Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL
Arrangörsorganisation: Kjula IF
Datum: torsdag 26 april 2018

Klasser: Visa alla | Bana A | Bana B | Bana C | Bana D | Bana E

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Bana D

2 610 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF39:24
2Alf LundkvistOK Tor42:40+3:16
3Inge GustafssonSträngnäs-Malmby OL43:26+4:02
4Göran WiigHallstahammars OK44:39+5:15
5Rune SandbergHallstahammars OK44:59+5:35
6Bo LöwegrenVästerås SOK45:55+6:31
7Sten MöllerSödertälje-Nykvarn OF46:45+7:21
8Alf KårefältOK Tor47:00+7:36
9Britt-Marie ErikssonOK Grip47:11+7:47
10Åke ErikssonOK Grip47:21+7:57
11Siv FrodinKöping-Kolsva OK47:49+8:25
12Christina Danielsson GohdeVästerås SOK48:05+8:41
13Karl-Robert MoqvistOK Tor48:25+9:01
14Per WiigHallstahammars OK48:50+9:26
15Ulf BolinderVästerås SOK49:34+10:10
16Eva LundkvistOK Tor49:49+10:25
17Lars AndreassonOK Tor50:09+10:45
18Lennart LundhÄrla IF50:12+10:48
19Bengt LindkvistÅkers IF50:25+11:01
20Kerstin SundbergVästerås SOK50:49+11:25
21Kurt ElvénVästerås SOK51:07+11:43
22Inga JohanssonNyköpings OK51:30+12:06
23Rolf JanssonIF Rune51:54+12:30
24Marianne ArnholmEskilstuna OL52:18+12:54
25Hans NordgrenArboga OK53:09+13:45
26Nils SkankeEskilstuna OL53:11+13:47
27Mauno MyllyvainioIF Rune53:20+13:56
28Birgitta PåledalSträngnäs-Malmby OL53:30+14:06
29Anders JohanssonNyköpings OK53:36+14:12
30Monica Lindquist MöllerSödertälje-Nykvarn OF54:20+14:56
31Ingrid LiljebrandSK Trim/Virsbo55:02+15:38
32Gun SkankeEskilstuna OL55:28+16:04
33Eva HogréusOK Tor55:41+16:17
34Hans PeterssonHallstahammars OK55:47+16:23
35Rolf WestbergSK Trim/Virsbo55:55+16:31
36Görel SvedestamEskilstuna OL56:10+16:46
37Inger LundSala OK56:29+17:05
38Harriet KarlssonOK Grip57:03+17:39
39Sven-Erik StenbergStjärnhovs OK 6557:05+17:41
40Jan FlodinOK Nalle58:07+18:43
41Lennart KarlénVästerås SOK58:43+19:19
42Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF59:34+20:10
43Torgny LundkvistOK Tor59:45+20:21
44Boy NymanVandrarringen1:00:13+20:49
45Lars GustafssonSträngnäs-Malmby OL1:02:32+23:08
46Sune AhlinKöping-Kolsva OK1:03:03+23:39
47Kjell HanningIK Standard1:04:41+25:17
48Liz PorteousVästerås SOK1:05:16+25:52
49Anne Margareth BjörkmanArboga OK1:07:21+27:57
50Göran KarlssonOK Grip1:11:01+31:37
51Stig LundinEskilstuna OL1:12:26+33:02
52Inga-Britt MalmGarphyttans IF1:14:43+35:19
53Margareta JohanssonOK Tor1:18:42+39:18
54Rose-Marie KarlssonKöping-Kolsva OK1:18:55+39:31
55Gertrud AsplundVästerås SOK1:26:01+46:37
56Margareta LarssonOK Tor1:26:45+47:21
Ulf BjörkmanArboga OKej godkänd
Birgitta ErikssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Margareta JönssonÅkers IFej godkänd
Signar PalmHallstahammars OKej godkänd
Stig WesterbergOK Torej godkänd
Barbro MelvingerOK Enenej godkänd
Ingvar JanssonSundbybergs IKej godkänd
Monica AndreassonOK Torutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila