Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL VSK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL VSK
Arrangörsorganisation: Vänersborgs SK
Datum: onsdag 9 maj 2018

Långa

4 100 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Yngve NilssonOK Gipen46:4411:23
2Per IvarssonUddevalla OK48:46+2:0211:53
3Gunnar BejbomUddevalla OK49:19+2:3512:01
4Robert JessenFrämmestads IK51:55+5:1112:39
5Arne AlfredssonUddevalla OK53:14+6:3012:59
6Dan WidercrantzOK Skärmen53:22+6:3813:00
7Pierre KarlssonOK Alehof54:28+7:4413:17
8Bo KarlssonLjungskile FK54:37+7:5313:19
8Urban LarssonOK Gipen54:37+7:5313:19
10Olof KarlssonUddevalla OK55:24+8:4013:30
11Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:01:02+14:1814:53
12Nils-Erik GunnarssonOK Gipen1:01:05+14:2114:53
13Roland MattssonOK Skärmen1:04:53+18:0915:49
14Eva KarlssonUddevalla OK1:06:48+20:0416:17
15Bertil HermanssonStenungsunds OK1:08:56+22:1216:48
16Kenneth IvehagFrämmestads IK1:09:32+22:4816:57
17Leif OlofssonOK Flundrehof1:13:56+27:1218:01
Gunnar PerssonSvanesunds GIFej godkänd
Lennart HermanssonStångenäs AISej godkänd
Johnny KarlssonUddevalla OKej godkänd
Per-Arne KällénUddevalla OKutgått

Mellan

2 800 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans Andersson StrinningAttunda OK34:3412:20
2Bengt LarssonTrollhättans SOK36:08+1:3412:54
3Eva IsakssonOK Skogshjortarna37:10+2:3613:16
4Ronny AnderssonOK Skogshjortarna38:33+3:5913:46
5Göte NatanaelssonLjungskile FK40:00+5:2614:17
6Ingrid JessenFrämmestads IK40:26+5:5214:26
7Göran RubendahlOK Skogshjortarna41:53+7:1914:57
8Kalevi MononenOK Gipen42:59+8:2515:21
9Lennart FagerlundUddevalla OK44:39+10:0515:56
10Matts MattssonOK Gipen44:50+10:1616:00
11Sven PerssonLjungskile FK46:24+11:5016:34
12Matti LindqvistTrollhättans SOK46:50+12:1616:43
13Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK47:17+12:4316:53
14Inga-Lill NilssonUddevalla OK48:09+13:3517:11
15Kenneth OlssonOK Skärmen49:43+15:0917:45
16Börje GustavssonTrollhättans SOK50:18+15:4417:57
17Barbro AnderssonOK Skogshjortarna51:13+16:3918:17
18Erling OlssonUddevalla IS52:20+17:4618:41
19Kent-Erik RosengrenTrollhättans SK52:48+18:1418:51
20Erland SvensonKvillebyns SK54:57+20:2319:37
21Gunnar ChristianssonTrollhättans SK55:48+21:1419:55
22Thore NilssonUddevalla OK57:27+22:5320:31
23Anna-Karin ChristianssonTrollhättans SK1:27:14+52:4031:09
Eva LindahlOK Gipenej godkänd
Lena WaernTrollhättans SOKej godkänd
Leif JohanssonTrollhättans SOKej godkänd
Klas OlaussonOK Gipenutgått
Allsing CarlssonOK Skogsvargarnautgått

Korta

2 100 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna23:2011:06
2Lars-Erik KristianssonTrollhättans SOK32:18+8:5815:22
3Arne ClaessonLjungskile FK33:38+10:1816:00
4Lennart KarlssonTrollhättans SOK34:55+11:3516:37
5Kjell EnbomTrollhättans SOK35:27+12:0716:52
6Gunnar WaernTrollhättans SOK35:59+12:3917:08
7Britt-Marie JohanssonVänersborgs SK36:15+12:5517:15
8Evert JenhallOK Skogsvargarna36:53+13:3317:33
9Kent FredrikssonOK Skogsvargarna36:56+13:3617:35
10Kerstin OlaussonStenungsunds OK39:08+15:4818:38
11Erik LindhUddevalla IS39:48+16:2818:57
12Hans LindqvistTrollhättans SOK41:35+18:1519:48
13Rune OlaussonOK Gipen41:56+18:3619:58
14Lars BolinUddevalla IS42:11+18:5120:05
15Göran NordhTrollhättans SK44:12+20:5221:02
16Gunvor JonssonVänersborgs SK47:19+23:5922:31
17Bengt HogedalOK Gipen47:28+24:0822:36
18Signe NymanUddevalla IS50:22+27:0223:59
19Sten WillstrandTrollhättans SK50:47+27:2724:10
20Eva OlofssonOK Flundrehof51:39+28:1924:35
21Bertil BorglundTrollhättans SK55:15+31:5526:18
22Nils AnderssonTrollhättans SOK1:18:43+55:2337:29
Åke OskarssonOK Skärmenej godkänd
Lillemor GunnarssonOK Gipenej godkänd
Berith IvehagFrämmestads IKej godkänd
Inga PerssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Kjell-Arne FasthOK Skogsvargarnautgått

Enkla

2 000 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Marie OskarssonOK Skärmen25:3312:46
2Kurt JohanssonUddevalla IS28:45+3:1214:22
3Margareta JohanssonTrollhättans SOK30:30+4:5715:15
4Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna30:48+5:1515:24
5Karleric FranssonTrollhättans SOK32:56+7:2316:28
6Bo CarlssonTrollhättans SOK35:47+10:1417:53
7Jan BruneflodOK Gipen37:11+11:3818:35
8Gilbert SvenssonTrollhättans SK39:32+13:5919:46
9Inga-Lill KristianssonTrollhättans SOK41:21+15:4820:40
10Barbro SmedbergTrollhättans SOK42:20+16:4721:10
11Vira NordhTrollhättans SK43:17+17:4421:38
12Stina AnderssonUddevalla OK43:23+17:5021:41
13Görel NordinVänersborgs SK47:30+21:5723:45
14Eva SarbringLjungskile FK52:08+26:3526:04
15Anita NatanaelssonLjungskile FK52:10+26:3726:05
16Ragnar HallstenOK Roto55:33+30:0027:46
17Olof FranssonTrosabygdens OK57:26+31:5328:43
18Göran BodinOK Skärmen1:07:59+42:2633:59

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser