GullFK Friskus-Varberg25:57+13:4815:15
90Olle WidegrenIF Thor26:09+14:0015:22
91Filados TesfazgiSala OK26:39+14:3015:40
92Tanja-Birgit SöderströmSala OK26:40+14:3115:41
93Filip ThorTolered-Utby Ol-klubb27:32+15:2316:11
94Stina PerssonSkogslöparna27:49+15:4016:21
95Elsa WoxlinSkogslöparna27:53+15:4416:24
96Helene AsplundKlubblös28:05+15:5616:31
97Ida StrindSödertälje-Nykvarn OF28:20+16:1116:40
98Miranda RadakovitsSnO28:21+16:1216:40
99Moa TorrkullaIF Femman28:23+16:1416:41
100Viktoria EdeboHärnösands OK28:27+16:1816:44
101Julia NormanIF Femman28:35+16:2616:48
102Ida SylvanVänersborgs SK28:39+16:3016:51
103Solhem TesfazgiSala OK28:44+16:3516:54
104Linn  HuitfeldtSkarpnäcks OL28:48+16:3916:56
105Teo TorrkullaIF Femman28:58+16:4917:02
106Elsa NurmiainenOK Raseborg29:22+17:1317:16
107Melker JanssonFrämmestads IK29:41+17:3217:27
108Leo ÖstlundVästvärmlands OK29:48+17:3917:31
109My HolmstenForsa OK29:53+17:4417:34
110Tor DahlinAttunda OK30:55+18:4618:11
111Fanny VikströmSundsvalls OK31:58+19:4918:48
112Ester ForslingKlubblös32:17+20:0818:59
113Agnes ForslingTäby OK32:25+20:1619:04
114Joel RåbergOK Landehof32:33+20:2419:08
115Amelie DryseliusSkarpnäcks OL34:46+22:3720:27
116Felicia RadakovitsSnO35:07+22:5820:39
117Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OK35:49+23:4021:04
118Rasmus SvanebäckKlubblös36:28+24:1921:27
119Arvid IvarssonTibro OK37:11+25:0221:52
120Josef BardaKlubblös37:27+25:1822:01
121Einar MattssonKlubblös47:06+34:5727:42
121Ellen Olsson VelaKlubblös47:06+34:5727:42
123Folke WällstedtJärfälla OK47:07+34:5827:42
124Thea ForsgrenOK Nolaskogsarna49:06+36:5728:52
124Emma ByströmOK Nolaskogsarna49:06+36:5728:52
126Tanja LindqvistTäby OK52:17+40:0830:45
127Linn LeppävuoriNärpes OK54:45+42:3632:12
128Ludvig LindbergGustavsbergs OK54:54+42:4532:17
Elvira ÅhlundVänersborgs SKej godkänd
Gustav HellminVisborgs OKej godkänd
Wilmer LindqvistTäby OKej godkänd

Öppen motion 3

2 925 m, 110 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik AnderssonOK Klemmingen21:217:17
2Ekaterina KuninaHellas Orientering23:29+2:088:01
3Mattias RydgrenKlubblös25:18+3:578:38
4Henrik StrömstenIF Thor26:30+5:099:03
5Einar BeckmanSjövalla FK27:24+6:039:22
6Stefan HöögHagaby GoIF Örebro27:48+6:279:30
7Herman EliassonSundsvalls OK28:01+6:409:34
8Sigurd HobölOppsal Orientering28:15+6:549:39
9Gunnhild LuråsOppsal Orientering28:31+7:109:44
10Mikael NyströmBromma-Vällingby SOK29:08+7:479:57
11Sara IvarssonTibro OK30:02+8:4110:16
12Pontus AasaTullinge SK30:25+9:0410:23
13Edith HolmstrandOK Landehof30:51+9:3010:32
14Elin KarlssonOK Landehof30:53+9:3210:33
15Ann-Helen TrofastBredaryds SOK31:16+9:5510:41
16Stephanie BaidaUlricehamns OK32:25+11:0411:04
17Roger WickholmSibbo vargarna32:33+11:1211:07
18Conny ErikssonIFK Mora OK32:51+11:3011:13
19Åsa BlixtJärbo OK32:54+11:3311:14
20Fabian BergqvistGarphyttans IF32:57+11:3611:15
20Elin DoeringGarphyttans IF32:57+11:3611:15
22Mari KallesonOppsal Orientering33:21+12:0011:24
23Tatu KarvonenKS33:23+12:0211:24
24Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarna34:19+12:5811:43
25Catrin MårtenssonKlubblös34:45+13:2411:52
26Mikael HäroldSol Tranås35:11+13:5012:01
27Therese HäggeborgKlubblös35:23+14:0212:05
28Eija LauriFK Herkules35:55+14:3412:16
29Jonna ÅhlÅmåls OK36:08+14:4712:21
30Emma HellströmÅmåls OK36:11+14:5012:22
31Alexandra BurtovskayaHellas Orientering36:20+14:5912:25
32Hampus HolmbergSkarpnäcks OL36:25+15:0412:27
33Elisabeth Aune JakobsenOK Moss36:29+15:0812:28
34Klara HedinSundsvalls OK36:38+15:1712:31
35Gustaf KimbladJärfälla OK37:05+15:4412:40
36Eskil SoelbergAndrarums IF37:14+15:5312:43
36Sune SoelbergAndrarums IF37:14+15:5312:43
38Henry NordströmKils OK37:15+15:5412:44
39Karolina MälinaKäpa OK37:25+16:0412:47
40Tilde EvebornOK Roxen37:49+16:2812:55
41Micaela JohanssonOK Trian37:50+16:2912:56
42Petter LjungquistTäby OK38:03+16:4213:00
43Erik LjungquistTäby OK38:20+16:5913:06
44Sven IreståhlSol Tranås38:44+17:2313:14
45Maria NordströmKils OK38:55+17:3413:18
46Elin PalmVästerås SOK39:33+18:1213:31
47Frida HerbstVästerås SOK39:34+18:1313:31
48Erik SteenSundbybergs IK39:44+18:2313:35
49Hanna ErikssonLånghundra IF41:34+20:1314:12
50Lars NordinSolna OK42:36+21:1514:33
51Tor LindénUddevalla OK43:15+21:5414:47
52Stella Näsman LandhSundbybergs IK43:33+22:1214:53
53Cornelia Näsman LandhSundbybergs IK43:41+22:2014:56
54Morris BjörklundOK Ravinen44:27+23:0615:11
55Jessica LundbyTjalve IF Norrköping44:48+23:2715:18
56Adam LundbyTjalve IF Norrköping44:49+23:2815:19
57Maria PantilovaAlko-Stop45:02+23:4115:23
58Emma JohnsonOK Vivill45:30+24:0915:33
59Emma LindbladOK Vivill45:31+24:1015:33
60Edith BergenfurSkattkärrs SOK45:39+24:1815:36
61Ankie HöglindIFK Enskede46:00+24:3915:43
62Erik ZettervallKarlskrona SOK46:05+24:4415:45
63Oskar KarlssonLjusdals OK46:54+25:3316:02
64Viktor KarlssonLjusdals OK46:58+25:3716:03
65Gustav KarlssonLjusdals OK47:03+25:4216:05
66Molly HögIK Gandvik48:03+26:4216:25
67Bo  GlantzAndrarums IF48:15+26:5416:29
68Kerstin GlantzAndrarums IF48:24+27:0316:32
69Jenny KimbladJärfälla OK49:57+28:3617:04
70Malcom TörnqvistAttunda OK50:10+28:4917:09
71Sturla MellaOppsal Orientering50:27+29:0617:14
72Hans StodellGamleby OK50:37+29:1617:18
73Sara BengtssonOK Alehof52:23+31:0217:54
74Ebba LövgärdOK Alehof52:26+31:0517:55
75Melvin SjöbergIF Thor52:34+31:1317:58
76Theo SjöbergIF Thor52:38+31:1717:59
77Ingela HersénTullinge SK53:52+32:3118:24
78Jakob KantzerUddevalla OK54:24+33:0318:35
79Anna WidmanSundsvalls OK54:47+33:2618:43
80Andreas SiemssenKlubblös54:50+33:2918:44
81Ebba NordesjöSundbybergs IK55:09+33:4818:51
82Alvin IsenströmAlmby IK55:18+33:5718:54
83Åse LuråsOppsal Orientering56:56+35:3519:27
84Synne HvenekildeOppsal Orientering56:57+35:3619:28
85Emil FrilanderOK Trian57:24+36:0319:37
86Alfred WesselLänna IF57:46+36:2519:44
87Ulla PålssonSöderhamns OK57:49+36:2819:45
88Katarina NilssonLånghundra IF59:12+37:5120:14
89Sissel HvenekildeOppsal Orientering59:55+38:3420:29
90Els-Marie TideliusKlubblös1:00:39+39:1820:44
91Teres OlofssonKatrineholms OK1:01:35+40:1421:03
92Maija TuvialaKS1:03:46+42:2521:48
93Anna WirenLinköpings SK1:05:29+44:0822:23
94Ulrika AxellIFK Enskede1:06:38+45:1722:46
95Liselotte LarssonTibro OK1:07:43+46:2223:09
96Anna Nielsen PerssonKlubblös1:09:21+48:0023:42
97Björn WinbladKlubblös1:10:29+49:0824:05
98Thomas PoschSol Tranås1:11:07+49:4624:18
99Alma WesselLänna IF1:11:41+50:2024:30
100Alice EttlingSkogspojkarnas OK1:14:37+53:1625:30
101Görel TegnebrattOK Södertörn1:15:13+53:5225:42
102Åsa NylundOK Södertörn1:15:33+54:1225:49
103Leopold MartinssonDalaportens OL1:16:35+55:1426:10
104Olle NäslundSelånger SOK1:19:38+58:1727:13
105Siv BrodinIFK Mora OK1:22:11+1:00:5028:05
106Frida MårtenssonOK Älvsjö-Örby1:22:34+1:01:1328:13
Clara LövgärdOK Alehofej godkänd
Richard HalvorsenSkarpnäcks OLej godkänd
Roger AnderssonAndrarums IFej godkänd
Gunilla MårtenssonKlubblösej godkänd
Linnea AlfredssonAlfta-Ösa OKej start
Elias PerssonHelsingborgs SOKej start

Öppen motion 5

3 250 m, 123 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viggo JahrOK Österåker27:348:28
2Niklas EverittCentrum OK29:08+1:348:57
3Emma JohanssonCentrum OK31:36+4:029:43
4Teo BeinhoffGustavsbergs OK33:49+6:1510:24
5Lars ÖhrmanStockholms OK34:42+7:0810:40
6Henning BennetKlubblös34:52+7:1810:43
7Hans-Thore HanssonFK Friskus-Varberg35:49+8:1511:01
8Mats AnderssonOK Långberget35:56+8:2211:03
9Johan JensenSkåneslättens OL36:37+9:0311:16
10Ola MarkholmSkåneslättens OL36:38+9:0411:16
11Martin LarssonLerums SOK36:44+9:1011:18
11Annie LennartssonSkåneslättens OL36:44+9:1011:18
13Bo LissLerums SOK37:21+9:4711:29
14Anton SteenTumba-Mälarhöjden OK37:24+9:5011:30
15Elias BuskeKlubblös37:44+10:1011:36
16Simon AlfredssonLerums SOK37:49+10:1511:38
17Lotta FischerströmSol Tranås38:05+10:3111:43
18Henrik NorgrenStora Tuna OK38:12+10:3811:45
19Malin AlfredssonLerums SOK38:22+10:4811:48
20Liv ÅkermanÄlvdalens IF OK38:55+11:2111:58
21Julia LönnHalmstad OK39:05+11:3112:01
22Matilda WalfridssonBromma-Vällingby SOK39:07+11:3312:02
23Emma PerssonHalmstad OK39:08+11:3412:02
24Mikael AlfredssonLerums SOK39:21+11:4712:06
25Andreas NäsmanLerums SOK39:25+11:5112:07
26Anders PerssonJärla Orientering40:32+12:5812:28
27Margareta Huitfeldt AhlqvistSundbybergs IK41:26+13:5212:44
28Stig-Göran MårtenssonÖstersunds OK41:31+13:5712:46
29Marika ElverlindOK Tranan42:07+14:3312:57
30Malin JahrOK Österåker42:36+15:0213:06
31Felicia PerssonHelsingborgs SOK42:50+15:1613:10
32Eva SundgrenVallentuna-Össeby OL42:52+15:1813:11
33Rickard ArvidssonKlubblös43:27+15:5313:22
34Katarina LythKlubblös43:31+15:5713:23
35Pär HisvedAlfta-Ösa OK44:08+16:3413:34
36Ola AtteråKlubblös44:31+16:5713:41
37Richard PaakkonenOK Roxen44:37+17:0313:43
38Katarina WigleOK Södertörn44:41+17:0713:44
39Irené LarssonSundsvalls OK44:46+17:1213:46
40Jusztina CsamangoSzuse44:47+17:1313:46
41Eva EnesvedNynäshamns OK44:59+17:2513:50
42Simon KarlssonSol Tranås45:34+18:0014:01
43Alvin RösehagVänersborgs SK45:58+18:2414:08
44Johannes AnderssonVänersborgs SK46:01+18:2714:09
45Jan SkoglundOK Vivill46:39+19:0514:21
46Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping47:00+19:2614:27 Ladda ner rutt i gpx-format
47Magnus NilssonLånghundra IF47:29+19:5514:36
48Lena EliassonFK Friskus-Varberg47:44+20:1014:41
49Åsa ByströmBromma-Vällingby SOK47:47+20:1314:42
50Nicklas IngvarssonKlubblös47:56+20:2214:44
51Stig ThörnvikCentrum OK49:22+21:4815:11
52Hans NordströmSkogslöparna49:55+22:2115:21
53Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping50:47+23:1315:37
54Julia NordvallDomnarvets GOIF51:21+23:4715:48
55Fabian FredingTäby OK51:24+23:5015:48
56Patrik BrännströmVandrarringen51:25+23:5115:49
57Mats FredingTäby OK51:26+23:5215:49
58Åsa BengtssonTäby OK51:37+24:0315:52
59Nina EmtedalKlubblös52:16+24:4216:04
60Cecilia BjörklundOK Ravinen53:18+25:4416:24
61Anton PleinerTäby OK53:19+25:4516:24
62Erik KindlundOK Tranan53:21+25:4716:24
63Lovisa AsplundKlubblös53:39+26:0516:30
64Maria SandbladOK Linné53:41+26:0716:31
65Frida TullssonLinköpings OK53:54+26:2016:35
66Nora TydalOK Österåker54:34+27:0016:47
67Eija RaimovaaraHämeenlinnan Suunnistajat55:12+27:3816:59
68Andreas SiemssenKlubblös55:23+27:4917:02
69Lovisa RosenqvistKlubblös55:52+28:1817:11
70Elvira AsplundKlubblös55:53+28:1917:11
71Veronica SahlinNässjö OK56:33+28:5917:24
72Johan ClaessonKlubblös56:38+29:0417:25
73Andrea LangCentrum OK56:48+29:1417:28
74Per ArnessonSkarpnäcks OL58:16+30:4217:55
75Emma HerbstVästerås SOK59:47+32:1318:23
76Britt PetterssonOK Roxen1:01:26+33:5218:54
77Terese LindbergGustavsbergs OK1:01:34+34:0018:56
78Ingemar PedhamreSnättringe SK1:01:41+34:0718:58
79Linda BergmanTullinge SK1:01:59+34:2519:04
80Gert KromnérSkogspojkarnas OK1:02:23+34:4919:11
81Ann LeesmentMälarö SOK1:03:15+35:4119:27
82Lisa OlivOK Enen1:03:56+36:2219:40
83Håkan FalkOK Ravinen1:04:38+37:0419:53
84Johanna BörjessonFrämmestads IK1:05:03+37:2920:00
85Jenny KällmanOK Hällen1:05:11+37:3720:03
86Malin ThörnkvistSol Tranås1:05:19+37:4520:05
87Marianne SteenKlubblös1:05:48+38:1420:14
88Klara StrindSödertälje-Nykvarn OF1:06:30+38:5620:27
89Marcus GardelinGotlands Bro OK1:06:44+39:1020:32
90Cecilia TarandiIFK Lidingö SOK1:07:39+40:0520:48
91Frida SödermarkTjalve IF Norrköping1:08:08+40:3420:57
92Else StordalOL Tonsberg1:09:03+41:2921:14
93Hannah LinngårdKlubblös1:09:14+41:4021:18
94Sverker RytterstedtSkogslöparna1:09:22+41:4821:20
95Lisa SundbergTullinge SK1:09:55+42:2121:30
96Marcus HäggblomSäterbygdens OK1:09:57+42:2321:31
97Monica NilssonOK Österåker1:10:30+42:5621:41
98Unn HellbergKlubblös1:11:59+44:2522:08
99Marie TegnefjordSigtuna OK1:13:02+45:2822:28
100Annett BackhansSigtuna OK1:13:06+45:3222:29
101Annelie LindbladSigtuna OK1:13:07+45:3322:29
102Birgitta AugustssonTibro OK1:13:36+46:0222:38
103Nova StattinHärnösands OK1:17:04+49:3023:42
104Tuva JohanssonFrämmestads IK1:17:33+49:5923:51
105Audun HvenekildeOppsal Orientering1:19:13+51:3924:22
106Helen InfeldtKlubblös1:19:56+52:2224:35
107Leonor ModéeKlubblös1:19:58+52:2424:36
108Lisa OttossonOK Landehof1:21:24+53:5025:02
109Anna GrahnIK Uven1:24:53+57:1926:07
110Bo LandarvKlubblös1:25:00+57:2626:09
111Amie WahllöfFrämmestads IK1:26:07+58:3326:29
112Lina Adamsson AndréassonFrämmestads IK1:26:09+58:3526:30
113Hjalmar HögsellKristinehamns OK1:26:49+59:1526:42
114Tuva WestinUrsvik1:26:52+59:1826:43
115Ingela BengtssonSala OK1:26:53+59:1926:44
116Julian Andersson-SchönerKlubblös1:33:03+1:05:2928:37
117Gudrun NilssonAndrarums IF1:34:14+1:06:4028:59
118Aaro KinniEspoon Suunta1:35:01+1:07:2729:14
119Matti Kalle HuumeTUS1:35:09+1:07:3529:16
120Bengt BarkegrenKlubblös1:40:33+1:12:5930:56
Olle KullmanOK Alehofej godkänd
Camilla OlssonMölndal Outdoor IFej godkänd
Mattias HenrikssonCentrum OKej godkänd
Monica BrönnestamOK Gipenej start

Öppen motion 7

3 575 m, 176 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars AnderssonOK Tyr29:498:20
2Karin SvenskStora Tuna OK31:18+1:298:45
3Andreas JanssonAstraZeneca IF32:13+2:249:00
4Martin ÅgrenHellas Orientering32:40+2:519:08
5Edvin ForsbergOK Ravinen33:20+3:319:19
6Thomas NorgrenStora Tuna OK33:42+3:539:25
7Sten SegerslättSkåneslättens OL34:41+4:529:42
8Jan KihlSundbybergs IK34:44+4:559:42
9Rolf KarlssonJärla Orientering34:49+5:009:44
10Urban ArnessonOK Torfinn34:53+5:049:45
11Stina BanckIF Hagen35:22+5:339:53
12Sören AnderssonCentrum OK35:29+5:409:55
13Thomas AttforsSävedalens AIK35:34+5:459:56
14Håkan SanderiLidköpings VSK35:53+6:0410:02
15Henrik TrofastTullinge SK36:05+6:1610:05
16Torbjörn HallOK Tisaren36:30+6:4110:12
17Wilhelm KarmetunOK Njudung37:06+7:1710:22
18Astrid NorgrenStora Tuna OK37:19+7:3010:26
19Elsa VilhelmssonFalköpings AIK OK37:53+8:0410:35
20Mats KarlssonTullinge SK38:00+8:1110:37
21Sven HedmanAttunda OK38:11+8:2210:40
22Tomas BjörelindJärla Orientering38:48+8:5910:51
23Pierre KarlssonOK Alehof38:50+9:0110:51
24Dan-Olof JohanssonOK Alehof38:52+9:0310:52
25Hans-Olof PerssonOK Alehof39:05+9:1610:55
26Roger SvenssonHässleholms OK39:07+9:1810:56
27Lena OlssonSkåneslättens OL39:18+9:2910:59
28Anna-Karin NyströmKlubblös40:10+10:2111:14
29Carita ThorénKlubblös40:20+10:3111:16
30Lottie LindOK Tyr40:25+10:3611:18
31Jörgen AhlqvistSundbybergs IK40:28+10:3911:19
32Anders JohnsonJärfälla OK40:39+10:5011:22
33Alena ZrelinaHellas Orientering40:40+10:5111:22
33Karin Axelsdotter OlssonTjalve IF Norrköping40:40+10:5111:22
35Lena NordSkogspojkarnas OK40:53+11:0411:26
36Erik ÅkessonIFK Lidingö SOK40:59+11:1011:27
37Märta FröjdSnättringe SK41:09+11:2011:30
38Tindra JonssonSkarpnäcks OL42:17+12:2811:49
39Sofia KarlssonOK Landehof42:26+12:3711:52
40Henrik OlssonTjalve IF Norrköping42:30+12:4111:53
41Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby42:37+12:4811:55
42Anna KörleOK Landehof42:40+12:5111:56
43Peter SvenmarckLinköpings OK43:04+13:1512:02
44Evelina JohanssonGävle OK43:29+13:4012:09
45Reinhold LenneboIF Thor43:31+13:4212:10 Ladda ner rutt i gpx-format
46Lena FröbergTjalve IF Norrköping43:55+14:0612:17
47Annika BjörkrothStockholm Multisport Klubb44:05+14:1612:19
48Jimmy SundblomOK Linné44:21+14:3212:24
48Karin FreylandSOK Aneby44:21+14:3212:24
50Sofia ÖstenssonOK Tranan44:35+14:4612:28
51Mikael NordenfeltVallentuna-Össeby OL44:45+14:5612:31
52Anders MeurkKlubblös45:05+15:1612:36
53Bernt-Olof GustafssonTäby OK45:11+15:2212:38
54Maria HelmerssonHässleholms OK45:13+15:2412:38
55Cecilia KarmetunOK Njudung45:24+15:3512:41
56Matilda HektorKlubblös45:55+16:0612:50
57Helena EkbrinkIF Thor46:07+16:1812:53
58Britt-Mari KarlssonVäxjö OK46:15+16:2612:56
59Annica KristofferssonAlmby IK46:28+16:3912:59
60Lova NilssonKlubblös46:41+16:5213:03
61Pär StenbergOK Skogshjortarna46:48+16:5913:05
62Åsa SpikLeksands OK46:50+17:0113:06
63Iida HämäläinenOlavin Rasti46:58+17:0913:08
64Eva KindlundhTrosabygdens OK47:13+17:2413:12
65Anders SundellStockholm Multisport Klubb47:22+17:3313:14
66Mats KarestrandLerums SOK47:27+17:3813:16
67Bernt EngströmPargas IF47:38+17:4913:19
68Pia-Lena PutkonenTullinge SK47:41+17:5213:20
69Vivianne LindstamSol Tranås47:46+17:5713:21
70Johan ThuressonAlmby IK47:52+18:0313:23
71Camilla BennetKlubblös48:00+18:1113:25
72Susanne DebourgBredaryds SOK48:06+18:1713:27
73Anja BergerDomnarvets GOIF48:15+18:2613:29
74Johan LeireMälarö SOK48:16+18:2713:30
75Magnus BergerDomnarvets GOIF48:18+18:2913:30
76Marianne RosgrenOK Njudung48:22+18:3313:31
77Tommy BomanVästerås SOK48:23+18:3413:32
78Lennart LundhOK Tisaren48:24+18:3513:32
79Christin ForsbergOK Ravinen48:25+18:3613:32
80Maija LångKuoSu49:32+19:4313:51
81Reetta HeiskaneiKuoSu49:33+19:4413:51
82Ingrid JessenFrämmestads IK49:38+19:4913:53
83Olle ArmanNyköpings OK49:44+19:5513:54
84Anna SvanebäckTullinge SK49:47+19:5813:55
85Annica BergerDomnarvets GOIF50:47+20:5814:12
86Mia HallabroHässleholms OK50:59+21:1014:15
87Henrik NorlanderKlubblös51:31+21:4214:24
88Filippa ArmanNyköpings OK51:38+21:4914:26
89Anne TuressonBredaryds SOK51:44+21:5514:28
90Eva NilssonKungälvs OK52:04+22:1514:33
91Johan PerssonKlubblös52:07+22:1814:34
92Ida LangKlubblös52:17+22:2814:37
93Ingela ArenanderSkarpnäcks OL52:38+22:4914:43
94Olof BarrSkåneslättens OL52:48+22:5914:46
95Marianne EinarssonFagersta OK52:51+23:0214:46
96Bengt HanssonAndrarums IF53:26+23:3714:56
97Martin ErikssonOK Södertörn54:43+24:5415:18
98Christer AskerblomKlubblös55:02+25:1315:23
99Ingmar AnderssonOK Nolaskogsarna55:05+25:1615:24
100Marie-Louise LarssonLerums SOK55:09+25:2015:25
101Lars NorgrenKlubblös55:21+25:3215:28
102Arne LindqvistTäby OK55:47+25:5815:36
103Birgitta TorstenssonOK Hällen56:03+26:1415:40
104Martyn PassmoreSigtuna OK56:26+26:3715:47
105Niklas BlixtJärbo OK56:34+26:4515:49
105Anneli LidmarSnättringe SK56:34+26:4515:49
107Lennart WinbergHudiksvalls OK56:53+27:0415:54
108Emma StenbackaVaasan Suunnistajat57:17+27:2816:01
109Britt GunnarssonKristinehamns OK57:18+27:2916:01
110Marita FilipssonMarkaryds FK57:31+27:4216:05
111Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad57:49+28:0016:10
112Katja SchuleKoo-Vee58:06+28:1716:15
113Lisa LarssonSjövalla FK58:21+28:3216:19
114Anna NylundOK Södertörn58:58+29:0916:29
115Pia LarssonFK Göingarna59:15+29:2616:34
116Sara MelchersonIFK Lidingö SOK59:16+29:2716:34
117Morgan TidemanJönköpings OK59:25+29:3616:37
118Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK59:36+29:4716:40
119Susanna CaleklintKarlskrona SOK1:00:11+30:2216:50
120Ralf LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:00:27+30:3816:54
121Lars-Göran TideliusKlubblös1:00:41+30:5216:58
122Eva HamplinSnättringe SK1:00:44+30:5516:59
123Jan LarssonTullinge SK1:01:04+31:1517:04
124Britt BjörklundBjursås OK1:01:14+31:2517:07
125Lars KjellmanVandrarringen1:01:18+31:2917:08
126Lena FredrikssonKroppa IF1:01:39+31:5017:14
127Cecilia SvenssonHässleholms OK1:02:18+32:2917:25
128Bo SundénKarlsbyhedens OK1:02:19+32:3017:25
129Cia HunhammarBromma-Vällingby SOK1:02:47+32:5817:33
130Raul ForsethTrolleg1:03:01+33:1217:37
131Ninni CarlssonStora Tuna OK1:03:02+33:1317:37
132Gun MillingerVästerås SOK1:03:13+33:2417:40
133John VallinOK Hedströmmen1:04:05+34:1617:55 Ladda ner rutt i gpx-format
134Ingrid TengelandIK Gandvik1:04:16+34:2717:58
135Hans AnderssonIK Gandvik1:04:36+34:4718:04
136Stina BjörnbergVästerås SOK1:05:19+35:3018:16
137Carina SturessonLerums SOK1:05:37+35:4818:21
138Anki LandarvKlubblös1:05:40+35:5118:22
139Lisa KumlinVäxjö OK1:05:48+35:5918:24
140Anders MillingerVästerås SOK1:06:07+36:1818:29
141Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:06:34+36:4518:37
142Lovisa ArvidssonLinköpings OK1:06:35+36:4618:37
143Trine TengbomOppsal Orientering1:06:41+36:5218:39
144Anette HagelinGustavsbergs OK1:06:58+37:0918:43
145Heléne CardellTimrå SOK1:07:49+38:0018:58
145Gudrun ElvhageKlubblös1:07:49+38:0018:58
147Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:08:01+38:1219:01
148Nils-Gunnar LindbergOK Nalle1:09:41+39:5219:29
149Pia BellanderGustavsbergs OK1:10:17+40:2819:39
150Lars SköldSigtuna OK1:10:25+40:3619:41
151Roger AnderssonAndrerums IF1:10:59+41:1019:51
152Ingrid EnekvistVisborgs OK1:11:24+41:3519:58
153Kjell VilhelmssonAndrarums IF1:11:32+41:4320:00
154Lars-Olov CarlheimSkarpnäcks OL1:13:40+43:5120:36
155Berith IvehagFrämmestads IK1:16:37+46:4821:25
156Christina NilssonAndrarums IF1:19:51+50:0222:20
157Igor EngströmKlubblös1:20:35+50:4622:32
158Päivi PollariKouvolan Suunnistajat1:20:55+51:0622:38
159Johan KindbomIF Hagen1:21:39+51:5022:50
160Anders KindbomIF Hagen1:21:46+51:5722:52
161Annika ÖsterdahlVisborgs OK1:22:00+52:1122:56
162Elisabeth CarlinSöders-Tyresö1:25:34+55:4523:56
163Margaret RoseveareOppsal Orientering1:26:31+56:4224:12
164Thomas WiklundVästerås SOK1:34:51+1:05:0226:31
165Heidi BjerkhaugOK Ravinen1:43:43+1:13:5429:00
166Aija SadurskisCentrum OK1:46:35+1:16:4629:48
167Marianne GerbornVästvärmlands OK1:58:01+1:28:1233:00
Arja NiskakangasSaarijärven Pullistusej godkänd
Therese BergstedtCentrum OKej godkänd
Therese AlfredssonSävedalens AIKej godkänd
Fanny NykvistUmeå OKej godkänd
Loke SundbergOK Södertörnej godkänd
Annica Lindell LangVästerbergslagens OLej godkänd
Martin LöfblomSvaide Roma SOKej godkänd
William WasseniusUddevalla OKej godkänd
Tiina VepsaläinenKymin Suunnistajatej godkänd

Öppen motion 8

4 825 m, 82 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustaf GothKlubblös36:227:32
2Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK38:24+2:027:57
3Ove OksvoldCentrum OK39:40+3:188:13
4Johan GothCentrum OK39:41+3:198:13
5Johan StrandbergStockholm Multisport Klubb39:42+3:208:13
6Joar SvartholmBergnäsets AIK39:57+3:358:16
7Jan-Olof BjörklundBjursås OK40:07+3:458:18
8Tobias ThorssonOK Löftan41:49+5:278:40
9Balint DioszegiThe Champions42:18+5:568:46
10Magnus CederlöfTullinge SK42:23+6:018:47
11Martin JohanssonHalmstad OK42:48+6:268:52
12Jarko LauronenLaihian Luja43:27+7:059:00
13Ruben SvartholmGammelstads IF43:42+7:209:03
14Edvin LorentzonKlubblös45:48+9:269:29
15Mark RudaOK Ravinen46:25+10:039:37
16Henrik MelkstamLerums SOK48:01+11:399:57
17Anna UllerKils OK48:30+12:0810:03
18Maria CarlströmCentrum OK48:59+12:3710:09
19Anders BeinhoffGustavsbergs OK49:24+13:0210:14
20Tommy AnderssonIFK Mora 50:31+14:0910:28
21Cristina MagnussonCentrum OK50:39+14:1710:29
21Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL50:39+14:1710:29
23Caroline Cederquist TörnbladCentrum OK51:18+14:5610:37
24Jorrit BoekelCentrum OK51:22+15:0010:38
25Claes-Göran SkohgTäby OK51:51+15:2910:44
26Lars HörnströmKlubblös52:11+15:4910:48
27Kristine JohanssonBredaryds SOK53:04+16:4210:59
28Ole GrineJohansenNightHawk53:06+16:4411:00
29Joakim ÅkessonOK Landehof53:50+17:2811:09
30Jörgen HjortOK Roxen55:15+18:5311:27
31Eva HagwallJärla Orientering55:37+19:1511:31
32Anders BlomqvistJönköpings OK55:52+19:3011:34
33Frida HildingssonLunds OK55:57+19:3511:35
34Jan JohanssonSkåneslättens OL56:14+19:5211:39
35Johan ForslinKlubblös57:10+20:4811:50
36Johan DahmTjalve IF Norrköping57:18+20:5611:52
37Martin BjörklundOK Ravinen57:56+21:3412:00
38Jakob RedtzerAttunda OK58:53+22:3112:12
39Anna ArvidssonKlubblös59:47+23:2512:23
40Annika DavidssonVästerås SOK1:01:05+24:4312:39
41Mats SalemyrBromma-Vällingby SOK1:01:27+25:0512:44
42Väino TarandiIFK Lidingö SOK1:01:32+25:1012:45
43Micael ElmbladBredaryds SOK1:02:38+26:1612:58
44Tiina TorvelaKuoso1:02:41+26:1912:59
45Marie BjörklundEskilstuna OL1:03:02+26:4013:03
46Göran ModinBromma-Vällingby SOK1:03:13+26:5113:06
47Sara LissmyrIFK Mora OK1:03:43+27:2113:12
48Lina EttlingSkogspojkarnas OK1:03:51+27:2913:13
49Annika EngströmOK Kåre1:04:58+28:3613:27
49Sara RosengrenOK Gränsen1:04:58+28:3613:27
51Matthias MatteKlubblös1:05:38+29:1613:36
52Katarina AlnehällTäby OK1:06:28+30:0613:46
53Mikael DavidssonVästerås SOK1:06:40+30:1813:49
54Stefan OhlsonKlubblös1:06:53+30:3113:51
55Stefan CaleklintKarlskrona SOK1:07:58+31:3614:05
56Daniel HelanderTullinge SK1:08:17+31:5514:09
57Andreas PetterssonKlubblös1:09:31+33:0914:24
58Fredrik BjörkstedtIFK Lidingö SOK1:10:20+33:5814:34
59Mikael AlfredssonOK Tyr1:10:58+34:3614:42
60Anders LundbergOK Roslagen1:11:24+35:0214:47
61Niklas SamuelssonKlubblös1:11:48+35:2614:52
62Anders KökeritzSundbybergs IK1:12:17+35:5514:58
63Priscilla FerreraSkarpnäcks OL1:13:25+37:0315:12
64Göran FastOK Pan-Kristianstad1:13:45+37:2315:17
65Sofia SkördeBredaryds SOK1:17:47+41:2516:07
66Johanna AlfredssonOK Tyr1:20:24+44:0216:39
67Nina DjerfLerums SOK1:23:21+46:5917:16
68Anna JohanssonFrämmestads IK1:24:11+47:4917:26
69David SkoglundKlubblös1:26:23+50:0117:54
70Filip StrömbäckLinköpings OK1:26:32+50:1017:56
71Elin TörnqvistTullinge SK1:27:42+51:2018:10
72Mikael TorstenssonOK Hällen1:30:56+54:3418:50
73Morgan SkoghKlubblös1:33:51+57:2919:27
74Rolf AnderssonSvaide Roma SOK1:36:08+59:4619:55
75Arto AlnehällTäby OK1:44:56+1:08:3421:44
76Kirsi VälimaaTarpian Suunta1:50:18+1:13:5622:51
Daniel JönssonAttunda OKej godkänd
Lars HallVästerås SOKej godkänd
Tobias MöllerströmJönköpings OKej godkänd
Sara JohanssonBredaryds SOKej godkänd
Elisabeth WestmanVästerås SOKej godkänd
Sebastian WesterlingKlubblösej godkänd
William LindholmOK77ej start

Öppen motion 10

5 925 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans PerssonIFK Umeå32:005:24
2Robert PedersenJärfälla OK39:58+7:586:44
3Magnus YngvessonRobertsfors IK41:01+9:016:55
4Christian FoleySigtuna OK42:52+10:527:14
5Fredrik PerssonOckelbo OK43:14+11:147:17
6Mattias ÅgrenCentrum OK43:43+11:437:22
7Joachim LythTullinge SK46:00+14:007:45
8Fredrik LindströmKvarnsvedens GOIF OK49:00+17:008:16
9Mikko SipiläKangasala SK49:34+17:348:21
10Claes AnderssonKlubblös50:19+18:198:29
11Gunnar KindlundhTrosabygdens OK50:59+18:598:36
12Aleksandr ManoilovJärfälla OK51:17+19:178:39
13Arvid RudbergCentrum OK51:29+19:298:41
14Petteri LaitinenKangasala SK51:51+19:518:45
15Gustaf PeterssonCentrum OK52:24+20:248:50
16Tommi HakuliSK Uusi53:19+21:198:59
17Oskar HermanssonCentrum OK53:40+21:409:03
18Henrik AnderssonHässleholms OK54:21+22:219:10
19Walter KellerOK Djerf54:22+22:229:10
20Lars-Åke SvenskKlubblös54:35+22:359:12
21Jörgen KarlssonAttunda OK55:22+23:229:20
22Simon GodefroyKlubblös59:12+27:129:59
23Jari VälimaaTarpian Suunta59:31+27:3110:02
24Tomas AnderssonOK Tor1:00:42+28:4210:14
25Håkan JonssonKlubblös1:01:01+29:0110:17
26Hans PetterssonLinköpings SK1:04:39+32:3910:54
27Elina NilssonCentrum OK1:06:07+34:0711:09
28Nicklas BerneklintWaxholms OK1:07:38+35:3811:24
29Fredrik NilssonKlubblös1:08:00+36:0011:28
30Daniel EvaldssonVäxjö OK1:08:14+36:1411:30
31Petra SundströmCentrum OK1:10:57+38:5711:58
32Tobias WestbomLånghundra IF1:11:10+39:1012:00
33Mikael AmlertTäby OK1:11:14+39:1412:01
34Fredrik DahlmarkVästerås SOK1:11:18+39:1812:02
35Henrik HellborgCentrum OK1:12:13+40:1312:11
36Anna Söderberg AmlertTäby OK1:14:13+42:1312:31
37Tommy JanssonSaltsjöbadens triathlon1:15:05+43:0512:40
38Jonas SjöblomAttunda OK1:18:59+46:5913:19
39Jyrki LaaksonheimoHyvinkään Rasti1:22:41+50:4113:57
40Mary HealyGEN1:25:09+53:0914:22
41Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK1:33:44+1:01:4415:49
42Patrik SamuelssonOK Linné1:35:24+1:03:2416:06
43Catharina DahlmarkVästerås SOK1:47:02+1:15:0218:03
44Per DalekantIFK Enskede1:56:05+1:24:0519:35
45Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:58:10+1:26:1019:56
46Jesper FredrikssonKlubblös2:03:53+1:31:5320:54
Nicklas EnlundGamleby OKej godkänd
Simon MarteliusAttunda OKej godkänd
Xueping SunKlubblösej godkänd
Guillem BagariaKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser