Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för Sprinthelgen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Sprinthelgen
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: tisdag 5 juni 2018 - onsdag 6 juni 2018

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

D21

3 620 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Anna ArvidssonKalmar OKutom tävlan
Maria ArvidssonKalmar OKutom tävlan
Marion BüchliOLG Suhrutom tävlan
Maria JohanssonTorsås OKutom tävlan
Josefine KlintbergOK Ravinenutom tävlan
Linda LarssonKarlskrona SOKutom tävlan
Karin LindqvistStigmännen Karlshamns OKutom tävlan
Åsa LinnersjöOK Torutom tävlan
Yevheniia ShcherbakovaRonneby OKutom tävlan
Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OKutom tävlan

H21

4 730 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Björn AnderssonKarlskrona SOKutom tävlan
Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OKutom tävlan
Stefan CaleklintKarlskrona SOKutom tävlan
Ingemar ErikssonRonneby OKutom tävlan
Jakob FagerKarlskrona SOKutom tävlan
Christian HåkanssonRonneby OKutom tävlan
Jakob JakobssonNybro OKutom tävlan
Jörgen JohanssonKarlskrona SOKutom tävlan
Andreas Duc JørgensenFarumTisvilde OKutom tävlan
Leo Karlsson ForsbergOK Vilse 87utom tävlan
Denys ShcherbakovRonneby OKutom tävlan

H20

3 340 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Mathias BlomsterRonneby OKutom tävlan
Simon GiselssonRonneby OKutom tävlan
Erik HanssonKarlskrona SOKutom tävlan
Adrian SkobeKalmar OKutom tävlan
Edvin StrandbergKalmar OKutom tävlan

D16

3 280 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Klara AnderssonOK Orionutom tävlan
Hilma HolmströmHärlövs IFutom tävlan
Malva JönssonKalmar OKutom tävlan
Julia KarlssonOK Skogsfalkenutom tävlan
Elvira LjungbergOK Skogsfalkenutom tävlan
Elin NilssonAndrarums IFutom tävlan
Nellie NilssonOK Orionutom tävlan
Lisa OlssonTorsås OKutom tävlan
Hanna RingRonneby OKutom tävlan
Vilmalee SuwanOK Vilse 87utom tävlan
Ella SöderbergOK Skogsfalkenutom tävlan
Filippa SöderbergKalmar OKutom tävlan

H16

3 490 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Fabian AnderssonRonneby OKutom tävlan
Arvid BlomsterRonneby OKutom tävlan
Simon FogelströmTorsås OKutom tävlan
Isak HagbergKalmar OKutom tävlan
Filip HåkanssonOK Orionutom tävlan
Arvid KronmarKarlskrona SOKutom tävlan
Hugo LarssonKarlskrona SOKutom tävlan
Klas LjungqvistLunds OKutom tävlan
Hans Grønborg NielsenAllerød OKutom tävlan
Maxim OmelchenkoKarlskrona SOKutom tävlan
Erik OscarssonOK Orionutom tävlan
Anton TörnqvistKarlskrona SOKutom tävlan
Hugo UnossonKalmar OKutom tävlan
Jakob WilhelmssonKarlskrona SOKutom tävlan

D14

3 040 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Linn BjörneldKalmar OKutom tävlan
Maja BäcklundRonneby OKutom tävlan
Matilda Ekengren KarlssonTorsås OKutom tävlan
Emma EmilssonOK Skogsfalkenutom tävlan
Vilma EngströmOK Orionutom tävlan
Viola HolmströmHärlövs IFutom tävlan
Hilda LindellOK Orionutom tävlan
Lisa SwartzOK Orionutom tävlan
Alma SvennerudKarlskrona SOKutom tävlan
Sandra WiduchKarlskrona SOKutom tävlan
Emma ZettervallKarlskrona SOKutom tävlan

H14

2 930 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Axel BrattOK Orionutom tävlan
Oskar ErikssonRonneby OKutom tävlan
Lukas HagbergKalmar OKutom tävlan
Hampus HolgerssonTorsås OKutom tävlan
Oliver HåkanssonOK Orionutom tävlan
Victor JosefssonOK Skogsfalkenutom tävlan
Melker LarssonOK Orionutom tävlan
Tobias OllozFarumTisvilde OKutom tävlan
Nils SwartzOK Orionutom tävlan
Hannes SvenssonRonneby OKutom tävlan
Linus VernströmRonneby OKutom tävlan

D12

2 120 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Hanna BäcklundRonneby OKutom tävlan
Emilia JakobssonNybro OKutom tävlan
Hannah JosefssonOK Skogsfalkenutom tävlan
Lova JönssonKalmar OKutom tävlan
Lova KronmarKarlskrona SOKutom tävlan
Selma LeopoldOK Orionutom tävlan
Sara LjungqvistLunds OKutom tävlan
Mirja SilverskärKarlskrona SOKutom tävlan
Märta SvennerudKarlskrona SOKutom tävlan
Matilda SöderbergOK Skogsfalkenutom tävlan
Molly WirefeldtNybro OKutom tävlan

H12

2 090 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
David ArvmyrenOK Orionutom tävlan
Arvid ErikssonRonneby OKutom tävlan
Kasper FagerKarlskrona SOKutom tävlan
Filip GummessonNybro OKutom tävlan
Alfons JohansenOK Vilse 87utom tävlan
Eddie KarlssonOK Vilse 87utom tävlan
Nico MankonenKarlskrona SOKutom tävlan
Lukas Melin BlissingOK Vilse 87utom tävlan
Noah MulariOK Vilse 87utom tävlan
Filip MyrénOK Orionutom tävlan
Erik Grønborg NielsenAllerød OKutom tävlan
Jakob OmelchenkoKarlskrona SOKutom tävlan
Emil RingRonneby OKutom tävlan
Simon WaxegårdTorsås OKutom tävlan
Wille VernströmRonneby OKutom tävlan
Carl ÅkessonOK Orionutom tävlan

D10

1 680 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Linnea HedmanKarlskrona SOKutom tävlan
Meja HåkanssonRonneby OKutom tävlan
Disa LundbergKarlskrona SOKutom tävlan
Olivia MyrénOK Orionutom tävlan
Elin NilssonKarlskrona SOKutom tävlan

H10

1 680 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Hugo BäcklundRonneby OKutom tävlan
Albin EmilssonOK Skogsfalkenutom tävlan
Elias KronmarKarlskrona SOKutom tävlan
Erik LeopoldOK Orionutom tävlan
Truls SvedbergLessebo OKutom tävlan
Erik ZettervallKarlskrona SOKutom tävlan
Olof ÅkessonOK Orionutom tävlan

D45

3 030 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Josefine AlbinssonOK Skogsfalkenutom tävlan
Ann-Sofie BrinkMarkaryds FKutom tävlan
Sara ElfvingRonneby OKutom tävlan
Linda IngemarssonKarlskrona SOKutom tävlan
Martina KarlssonOK Vilse 87utom tävlan
Caroline LiljebjörnNybro OKutom tävlan
Anne LindellKalmar OKutom tävlan
Anna NyqvistKalmar OKutom tävlan
Catrine OlssonTorsås OKutom tävlan
Ingela ThoressonAndrarums IFutom tävlan

H45

3 810 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Michael AdamssonNybro OKutom tävlan
Olle BjörneldKalmar OKutom tävlan
Anders BlomqvistOK Skogsfalkenutom tävlan
Tobias BorgerKalmar OKutom tävlan
Peter EkdahlEmmaboda Verda OKutom tävlan
Jan GradinAndrarums IFutom tävlan
Torgny HolmströmHärlövs IFutom tävlan
Jonas K JohanssonOK Skogsfalkenutom tävlan
Ola JönssonOK Vilse 87utom tävlan
Per-Markus JönssonKalmar OKutom tävlan
Magnus LarssonKarlskrona SOKutom tävlan
Fabian LjungqvistLunds OKutom tävlan
Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OKutom tävlan
Magnus NilssonTorsås OKutom tävlan
Magnus OlssonTorsås OKutom tävlan
Jonas PerssonTorsås OKutom tävlan
Henrik PeterssonNybro OKutom tävlan
Stefan PeterssonKalmar OKutom tävlan
Viktor SkobeKalmar OKutom tävlan
Mats SöderbergKalmar OKutom tävlan
Ola SöderbergOK Skogsfalkenutom tävlan

D55

2 760 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstadutom tävlan
Kerstin FränkelFK Snapphanarnautom tävlan
Kristina JohanssonKalmar OKutom tävlan
Lena JohanssonSkogspojkarnas OKutom tävlan
Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OKutom tävlan
Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OKutom tävlan
Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OKutom tävlan

H55

3 250 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Thomas AlmqvistKarlskrona SOKutom tävlan
Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarnautom tävlan
Håkan ForsmanRonneby OKutom tävlan
Björn FränkelFK Snapphanarnautom tävlan
Inge GötessonKarlskrona SOKutom tävlan
Peter JoelssonÅlems OKutom tävlan
Ulf JungstrandOK Skogsfalkenutom tävlan
Jan-Ola KarlssonOK Njudungutom tävlan
Tomas KarlssonOK Njudungutom tävlan
Arne KlintbergEksjö SOKutom tävlan
Ove LernåKalmar OKutom tävlan
Göran MånssonStigmännen Karlshamns OKutom tävlan
Ingemar MånssonRonneby OKutom tävlan
Per NilssonStigmännen Karlshamns OKutom tävlan
Stefan OlofssonOK Gisleutom tävlan
Bo SalomonsonKalmar OKutom tävlan
Olle SjösäterRonneby OKutom tävlan
Jörgen SvenssonRonneby OKutom tävlan
Bo SvillingKarlskrona SOKutom tävlan
Stefan UnossonKalmar OKutom tävlan
Martin WidmerOLG Suhrutom tävlan

D65

2 430 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Helen AndertoftMarkaryds FKutom tävlan
Majvie AnnegårdSOK Viljanutom tävlan
Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OKutom tävlan
Lisbeth DamsgaardHjärnarps OLutom tävlan
Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OKutom tävlan
Kristina FranssonOK Virdarnautom tävlan
Ann-Charlotte JensenHässleholms OKutom tävlan
Marie-Louise KarlssonNybro OKutom tävlan
Rosita KarlssonVäxjö AISutom tävlan
Margareta LarssonOK Njudungutom tävlan
Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OKutom tävlan
Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OKutom tävlan
Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Ingrid E StrömRonneby OKutom tävlan
Gullevi SvenssonRonneby OKutom tävlan
Lena SöderbergOK Skogsfalkenutom tävlan
Margareta WikströmVäxjö AISutom tävlan

H65

3 000 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Karl-Evert AnnegårdSOK Viljanutom tävlan
Conny BerggrenVäxjö AISutom tävlan
Leif CarlssonSOK Viljanutom tävlan
Kent EkdahlEmmaboda Verda OKutom tävlan
Per EngqvistRonneby OKutom tävlan
Kenneth FagerKarlskrona SOKutom tävlan
Jörgen FranssonEmmaboda Verda OKutom tävlan
Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OKutom tävlan
Leif IngemarssonKarlskrona SOKutom tävlan
Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OKutom tävlan
Jan-Ulf KarlssonMålilla OKutom tävlan
Nils KarlssonVäxjö AISutom tävlan
Stefan G LarssonOK Njudungutom tävlan
Ronald Mc GrailHjärnarps OLutom tävlan
Owe NilssonStigmännen Karlshamns OKutom tävlan
Roland NilssonSOK Viljanutom tävlan
Tommy OlssonKarlskrona SOKutom tävlan
Ingvar PerssonFK Åsenutom tävlan
Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OKutom tävlan
Göran RundgrenLessebo OKutom tävlan
Hans SjögrenAlvesta SOKutom tävlan
Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
LarsOwe StrömRonneby OKutom tävlan
Kenth SundgrenSkåneslättens OLutom tävlan
Göran SvensonSOK Viljanutom tävlan
Hans SvensonSOK Viljanutom tävlan
Lars SvenssonOK Vilse 87utom tävlan
Anders WidénOLG Säuliamtutom tävlan

D75

2 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Ulla NilssonSOK Viljanutom tävlan
Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OKutom tävlan

H75

2 730 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OKutom tävlan
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstadutom tävlan
Rune BengtssonRonneby OKutom tävlan
Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OKutom tävlan
Allan HåkanssonSOK Viljanutom tävlan
Torgny JonssonVäxjö AISutom tävlan
Roland KarlssonRonneby OKutom tävlan
Kenneth LindborgHässleholms OKutom tävlan
Leif LindströmNybro OKutom tävlan
Kjell MånssonKarlskrona SOKutom tävlan
Bernt PeterssonAlvesta SOKutom tävlan
Arne SvenssonOK Njudungutom tävlan
Göran ThourVärend GN OLutom tävlan

U1

1 650 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Esther AllwoodKarlskrona SOKutom tävlan
Gustaf ArvmyrenOK Orionutom tävlan
Edvin HedmanKarlskrona SOKutom tävlan
Alice JohanssonOK Orionutom tävlan
Felicia MyrénOK Orionutom tävlan
Emma SandgrenOK Orionutom tävlan
Tilja SvedbergLessebo OKutom tävlan

U2

1 680 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Leo LarssonKarlskrona SOKutom tävlan
Malva LarssonOK Orionutom tävlan

Öppen motion 1

1 680 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Carina AlmKarlskrona SOKutom tävlan
Kajsa BäcklundRonneby OKutom tävlan
Stina KarlssonNybro OKutom tävlan
Eivor NydahlStigmännen Karlshamns OKutom tävlan
Nina RingRonneby OKutom tävlan

Öppen motion 7

3 350 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Peter AllwoodKarlskrona SOKutom tävlan
Aymonn AnderssonKarlskrona SOKutom tävlan
Conny AnderssonRonneby OKutom tävlan
Henrik AnderssonEmmaboda Verda OKutom tävlan
Gustav BäcklundRonneby OKutom tävlan
Susanna CaleklintKarlskrona SOKutom tävlan
Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OKutom tävlan
Per Inge ErikssonStigmännen Karlshamns OKutom tävlan
Erik ErlandssonOK Vivillutom tävlan
Thorwald FranssonOK Virdarnautom tävlan
Sven GiselssonRonneby OKutom tävlan
Hans GottfridssonTorsås OKutom tävlan
Gunnel HanssonKarlskrona SOKutom tävlan
Emma HultgrenOK Njudungutom tävlan
Jenny HåkanssonOK Orionutom tävlan
Liselott JönssonStigmännen Karlshamns OKutom tävlan
Fredrik KarlssonNybro OKutom tävlan
Ingela KlintbergEksjö SOKutom tävlan
Magnus KronmarKarlskrona SOKutom tävlan
Annette LudvigssonKarlskrona SOKutom tävlan
Claus MikkelsenHerloufsholmutom tävlan
Cecilia NilssonKarlskrona SOKutom tävlan
Clas NilssonKarlskrona SOKutom tävlan
Valdemar NormanStigmännen Karlshamns OKutom tävlan
Stig NydahlStigmännen Karlshamns OKutom tävlan
Gustav OlssonOK Orionutom tävlan
Tommy OlssonTorsås OKutom tävlan
Ulla OlssonTorsås OKutom tävlan
Stina PerssonEmmaboda Verda OKutom tävlan
Mats PeterssonStigmännen Karlshamns OKutom tävlan
Patrik RothLessebo OKutom tävlan
Ola SandgrenOK Orionutom tävlan
Maria SibilevaKarlskrona SOKutom tävlan
Ann-Sofie SilverskärKarlskrona SOKutom tävlan
Elvira SkobeKalmar OKutom tävlan
Roy StrandbergKalmar OKutom tävlan
Peter SunnegårdhRonneby OKutom tävlan
Lena SwartzOK Orionutom tävlan
Magnus ThörnbladRonneby OKutom tävlan
Björn ZettervallKarlskrona SOKutom tävlan

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser