Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL
Arrangörsorganisation: Kjula IF
Datum: torsdag 26 april 2018

Klasser: Visa alla | Bana A | Bana B | Bana C | Bana D | Bana E

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Bana B

4 080 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hans GreijerVästerås SOK46:33
2Kenneth JanssonSala OK48:02+1:29
3Curt ThorénNyköpings OK49:26+2:53
4Olle JohanssonIFK Hedemora OK49:31+2:58
5Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF52:33+6:00
6Peter LjungströmVästerås SOK52:54+6:21
7Rolf HedlundEskilstuna OL53:39+7:06
8Mona ForsbergNyköpings OK53:48+7:15
9Olle ArmanNyköpings OK54:04+7:31
10Agneta NilssonEskilstuna OL55:03+8:30
11Bengt JönssonÅkers IF55:47+9:14
12Håkan SöderqvistArboga OK55:59+9:26
13Jerry HolmEskilstuna OL57:11+10:38
14Per-Arne EkbomArboga OK57:31+10:58
15Sören JohanssonSala OK58:04+11:31
16Lennart JohanssonOK Tor58:06+11:33
16Torsten LundVästerås SOK58:06+11:33
18Conny NilssonNyköpings OK58:10+11:37
19Bo OrtmanVandrarringen59:22+12:49
20Sven-Erik SjöbergOK Tor59:54+13:21
21Leif ZettervallVästerås SOK1:01:12+14:39
22Göran SvärdOK Klemmingen1:01:23+14:50
23Hans GustavssonNyköpings OK1:02:01+15:28
24Lars JohanssonOK Tor1:02:06+15:33
25Erik RundströmOK Tjärnen1:03:17+16:44
26Hans MalmkvistVästerås SOK1:03:53+17:20
27Göran JanzonArboga OK1:06:04+19:31
28Bo LenanderVästerås SOK1:06:24+19:51
29Rolf TärnfjordOK Tor1:06:25+19:52
30Anders WikströmVästerås SOK1:08:29+21:56
31Ingemar GustafssonOK Tjärnen1:09:00+22:27
32Rune VikmanVästerås SOK1:10:23+23:50
33Lars-Erik RaskVästerås SOK1:11:51+25:18
34Bo Karlsson LöfrothEskilstuna OL1:13:03+26:30
35Rolf JohanssonOK Tor1:13:26+26:53
36Per NybonsVästerås SOK1:14:25+27:52
37Mats NilssonEskilstuna OL1:15:26+28:53
38Bo KarlssonKöping-Kolsva OK1:17:04+30:31
39Stina GunnarssonÄrla IF1:19:10+32:37
40Sven AnderssonOK Hällen1:19:13+32:40
41Ingemar GreisOK Måsen1:19:22+32:49
42Margareta LöfquvistVästerås SOK1:30:41+44:08
43Göran PetterssonVästerås RK1:39:14+52:41
44Rolf SvenssonVästerås SOK1:45:33+59:00
45Hans SundgrenVästerås RK1:50:51+1:04:18
Arne KarlssonOK Torej godkänd
Henrik OlssonHallstahammars OKej godkänd
Kennet LöfqvistVästerås SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila