Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL tävling 11

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL tävling 11
Arrangörsorganisationer: OK Milan / Örebro Läns Orienteringsförbund
Datum: torsdag 16 augusti 2018

Kort-korta

1 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LjungströmOK Djerf35:4622:12

Korta

2 420 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter ÖstlundOK Milan46:1519:06
2Tore CarlssonOK Milan48:29+2:1420:02
3Lars BroströmDegerfors OK54:03+7:4822:20
4Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK54:57+8:4222:42
5Karin ÖstlinOK Milan56:05+9:5023:10
6Lars-Åke GöranssonAlmby IK1:04:32+18:1726:40
7Johnny ErixonFellingsbro GOIF1:06:35+20:2027:30
8Eva-Britt AhlmanVästerbergslagens OL1:12:35+26:2029:59
9Hjalmar NordquistOK Järnbärarna1:16:57+30:4231:47
10Ebba CarlssonOK Milan1:17:26+31:1131:59
11Birgitta BjörkKFUM Örebro OK1:21:59+35:4433:52
12Kjell LarssonOK Alferna1:22:30+36:1534:05
13Monica AronssonOK Alferna1:34:47+48:3239:10
14Evy EkströmOK Alferna1:35:31+49:1639:28
15Lena LindgrenOK Järnbärarna1:37:09+50:5440:08
Marianne DahlbergOK Alfernaej godkänd
Bengt HolgerssonOK Tisarenej godkänd
Karl EkströmOK Alfernaej godkänd
Ulla LindegrenOK Tylöskogej godkänd
Lars LindegrenOK Tylöskogej godkänd
Britt-Marie ÅbergOK Tisarenej godkänd
Inga HolmströmOK Milanutgått
Jörgen HolmströmOK Milanutgått
Elsa NilssonHällefors OKutgått
Inger LjungströmOK Djerfutgått

Mellan

3 440 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin FägerlindCentrum OK45:0213:05
2Kenneth IsraelssonOK Milan46:34+1:3213:32
3Runo JohanssonKristinehamns OK48:58+3:5614:14
4Robert LarssonHagaby GoIF Örebro49:21+4:1914:20 Ladda ner rutt i gpx-format
5Ann-Britt GöranssonAlmby IK51:11+6:0914:52
6Kurt ÅbergOK Tisaren53:59+8:5715:41
7Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro54:02+9:0015:42
8Gert IngvarssonLindebygdens OK56:19+11:1716:22
9Kjell BlomkvistHagaby GoIF Örebro57:08+12:0616:36
10Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK57:58+12:5616:51
10Henrik HellborgCentrum OK57:58+12:5616:51
12Birgitta JohanssonKristinehamns OK58:26+13:2416:59
13Lars TörnblomHällefors OK1:00:45+15:4317:39
14Lennart LindgrenOK Järnbärarna1:01:32+16:3017:53
15Kenneth KarlbergHagaby GoIF Örebro1:01:42+16:4017:56
16Bengt Åke HolgerssonOK Tisaren1:01:52+16:5017:59
17Rolf HelmerssonLindebygdens OK1:05:00+19:5818:53
18Asta SjöbergLindebygdens OK1:05:13+20:1118:57
19Johnny BrandtHällefors OK1:05:32+20:3019:03
20Ingemar WidénKFUM Örebro OK1:05:42+20:4019:05
21Nils MogrenHällefors OK1:06:25+21:2319:18
22Lars ArleboKFUM Örebro OK1:11:41+26:3920:50
23Birgitta ArleboKFUM Örebro OK1:18:07+33:0522:42
24Anders HolmbergLindebygdens OK1:19:37+34:3523:08
25Ingvar ErikssonOK Tisaren1:55:10+1:10:0833:28
Gunnar HaglundOK Milanutgått

Långa

4 460 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Weine FredrikssonKFUM Örebro OK56:0912:35
2Anders RobertssonAlmby IK56:10+0:0112:35
3Sofie BodinAlmby IK58:07+1:5813:01
4Per-Åke HullAlmby IK58:09+2:0013:02
5Nils-Olof BodinAlmby IK58:34+2:2513:07
6Ulf NordzellOK Djerf58:52+2:4313:11
7Stefan ÖbergOK Milan1:00:49+4:4013:38 Ladda ner rutt i gpx-format
8Mats HastadFellingsbro GOIF1:04:13+8:0414:23
9Håkan SvenssonAlmby IK1:14:33+18:2416:42
10Lennart LundhOK Tisaren1:20:24+24:1518:01
11Herbert SamuelssonKFUM Örebro OK1:38:04+41:5521:59
Lars ÖstlinOK Milanej godkänd
Karl-Göran WahlströmAlmby IKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser